Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
26. čer 2012

špenát, vejce, knedlík

ined77
26. čer 2012

bramboračka, rybí filé na másle, dušená zelenina, br. kaše 🙂

kakie
26. čer 2012

Ahoj holky 🙂 zkoušela jste některá dělat hovězí v parním hrnci? Mám tu libovej kousek a stejně tam budu dělat brambory a zeleninu, tak že bych začala masem a pak přidala zbytek? Díky

kammka
26. čer 2012

já jsem dneska nějak zapomněla na oběd 😀
snídala jsem pozdě, tak budu muset něco vymyslet..
v nejhorším zas vytáhnu něco z mrazáku a rozmrazím to v mikrovlnce, nebo mi bude stačit polívečka..

belize
26. čer 2012

Ahoj všem!
můžete mi prosím někdo dát recept na něco dobrého z pohanky? Já zkoušela připravovat zatím jen 2x a ani manžel, ani dítko z toho nadšeni nebyli. Tak abych je nějak zlomila. 🙂 Díky moc!

pitruskaskarolinkou
26. čer 2012

dneska zapečené lasagne s smetanovým špenátem a kuřecím masem

kammka
26. čer 2012

tak jsem si dala jen zeleninkovou polívku a k večeři těstovinový salátek s "krabíma" tyčkama.. 🙂

luciesofi
26. čer 2012

Bílá fazolová polévka a večer udělám kuřecí maso na žampionech s bramborem a povidlovotvarohové šneky 🙂

djn
26. čer 2012

riziko, ehm tedy rizoto

kammka
26. čer 2012

tak jsem nevydržela na salátek.. opekla jsem si bramburky ze včerejška na pánvi do křupava a k nim volský oko z dnešního vajíčka..a dal jsem si k tomu steakovou omajdu sladké čili a ujela mi ruka a teď mně pálí morda.. 😀 😲 😲 😲

kammka
26. čer 2012

..a salátek už je taky hotovej...ale mám chuť na kuře, jenže to je živý v kotci, třeba si táta najde tři minuty čas a ještě si ho oškubu na zítra...

xuxie
26. čer 2012

Na zítra jsme navařili květákovo-pórkový krém a těstoviny s candátem po "italsku" (kousky candáta bez kůže, rajčátka, olivy a bazalka). A tvarohovou bábovku s rybízem.

xuxie
26. čer 2012

@kammka Tak co kuře, už je na pravdě? 🙂

kammka
26. čer 2012

@xuxie ..to by musel napřed dorazit tatínek, já zabiju leda kapra nebo králíka... z těch poživatelných zvířat ☹

xuxie
26. čer 2012

@kammka no to jo, slepice se loví blbě, to nech na tatínka, snad vám dorazí brzy 🙂

kammka
26. čer 2012

@xuxie ulovit by nebyl problém, jde o blbého brojlera a jsou v kotci, ale nemíním být zas... od krve od hlavy až k patě, jednou jsem už zabíjela tři brojlery a byl to děs.. už nikdy..

zuhur
26. čer 2012

Vzhledem k tomu, že jsem to tu poslední dobou zanedbávala tak hlásím co si pamatuju 😀
sobota: kuřecí vývar, pečené kuře s bylinkami a rýží
neděle: zeleninová polévka, kynuté meruňkové knedlíky s tvarohem
pondělí: plněné tortilly
úterý: kapr na másle a kmínu s domácím chlebem
středa: zítra budou "červené nudle" a na ráno jsme právě dopekla kefírový koláč

xuxie
26. čer 2012

@kammka to zcela chápu 🙂

martina_81
26. čer 2012

@belize Ahoj, co jsi z té pohanky dělala? Já dělám pohankový nákyp s tvarohem a celé rodině moc chutná. 😀

laloona
26. čer 2012

dneska hovězí vývar s játrovým knedlíčkem, kotlety na houbách s rýží a svatební koláčky 🙂

zmuzle
26. čer 2012

@martina_81 Tak sem dej recept, ja zatim taky s pohankou bojuju a nechutnala nam 😖

timbouctou
26. čer 2012

@martina_81 prosím taky recept, zkoušela jsem ji se zeleninou a jedl to jen chlap, já jsem se nepřekonala 😝 😀

timbouctou
26. čer 2012

@kammka jsi hrdinka, já jsem jednou vraždila cejna a ještě měsíc se mi o tom zdálo. Takže už si to nezopakuju.

martina_81
26. čer 2012

@zmuzle ok, tady to je:
Pohankový nákyp:
200 g pohanky, 1/2 l vody, 1/2 l mléka, špetka soli
1 vejce, 1 tvaroh, hrozinky, cukr podle chuti
kokos na vysypání formy

Pohanku nasypeme do vroucí vody a necháme 20 minut pod peřinou odstát. Scedíme, zalijeme vodou, osolíme a přivedeme k varu. Když kaše začne houstnout, přiléváme po částech mléko a vaříme do zhoustnutí.
Osobně dávám míň vody, 1/2 l mi přijde hodně, špatně to pak houstne. 😒

Do kaše vmícháme vejce, tvaroh, propláchnuté hrozinky a podle chuti osladíme. Hmotu rozetřeme do tukem vymazané a strouhaným kokosem vysypané zapékací mísy a zapečeme.

Kokos máme všichni rádi, takže ho přidávám i do nákypu. Taky jsem zkoušela pohanku v jiných úpravách, ale tohle je snad jediný, co je fakt dobrý. Jestli to budeš zkoušet, tak pak písni, jak vám to chutnalo. 😀

martina_81
26. čer 2012

@timbouctou já dělala pohankovou sekanou, statečně jsme to snědli, ale přítel to okomentoval slovy "už to nebudeš dělat, že ne?" 😀 jestli máte rádi sladké, tak tohle vám určitě bude chutnat.

timbouctou
26. čer 2012

já jsem se taky dlouho nepřidala, ale jsme měli taková nezáživná jídla jako brambory se špenátem, já si je teda dala jen s máslem, protože naše miminka sežerou balíček špenátu na posezení 😠 a v sobotu nějaké grilování, které jsme dojídali ještě v neděli. Včera jsem udělala plněné papriky s omáčkou z plechovkových rajčat a Hurvínkova Kepuče 😀 s rýží a hovězí polévku se zeleninou a nudlemi. Na zítra plánuju cuketovou kulajdu a pak prejt se zelím a brambory.

@rozarka65 a humus od mého chlopa: plechovka nakládané cizrny ( dá se dělat i z uvařené, ale je to dražší a pracnější) cca 400 g se mixuje s olivovým olejem dohladka. Nezkoušej to bez oleje, zadřeš si mixér. Honza to tam tak nějak postupně lije, ale podle mě zkus začít se dvěma lžícema a pak můžeš přidat. Pak potřebuješ 100% sezamovou pastu Tahini, koupíš ve zdravé výživě, my kupujem značku Natural, je to sklenice 340 g, na tu plechovku se dává tak půlka. Česnek podle chuti, spíš víc, 4 - 6 stroužků, trocha citronové šťávy, na tu pozor, když to přeženeš je to trpké. A troška soli. Všechno promixovat a je to.

timbouctou
26. čer 2012

@martina_81 taky napíšu, až to vyzkoušíme 😀

boban
26. čer 2012

nějaký receptík na plněné žampiony?? a klasickou babičkovskou bublaninu s jahůdkama?? 😅 😵 😵

martina_81
26. čer 2012

@timbouctou budu se těšit, snad vám to bude chutnat. 😉

timbouctou
26. čer 2012

@boban na bublaninu mám 😀 je to ale na malý pekáč, musíš si na velký přidat ingredieence zhruba o třetinu, jako třeba místo 4 vajec 6

takže bublaninka po mé babí:
4 vejce
20 dkg cukru ušlehat
teda babička dělala bílky a žloutky zvlášť, ale v době ručních šlehačů to vyjde nastejno
přidat 6 lžic vlažné vody
6 lžic oleje
20 dkg polohrubé rozmíchané s prdopečem. Ten se ani na větčí plech nepřidává, stačí ten jeden pytlík 😉
nalít na vymazaný a vysypaný plech, nasypat ovoce
peče se to cca na 175°C