Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

timbouctou
24. črc 2012

@petrajavor zkus třeba karbanátky, nebo jsem dělala cuketové placičky, nebo zapečenou brokolici s rajčaty, nebo brokolici vařenou přelitou sýrovou omáčkou s bramborama... Je spousta jídel, doporučuju, pokud nechceš nadýmavé, mrkni na nějaké recepty na netu, když nenajdeš pod kojícíma receptama, tak dobré jsou žlučníkářské 😀

timbouctou
24. črc 2012

po dlohém segedínovém víkendu dnes hrachová polévka s opečeným šunkáčem a česnekem, cuketové placičky s bramborem, tatarka ze zakysanky. Ty bláznivý cuketový placky nám ještě pár dní vydržej, cuketa vážila skoro 4 kila 😀 😀 ale budu muset vymyslet nějakou polívčičku. Máte někdo nějaký tip?

1luciferka1
24. črc 2012

@pitruskaskarolinkou jak se dělá ta medová marináda? pro příště teda 😀

petrajavor
24. črc 2012

@timbouctou a není brokolice jako květák? malý pak řval celou noc
@ia. díky 🙂

reruna
25. črc 2012

@petrajavor brokolice nadýmá méně jako květák, ale někomu nemusí sedět, jestli máš pocit, že to bylo z ní, tak ji vynechej, než přejde to nejhorší období - a po tom 3-4 měsíci bych to zkusila znovu, pak už to třeba bude dobré

reruna
25. črc 2012

@petrajavor a jinak - ono to chce vyzkoušet, kojící maminka by měla jíst pestře a všechno, ale já měla zkušenost, že miminka nadýmalo úplně všechno, i dietní jídla, u prvního jsem se strašně hlídala, ale nepomohlo, stejně byly prdíky, u druhého jsem si řekla, že to stejně nemá cenu a jedla jsem víceméně všechno, tedy kromě zelí a luštěnin a po 3.měsíci už vyloženě všechno - ale od nadýmavých věcí jen trošku, aby si na to postupně zvykal. No a někomu to nevadí třeba vůbec - mám kámošku, která v šestinedělí jedla normálně čočku a nic neřešila

petrajavor
25. črc 2012

@reruna se má,já si dala krajíc čerstvého chleba a řev celou noc o tom květáku ani nemluvím...

reruna
25. črc 2012

@petrajavor tak pečivo jsem čerstvé nejedla, den staré, na čerstvé jsem si troufla až později a nejdřív rohlíky, chleba nadýmá nejvíc

petrajavor
25. črc 2012

@reruna no mě to docvaklo až malý tak usedavě plakal...

reruna
25. črc 2012

@petrajavor jo a taky jsem na pár měsíců vařila bez cibule

krakorka
25. črc 2012

Tak včera tvarohové knedlíky s jablkama-mňam 😉 a dnes ještě netuším?? 😅

heaven_angel
25. črc 2012

včera jen tvarohovo sýrovou pomazánku s cibulkou, měli jsme maraton ve vaření domácího kečupu a dnes znovu.. děláme zásoby na zimu 🙂

pitruskaskarolinkou
25. črc 2012

@1luciferka1 Luci smíchám si v hrnku od oka 3 lžíce medu, olivový olej, kečup, hořtici a prolisovaný česnek - někdy dám do té majdy i grilovací koření nebo koření který nám chutná. Křídla si nasolím - když tam dávám do té majdy gril.koření, tak opatrně. A pak je potřu tou majdou, podliju trochou vody a dám péct. Udělá to neskutečnou krustičku - mnamky 😵 K tomu tzaziky a opečený chleba a parádička 😵 Dělám to i pro návštěvy a vždycky si oblizujou ruce 😀

ined77
25. črc 2012

u nás byl včera drůb. vývar s těstovinkou a losos se zeleninou, brambor.
dnes zeleninová polévka, kuřecí maso na paprikách.
a k večeři budapešťská pomazánka s chlebem a zeleninou 🙂

arinikac
25. črc 2012

U nás dneska plněné papriky s bramborem a pro mě zapečené těstoviny s brokolicí a sýrem. Většinou vařím dvě jídla, protože jsem vybíravá 🙄

sarunatko
25. črc 2012

Tak u nás dneska hrachová kaše s opečenou klobásou a chlebem, jako zákusek nepečený dort s rybízem a pak ještě domácí vlašáček. Lucie má zeleninové rizoto.

beruskanula
25. črc 2012

zapečené brambory- pro malyho vylepšená verze 😀 😎

mam tu ještě květák, tak uvažuju, že udělám asi zitra květ. placičky🙂

kammka
25. črc 2012

vyrazím na nákup..pozdě jsem vstávala, můžu si to dovolit, jsem sama doma.
pak udělám vývar z králičího předku, z něj pak asi rrizoto a na dnešek rychlovku - gnochi ve špenátkové omáčce s kuřetem..
a nějak jsem si tu nechala zvadnout jabka, tak ještě listové těsto a bude závin nebo šátečky.

zuhur
25. črc 2012

@kammka ty bys měla pomalu obíhat barák aby se tomu vašemu chlapákovi chtělo ven 😀

U nás dneska listové taštičky plněné špenátem

beruskanula
25. črc 2012

holky, mate nejaky recept-osvedceny na sojovy maso? 😎 😉

jako u nas frci s testovinama, ale chtelo by to zmenu 😀

kammka
25. črc 2012

@zuhur hele nezabírá na něj nic.. ani ten sex.. akorát je mi po větší námaze blbě, ztvrdne mi břich a nemůžu se hnout...to jsem nečekala, malá šla úplně v poho bez jakýchkoli předešlých varování 10 dní před termínem..

zkoušela jsem ho i vyhnat jídlem, ale to mi bylo pak taky fest blbě 😀 😀 😀to skoro šlo to jídlo.. 😒

zuhur
25. črc 2012

@kammka no já právě furt nakukuju jak na tom jste a furt nic. Ale neboj - ven bude muset 😉

xuxie
25. črc 2012

@kammka to víš, chlap je to, dobře mu je u maminky, no kam by spěchal 😉 u nás nebýt toho císaře, tak Martin tam je snad doteď 😀

xuxie
25. črc 2012

polévka květákovo-pastiňáková s koprem, hovězí krk na kostičky s hráškem, bulgur s mrkví. Cuketová buchta s oříšky (z nového Apetitu, vřele doporučuji, pokud nevíte, co s cuketami 😉 )

aaadus
25. črc 2012

@xuxie můžu poprosit o recept na tuto polévku i z těch pečených paprik? Jsem tu buchtu v Apetitu úplně přehlídla, aspoň vím co zítra nebo ještě večer upeču

Včera zapečené cukety s mletým masem nebo zapečené brambory s kuřecím masem a smetanou, dnes jsme to dojídali. Na večeři naložené pečené papriky s balkánem a opečené bagetky. A ještě jsem dělala topinkovou bombu z cuket na zimu, protože se nám nějak přemnožily

xuxie
25. črc 2012

@aaadus Určitě, ony jsou obě tak triviální, že se to až stydím psát, ale chutnají moc dobře. Já je obě mixuji na jemno, protože mladý moc nerad vařenou zeleninu, když jsou kousky, ale není to nutné 🙂
1. Oloupanou a očištěnou dýni nakrájím na měsíčky, jednu očištěnou papriku (oranžovou nebo žlutou) na čtvrtky - rozložit na pečící papír na plech do rozehřáté trouby (180°C - 200°C, případně gril), dýni potřít olivovým olejem, papriku položit slupkou vzhůru. Péct až se na paprice udělají puchýřky (tak do půl hodinky). Mezitím v kastrůlku vaříme 2-3 mrkve na kolečka v cca litru slané vody, do změknutí. Upečenou dýni a papriku vyndáme, papriku oloupeme. Vše přihodíme k mrkvi, přidáme 2 stroužky česneku a rozmixujeme (je to téměř kaše), dolijeme vodu do požadované hustoty a necháme projít varem - posypat něčím zeleným a můžeš udělat krutonky, máte-li rádi.

2. Do kastrůlku dáme olej (tak 2 lžíce), osmahneme na něm cibulku, nasekanou půlku (nebo jeden malý) květáku a dva pastiňáky na kolečka. Zasypneme troškou soli a podlijeme vodou. Dusíme tak půl hodiny. Pak opět rozmixovat, dolít vodou tak na 2 litry, přidat kopr a 2 brambory na kostičky. Povaříme až brambory změknou a je hotovo. Také smetana možná, ale nemusí být, já nechám pořádně povařit ty brambory a ono to pak ani nepotřebuje nic víc 🙂

Prosím, jak děláš tu topinkovou pomazánku z cuket? Já dělám z lilku, ale z cuket bych zkusila taky 😉
Děkuji

jaja01k
25. črc 2012

Palačinky s tvarohem a ovocem.

aaadus
25. črc 2012

@xuxie děkuji 🙂 Já totiž neumím vymýšlet recepty z hlavy, všechno musím mít napsané 😅 Ta pomazánka z cuket je taky v Apetitu 😀 Teď v tom posledním čísle, je to tam pod názvem topinková bomba

timbouctou
25. črc 2012

@petrajavor z té brokolice jen růžičky. Ale jak píše @reruna, některý mimina nesnesou nic, pak jen Espumisan kapky 😉
Holky, náš táta jede na vodu a dělá si buřty na pivě s feferonou, to je vůůůůně 😀 doufám, že mi tu nějakýho nechá 😅

xuxie
25. črc 2012

@aaadus tak tu jsem přehlídla já, děkuju, kouknu na ni 😀
Doufám, že vám polévky budou chutnat, u nás fakt jedou - tatínka jsem odučila od těch hotových dochucovadel, předtím si to lil do všeho, teď dostává zvlášť mističku s většinou mixnutou chilli, česnekem a koriandrem nebo jinou bylinku se solí s troškou oleje nebo kapkou citronové šťávy - používáme to na dochucení těch dětských verzí jídla a fakt to pomáhá (a já nemusím vyvařovat jak v Hiltonu, každému něco jiné) - jenom už to nepoužíváme do jídel, kde je smetana, tam to už není moc chutné 🙂