Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petrufa86
5. říj 2012

@zizala79 falešnou drškovou, pod maso místo hub nebo žampionů a....

orchidejka
5. říj 2012

@ia. jak děláš prosím tě rajčatové pesto?

ia.
5. říj 2012

@orchidejka nedělám, je koupené v Lidlu 😲

orchidejka
5. říj 2012

@ia. ahá, děkuji

kixi
5. říj 2012

Wrapy s hovězím masem a domácí cheesecake s ananasem

ined77
5. říj 2012

drůbeží vývar s nudlemi a zeleninou, zapékané rybí filé s bramborem, sýrem a zeleninou 🙂

petrufa86
5. říj 2012

@kammka já ji normálně upeču na peč. papíře, když malinko schladne abych si nespálila ruce tak si navlhčám utěrku roládu na ni přenesu, stranou s papírem nahoru, papír sundám a pak roládu pomocí utěrky zavinu, zabalím do utěrky a nechám vychladnout. Doufám že jsi popis mé práce pochopila 😀 😀

kammka
5. říj 2012

ano moc děkuji

1luciferka1
5. říj 2012

holky, jak se suší hřiby??? 😅 😅

ia.
5. říj 2012

@1luciferka1 tak já je suším v sušičce, když nemáš, tak vem plechy z trouby a na ně nakrájet na tenké plátky a dát někam do sucha. Nebo když máš málo plechů a hodně hřibů, tak to můžeš dát třeba na pečící papír a položit do suché místnosti na zem...

ia.
5. říj 2012

@1luciferka1 hele a jsi region Ostrava, já taky, kde rostou? 😉

1luciferka1
5. říj 2012

@ia. já jsem z Dolní lhoty, byla jsem jen tu v lesíku, s kočárkem a podél cesty jsem za hodku našla cca 20bedlí a 20 babek a dva kozáky, alechystáme se jít do lesa, bez dětí, tak čekám nadílku a chodíme jen tady u nás 🙂 ale rostou prý všude a hooooodně mooooc 😵

aaadus
5. říj 2012

kulajda, vepřová panenka s koriandrem, jarními cibulkami a pečené brambory+dýně hokaido

timbouctou
5. říj 2012

plněné žluté papriky, rajčatová omáčka, rýže

timbouctou
5. říj 2012

@orchidejka v Lidlu mají výborná pesta, musím potvrdit 😀

tina1506
5. říj 2012

dneska segedýn a pekla jsem estonský kringel 😉 vypadá spíš jako český kripel, ale chutná fakt výborně 😎

babulinkab
6. říj 2012

bramboračka
pečené masové koule, rajská, těstoviny

ivett
6. říj 2012

kuře na paprice s těstovinou, bramboračka...

sarkar
6. říj 2012

@nikiii koukám že je týden chutí na povidlový buchty 🙂 Taky na ně mám chuť, ale ještě nevím, jestli nebudu moc líná 🙂 Ještě mám chuť na kakaovou štólu anebo udělám něco z hrušek nebo jablek...

Zítra k obědu udělám asi kuřecí maso s jablečno-česnekovým pyré a brambory a možná nějaký salát, máme pořád strašně zeleniny na zahradě a nevím co s tím 😒

seb
6. říj 2012

@babulinkab
@ivett , jak děláte bramboračku ? může se dělat i z mražený zeleniny ? (váš kuchařský analfabet🙂

aaadus
6. říj 2012

špagety s kuřecím masem a žampiony, v troubě je koláč Dundee

jimmy1
6. říj 2012

mamka nám donesla obídek 😵 hovězí vývar, bramborový knedlík, hovězí uho ale vynikající 😵

babulinkab
6. říj 2012

@seb no já dělám v podstatě takto http://www.mamincinyrecepty.cz/polevky/brambora....
Ze zmražené se asi taky dělat může, akorát se možná jen tak hezky neorestuje jako čerstvá, spíš pustí vodu...ale možná se mýlím... 😉 😉 😉

ined77
6. říj 2012

květáková polévka, roštěnky na zelenině těstoviny 🙂 .

xuxie
6. říj 2012

Poslední oběd před zítřejším nástupem do porodnice: Hovězí kostičky s mrkví a zázvorem (pro tátu ještě houby na česneku a chilli extra), špecle a květákovo-pórková polévka s hráškovými haluškami - vydrží na zítra a pak už se o ně musí na týden postarat babička.

Mějte se tady fajn, držte palce, ať nám CS a rekonvalescence uteče a těším se zpátky - pak pro změnu s "kojící" stravou 🙂

lomanta
6. říj 2012

@1luciferka1 Nejlépe se to suší na síťkách - jako jsou ty rámy se sítkou do oken, tak vlastne to samé 😉 krásně to luftuje, jen to chce mít na to trochu místa, např. balkon (ale aby na to přímo nesvítilo). A nebo to mamka prostě naskládá do sušičky na ovoce, krásne to voní 🙂

zuzi82
6. říj 2012

@xuxie Držím pěsti a přeju brzké zotavení 😉

radka_h
6. říj 2012

Večer budu zkoušet pečený čaj, tak jsem na něj zvědavá. děláte ho některá?

zuzi82
6. říj 2012

@radka_h Udělala jsem ho poprvé v létě, ale zatím je zavařený a ještě jsme ho neměli, ale na pekáči to chutnalo skvěle 😉 Dělala jsem podle receptu tady na diskuzi

radka_h
6. říj 2012

@zuzi82 a jak jsi to udělala ty. jen otočila víčkem dolu nebo ještě zavařila?