Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
28. čer 2012

my měli do teď návštěvu, takže jen rychlá polívečka co dům dal a k tomu dojíme zbytek rizota, na sváču upečené falešné perníkové muffinky s marmoškou a na večeři, mám hroznou chuť na krupičnou kaši s čokoládou, tak možná tu😉

eriska
28. čer 2012

@1luciferka1 my děláme marmošku trošku jinak, z jahůdek odstraním stopku, omyju dám do hrnce, pomačkám mačkadlem, přidám gelfix (2:1), povařím minutku, pak cukr..Kilo jahod a půl kg cukru..do skleniček, zavíčkovat, ani neotáčím dolů. já to nemixuju mixérem, protože máme rádi malinký kousky v marmošce😉...a zmrzlinku, povařit jahůdky s cukrem, ušlehat šlehajdu a když jahody zchladnou, smíchat se šlehajdou a dát do mrazáku..nebo dřeň, jak tu holky psaly a borůvky, já si je loni dala do mrazáku a v zimě výýýýýborná věc😉

xuxie
28. čer 2012

Špenátová polévka se zakysanou smetanou, Hovězí na kapii a zelené fazolky na česneku, malý dostal ještě rýži.

yesu
28. čer 2012

kuřecí se šunkou a sýrem, hranolky

ined77
28. čer 2012

kuřecí polévka se zeleninou, pro mě torteliny se sýr. omáčkou, pro děti zeleninová omáčka s jogurtem, těstovinky 🙂

tina1506
28. čer 2012

u nás včera smažené žampiony, nový brambor, cibulka, tatarka, koláč s rybízem, dneska guláš z kližky s těstovinama a zítra na přání tatínka vepřový řízek a upeču citronovou babetu 🙂

jimmy1
28. čer 2012

dneska domaci pizza, zitra pecene uzene, knedlik a křenovka

timbouctou
28. čer 2012

@handm tak jsem nakonec udělala cuketové, protože mi tu zbyly skoro celé dvě cukety. Trošku jsem to přesolila, ale vzhledem k tomu, že zásadně nikdy se mi nepodaří dosolit brkaši, tak se to dalo a dětem to moooc chutnalo 😀

timbouctou
28. čer 2012

@ined77 z čeho děláš sýrovou omáčku, že ji nedáváš dětem? Moji kluci milujou nočky se sýrovou omáčkou. Dávám nivu, mléko, po převaření kysanku a bazalku a můžou se po tom utlouct.

handm
28. čer 2012

@timbouctou super!🙂 Ale já to tedy vůbec nesolím😉🙂 Mě ta zelenina přijde sama o sobě dost chutově výrazná😉😀

bulinka
28. čer 2012

karbanátky z ovesných vloček s bramborem, manžel si myslel že jsou to karbanátky z kuřecího masa 😀

weri1
28. čer 2012

@bulinka že by ? vločky mám 🙂

weri1
28. čer 2012

@bulinka můžu vědět jak jsi je dělala ?recept

ined77
29. čer 2012

@timbouctou ...taky taky...ale staršímu to smrdí 😅 a mladší je na nivu ještě maličká 😉 .

eriska
29. čer 2012

u nás bude dneska guláš z kančího maska, přes noc se krásně dodělal, tak k němu už jen dodělat bramboráčky (taky na přání manži) a prcek to bude mít s těstovinkama

nikiii
29. čer 2012

Kuřecí řízky, brambory s cibulkou, rajčatový salát. A zbytek zeleninové polívky. A ke kafíčku zbytek medovníku.

1luciferka1
29. čer 2012

chci udělat rajskou a koupila jsem k tomu kilo hovězího zadního z kýty, jak upravit to maso k tomu?

aaa
29. čer 2012

Slaný závin s nivou a borůvkový koláč 🙂

bulinka
29. čer 2012

@weri1 sáček vloček namočit na 2-3hodiny do vody, pak vymačkat vodu a už postupuješ jako u normálních karbanátků. Přidáš majoránku, sůl, vajíčko, pepř, česnek a dle potřeby zahustit hl.moukou, já dala i trošku strouhanky. A pak se to smaží na rozpáleným oleji.

bulinka
29. čer 2012

@1luciferka1 já si hovězí normálně uvařím a vývar použiju část na polívku a zbytek do té rajské

zizala79
29. čer 2012

@aaa jak ten závin děláš? teda tu náplň, já těsto kupuju 😅

zizala79
29. čer 2012

dnes španělská tortilla a salát, odpoledne broskvové nanuky 😵

augustka
29. čer 2012

Dnes špagety 🙂

tina1506
29. čer 2012

citronová babeta 😉

1luciferka1
29. čer 2012

@bulinka přesně tak jsem to udělala 😉

takže dnes hovězí vývar, knedlík, rajská a hovězí, a jako dezert tvarožník s borůvkami 😉

1luciferka1
29. čer 2012

@zizala79 co je španělská tortila?

karmenta
29. čer 2012

květáková polévka

zizala79
29. čer 2012

@1luciferka1 na pánvi na oleji cibule (tu ovšem vynechávám, protože ji vždycky, bez výjimky připálím, protože ty brambory se dělají moc dlouho, možná dát až potom, ale stejně se to pak ještě nějakou dobu dělá, já ji prostě z důvodu neschopnosti ji udělat dobře vynechávám), takže rovnou brambory (množství, aby zakryly celou pánvičku, ale nebyly ve dvou vrstvách), na oleji nechat jakoby usmažit a až jsou měkký, tak si je vyberu do talíře nebo misky, dát k nim podle množství jedno nebo dvě rozkvedlaná vajíčka a naleju zpátky na pánvičku, lepší opravdu takto než lít na pánvičku ta vajíčka do brambor je to víc spojené. a pak nějak umělecky otočit (dělám radši na menší pánvičce, hrozí menší nebezpečí rozpadnutí) a opéct i po druhé straně a je to. může se to teplé, ale je to dobré aj studené, tzn. když zbyde, klidně dojíst k večeři. Španělé si to dávají aj do bagety místo jiných náplní

aaa
29. čer 2012

@zizala79 Těsto taky kupuju 😉 . Potřu ho troškou rajčatového pyré, na to plátky šunky, rozdrobená niva a nakrájený pórek. Zavinu, potřu vajíčkem a posypu hrubě mletým pepřem. Je to rychlovka a rychle mizí 😉

lajcikova
29. čer 2012

rizoto z kuskusu 🙂 a v ledničce dort z mascarpone