Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
5. zář 2012

Tak my dnes dojíme rajskou, pro změnu s domácím knedlíkem, a upečeme štrůdl, začínají padat jablíčka 🙂

kitinka76
5. zář 2012

holky tohle je téma!! "doma" na beremku pořád všichni drží dietu aby byly štíhlé do svatebních šatů.... asi se sem "přestěhuju" 🙂

jaja01k
5. zář 2012

@kitinka76 No jasně, já se do svatebních šatů "připravuju" tady a je to mnohem lepší 😀

pitruskaskarolinkou
5. zář 2012

přírodní kuřecí prsa na tymiánu, rýže, restovaná ananasová dýně a jogurtový přeliv s koprem 😵

1luciferka1
5. zář 2012

@pitruskaskarolinkou tý jo, to zní luxusně!

aaadus
5. zář 2012

hovězí vývar s knedlíčkama, chilli con carne (bez chilli) s rýží

tina1506
5. zář 2012

rýže, kuře,okurkový salát s kefírovým mlíkem...

pitruskaskarolinkou
5. zář 2012

@1luciferka1 a krom toho je to skvěle rychlé 😵

jaja01k
5. zář 2012

Dnes oběd od maminky: pečený bůček s knedlíkem a zelím.

bulinka
5. zář 2012

květáková polévka pro malého, malá papá ve školce 😀

bulinka
5. zář 2012

mám doma dýni Hokajdo, poraďte co z ní uvařit pro téměř dvouletého prcka. Nikdy jsem z ní nic nedělala 🙂

cervena_vila
5. zář 2012

@bulinka Dýňová polévka: Osmažit cibulku, kousky dýně, (jablka, mrkve), zalít vodou, uvařené rozmixovat, přidat smetanu nebo lučinu. Dospělejší verze ještě s česnekem a pepřem.

bellaver
5. zář 2012

holky, nemáte některá osvědčený recept na švestkový koláč ? Potřebuji se zbavit plného mražáku švestek! 😉 DÍKY

kixi
5. zář 2012

@bellaver ja bych udelala strudl - se svestkama je mnamozni...jinak ti zavidim zasoby, taky bych brala 🙂

1luciferka1
5. zář 2012

@pitruskaskarolinkou no tak davaj recept, cérko 😀

kammka
5. zář 2012

v pondělí jsme byli ve městě zapsat mladou do taneční přípravky, takže jsem nakoupila a upekla kuřecí stehna, udělala kuřecí polívku, včera jsem dělala cuketovou nádivku, dnes upeču jablečný strouhaný koláč a na zítřek plánuju žemlovku..a cukínu zapečenou s boloňskou omajdou, tentokrát bez sýra.. k tmou tu mám tašku rajčat, ale já je nemůžu, neb se bojím, že by se mi po nich osypalo dítě..tak asi udělám na zimu lečo do skla..zavařím v myčce. to jsem na to zvědavá..
výše uvedené budem asi dojídat ještě v pátek, v sobotu bude koprovka s knedlíkem a vajíčkem, holka ji miluje.. neděle asi vepřové plátky, k nim buď brambor a listový špenát, nebo dušená mrkev brambor, ještě nevím..možná k tomu hodím i volské oko..
vařím v noci, jindy na to není čas, kluk spí jen dopoledne, odpo jen v šátku nebo v kočárku za jízdy 😒 😒 😒

zuzi82
5. zář 2012

@kammka Jak se zavařuje v myčce? To jsem ještě neslyšela. já pořád jedu ve velkém hrnci. Jsem už asi fakt mimo a měla bych se přeorientovat alespoň na troubu. 😅

kammka
5. zář 2012

@zuzi82 já už zkusila i troubu, do myčky jdu prvně.. našla jsem zmínku někde tady, více na netu, zkus pohledat.. já udělám směs z cukety, cibule ,paprik, podusím, pak přihodím loupaná rajčata, zamíchám a narvu horký do skla, zavíčkuju a pak do myčky na 70 stupňů, mělo by to fungovat..uvidíme ...

zuzi82
5. zář 2012

@aaadus Těsto je křehké vyválené, na tom je nalitý tvaroh s mlíkem a vanilkovým pudinkem a do toho nakrájené švestky a na tom je taková čepice z litého těsta (sníh, mouka, cukr a žloutek) 😉

zuzi82
5. zář 2012

@kammka Počkám jaký budeš mít výsledek. TAk pak napiš. 😉

zuzi82
5. zář 2012

U nás dnes gulášová polévka a kuře pečené na zelenině s pečenými brambůrkami a na večeři zapečený lilek s rajčaty a nivou a čersvé houstičky.

zuhur
6. zář 2012

U nás dnes k snídani vdolečky ze sýra cottage a na oběd vepřové kousky s dýní Hokaidó a rýže - nějak mi došla inspirace 😅

glimmer
6. zář 2012

u nás k snídani rybízová bublanina, k obědu vepř.maso s duš.zeleninou a brambory, k večeři chleba s něčím :o)

beruskanula
6. zář 2012

včera uděláno dalších deset sklenic svestkoveho kompotu 😀 a dnes prijdou na radu konecne ty knedliky 😵 😎

nikiii
6. zář 2012

My si dáme k obědu přírodní kuřecí plátek se zeleninou a brambory, na odpoledne upeču štrůdl a na večer nachystám vajíčkovej salát a upeču čerstvý pletýnečky.

aaadus
6. zář 2012

polévka risi-bisi, játra na cibulce s hranolky v troubě, okurkový salát

zuzi82
6. zář 2012

Dnes kuřecí prsíčka plněná sušenými rajčaty a mozzarelou a zeleninový kuskus a na večeři koláč z listového těsta. 😉

sarunatko
6. zář 2012

@zuhur Vdolečky ze sýra cottage? Dáš recept?

prdecek
6. zář 2012

dneska pečené kuře s rýží a nádivkou a salát z červeného zelí 🙂

zuhur
6. zář 2012

@sarunatko tady je máš 😉

LÍVANCE ZE SÝRA COTTAGE

125ml sýra cottage (150g)
40ml mléka
80g celozrnné mouky
1 vejce
tvrdý i měkký sýr, šunka, salát

Cottage, mléko, mouku a vejce vymícháme v hladké těsto a usmažíme na pánvi potřené troškou oleje. Hotové lívance pomažeme troškou sýra, přidáme šunku, salát a nastrouháme sýr. Chutnají skvěle teplé i studené.