Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

denisska
4. črc 2014

🙂, bramborová kaše a vepřové plátky s hořčicí na smetaně🙂

me79
4. črc 2014

Oběd: zapecene gnocchi se špenátem a česnekem. Večeře: Grilovana sladko pikantní žebirka, gratinovaná čekanka s parmezanem a mrkev pecena se zazvorem a chilli. Piškotová roláda se šlehačkou a broskvemi.

sylvka
4. črc 2014

večeře-kuřecí řízky (stehení,máme je radši,nejsou tak suchý) br.kaše,zítra netuším 😒

ivonapop
5. črc 2014

radši ani nehovořím, rodinná situace to bohužel vyžaduje a vařím už týden pro 7 dospělých lidí. Ještěže jíme všichni všechno

edeltraut
5. črc 2014

My dnes měli v plánu husu, ale když se rozmrazila, tak jsem si říkala, že to je asi velká kačena. Takže dnes i zítra u nás kachna s bramb. knedlíkem a zelím a hovězí vývar - jen děti chtěly husu, tak jsem jim pravdu neřekla 😀

kuratkol
5. črc 2014

My dnes měli taky kachnu + hříbkovou polívku. Na zítra byla v plánu svíčková, ale jde se na jídlo ven nakonec...

lucifereeek
6. črc 2014

hrstková polévka, rizoto

maybe72
6. črc 2014

my taky hrstkovou polévku, květákové placičky s bramborem a zeleninový salát... Ještě mi stydne cizrna do dalšího salátu, bábovka chladne na sporáku, malinový koktejl připraven k našlehání, takže doufám, že to dnes k nakrmení hladovců bude stačit... 😉

sofinulik
7. črc 2014

dnes polevka z cervene cocky, prcek ji mel ve stavu kdy tam byla jen cocka, mrkev, petrzel, majoranka, mixnuty a do toho male testovinove hvezdicky 🙂 .....pak jsem ji normalne dodelala, cesnek, parek, jiska, paprika atd. mala a ja sme ji jedly takto, k veceri ma tatka jeste testoviny s cherry rajcatama a kouskama vinne klobasky (recept z casaku albert) a nam asi udelam rychle zapecene brambory se sunkou a smetanou.... 😝 v tom vedru se mi nechce nic sloziteho kuchtit ☹ to ve stredu nebo ve ctvrtek jak tak koukam na predpoved pocasi to uz bude jina pisen 😒 neco vymyslim 🙄

sofinulik
7. črc 2014

@sylvka ☹ no prave, kdyz uz i neco vymyslis a ukuchtis, tak zase prijde otazka: a co zitra? 😝

phn
8. črc 2014

@denisska muzu poprosit o recept na to maso?

denisska
8. črc 2014

@phn zprudka jsem na oleji osmažila tenké plátky vepřové panenky potřené hořčičí. nejdříve jsem dala kousky cibule, potom nadrcený česnek, osolila a opepřila. Za občasného promíchání směs opákám ještě tři až čtyři minuty. Hlídám čas, ať nevypeču šťávu.🙂
vmíchám smetanu, vsypu bylinky a opět promíchám. když smetana získá tekutější konzistenci, stáhnu z ohně. 🙂))

lamarika
8. črc 2014

Dnes kuřecí rarášci, pečené brambory ve slupce a zelenina. Mňam 🙂

kammka
9. črc 2014

@edeltraut ajaj, to se asi někomu nápis z pytlíku otisk do stěny mrazáku 😀 ale lhát dětem... no co se dalo dělat 😉 hlavně že se snědla, že
@ivonapop tak jestli se těch sedm dospělých prostřídá s hlídáním dětí, tak je to vaření fajn.. ale hlavně že jedí všechno .-)

my už jsme nějakou dobu na normální české evsnické stravě..
včera chlapi zabili chromý prase, večer jsem jim z jinýho prasete udělala plátky z pečeně hodně zprudka se zeleninovým salátem s jogurtovočesnekovou zálivvkou, dneska byla minutková játra s tatarrkou a bramborem, k večeři ještě nevím, zítra asi zabijačkový guláš a žebra z trouby, ale vlastně ta by mohla být i dnes, přecijen to bylo ještě sele, tak by to mohlo být hotové hned.. jdu na to...

edeltraut
9. črc 2014

@kammka Já jsem "king" a přeci nejsem debil a poznám co mám v pytlíku, takže nepopisuji - asi začnu 😀

nynam
9. črc 2014

Dnes hovězí na tymiánu a pak mlsání;) Levandulový sirup!
http://ihavesweetlife.blogspot.cz/2014/07/levan...

ivonapop
9. črc 2014

Dneska jsem měla v kuchyni skoro Áčko, řekla jsem, že dneska ne, že dneska jsem stará a dneska vařit nemůžu, protože nemám sílu. Udělala jsem akorát teplou večeři (pečené brambory a smažené kuřecí maso v té tatarce) a tím to začalo i skončilo..... 🙂

kammka
10. črc 2014

@edeltraut já popisovala jednu várku na lepítka propiskou a pak jednou vypli proud a trošku to povolilo a ty lepky se odlepily.. no super, byla jsem v loji..
včerejší žebra byly super, jěště zbylo, ale k obědu bude zabijačkový guláš a ještě jsou v lednici plíce, ale nějak na ně nemám odvahu, i když mnoho lidí tvrdí, že plíčky na smetaně jsou mňam..jenže jsou v tý lednici už od úterního večera.. tak to očuchám a rozhodnu se..

berynka
10. črc 2014

Ragú s rýží bude i na zítra, malinový puding 😉

wildy
10. črc 2014

Mám tu mleté hovězí, tak si udělám plněnou zapečenou cuketu.

maybe72
10. črc 2014

Sladký den, my dnes meruňkové knedlíky (těsto z půl kila tvarohu 😀 ), snad je to na chvíli zasytí... a večer již tradičně malinový koktejl, zbytek k tomu dle momentální chuti strávníků (buchta, celozrnný chleba...), miluju prázdninové vaření 😀 😀 😀

tmagda
10. črc 2014

Tak já dneska smažím řízky 🙂

katka_mel
10. črc 2014

@tmagda Taky jsem dnes smažila. A bylo toho moc, takže jsem smažila v troubě. 🙂

tasmailla1
10. črc 2014

zapečená cuketa s mletým masem a sýrem....

sarunatko
10. črc 2014

Směs z pečených lilků, kuřecího masa a kukuřice a hranolky. Polívka čočková s nočkama, jako zákusek máme jogurtový táč s broskvemi.

edeltraut
10. črc 2014

@kammka Mno, od úterka bych se už bála a plíce vařím prasatům, je to takový "gumovatý" nebo jak to popsat, vůbec by se mi to nechtělo dát do pusy 😀, ale já nejím ani ledvinky a spousta lidí je miluje 😉

kammka
10. črc 2014

@edeltraut já to asi dám zvířatům, jsem už toho prasete tak plná, že si snad zejtra dáme rybu...a ledvinky miluju 😉

kammka
10. črc 2014

ale teď peču třetí plech masových kuliček do mrazáku a pak ještě sekanou, ale po dnešku, kdy jsme dojedli žebra a pak měli zabijačkový guláš, kterého velkou část jsem dala taky do mrazáku, se na tu rybu se zeleninou fakt teším 🙂

a teď mně zas dostal chlap: hele k večeři asi nic dneska nemáme??
a co teda podle tebe byl ten guláš v půl osmý??
vlastně .... no jo no...
😀 😀 😀 😀 😀

ivonapop
10. črc 2014

@kammka Naštěstí není koho hlídat

lucifereeek
12. črc 2014

rajská polévka s těstovinami, šunkové rolky s mletým masem s rýží, linecké kolečka s marmeládou a druhé s nutelou