Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
13. únor 2012

@brusinka.pusinka bůů, tam jsou ty tvarohy taky dva

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@sarunatko
Tvarohová bábovka
Cukr 250 g
Máslo 250 g
Polohrubá mouka 250 g
Vejce 4 ks
Vanilkový cukr 1 balení
Prášek do pečiva 1 balení
Měkký tvaroh 250 g
Změklé máslo utřeme s cukrem, vanilkovým cukrem a žloutky (kdo má rád, může ochutit troškou rumu).
Přidáme tvaroh, promícháme a přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Nakonec opatrně vmícháme ušlehaný sníh (je dobré k bílkům před šleháním přidat špetku soli, sníh je pak lépe ušlehán).
Pečeme ve vyhřáté troubě, formu předem vymažeme a vysypeme hrubou moukou.

"Štrůdl z tvarohového těsta" -
SUROVINY
250g tvarohu v kostce, 250g Hery, 250g hladké mouky Náplň: jablka, rozinky, skořice, cukr, trocha citronové šťávy, strouhanka, 1 vejce
POSTUP PŘÍPRAVY
Z tvarohu, tuku a mouky vypracujeme těsto, které nejméně 30 minut necháme odležet v lednici. Jablka si nastrouháme na hrubém struhadle, dáme do mísy, kde k nim přidáme cukr, citr. šťávu, rozinky, skořici a vše pořádně promícháme dokupy a dosladíme dle potřeby. Potom těsto rozdělíme na 4 díly a vyválíme placky, které posypeme trochou strouhanky a naplníme ochucenými jablky. Těsto zabalíme, dáme na pečící papír a potřeme rozkvedlaným vajíčkem s trochou studené vody. Dáme péct do předehřáté trouby na 180°C dokud není štrůdl zlatavý.
Pokud doma zrovna nemáte listové těsto, tak tohle je super obměna!!!
TIP: Z těsta vyválejte placku asi 2mm silnou a vykrojte čtverečky o velikosti 5x5cm. Doprostřed dejte povidla nebo co kdo rád. Rohy přeložte k sobě a jsou SUPER tvarohové šátečky. Pečou se jen několik minut při teplotě 180°C.

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@lenam já dávám tvaroh 20% tuku takže asi polotučný....

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@sarunatko no tady máš další 2 receptíky snad ti udělají radost je tam jen 1 tvaroh

lenam
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Brusinko, díky. 🙂

sarunatko
13. únor 2012

@brusinka.pusinka děkuji moc, jdu na to.

yesu
13. únor 2012

Tak já dneska holandský řízek, bramborová kaše a upeču krtkův dort, už mám na něj chuť snad týden! 🙂

yesu
13. únor 2012

@1luciferka1 jéé mňam, dáš recept?

1luciferka1
13. únor 2012

@yesu
medajlonky z panenky se sušenými rajčátky a pepřovou omáčkou

panenku jsem nakrájela na plátky, prsty trochu pomačkala - neklepala, okořenila grilovacím kořením s bylinkami,nechala hodinku odležet, osmahla na pánvi a dala do pekáčku, pak jsem osmahla i ta rajčátka a přidala do pekáčku a dala jsem to ještě na 20minut do trouby dojít (nechtělo se mi dlouho stát u pánve, tak aby to nebylo uvnitř krvavé), do výpeku jsem přidala zelený pepř a smetanu, dochutila solí a zahustila na omáčku a bagetky jsem měla koupené ty na dopečení, takže jsem je jen nakrojila, do těch mezer dala bylinkové máslo a dopekla 😵

yesu
13. únor 2012

@1luciferka1 to je jednoduchý, já panenku miluju a sušený rajčátka taky 🙂

1luciferka1
13. únor 2012

@yesu jj, dělala jsem to jako improvizaci, páč jsem neměla koupenou slaninu, abych mohla panenku v ní upéct a sušená rajčata zbožňuju, tak bylo jasné, že z toho vyleze mňamka 😀

tyrisa
13. únor 2012

květákový mozeček,vařený brambor

eriska
13. únor 2012

my dojídáme zbytky, tj. francouzské brambory, maso, brambor a dušená mrkvička..a na zítra asi gnochi, jestli je odpoledne nazapomenu koupit😉

leentilka
13. únor 2012

My dnes máme 😉 obalovaná kuřecí stehýnka se smetanou a brambory

petja
13. únor 2012

Zeleninová polévka a zapečený lilek s rýží. To bude zase zkouška bříška malinké

brambora20
13. únor 2012

Koprovka, vajíčko, brambor + rajská pol. s kapáním

handm
13. únor 2012

@kammka to je mi jasný, že nekupuješ 🙂 s vaším zemědělstvím... manželovo strejda ovce i chová, jenže už nějak dlouho nebyla žádná dodávka, asi si budu muset podat písemnou žádost 😀😀

my dneska oukrop, protože je prtě opět nemocný ☹ a já k tomu něco jako smaženku 🙂

weri1
13. únor 2012

ahoj holky

dá se koupit náhradní nádoba do domácí pekárny?

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@weri1 určitě dá záleží jakou máš značku
Dnešní menu 😉 holky vytáhla jsme talíře z výbavy jsou 18 let staré 😀 😀 ale krásné díky místu na chalupě máme retro 😀 jídelka budou foceny jak na nových tak na starých 😀

tygrous
13. únor 2012

tak hlasím, že pizza muffiny a vločkové sušenky od @brusinka.pusinka jsou vynikající😉 Sušenky jsem chtěla polít ještě čokoškou, ale asi to už nemá cenu - dítě je ujídalo ještě před obědem teplé z plechu a manžel hned po obědě, kdy je objevil schované na lednici😀😀

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@tygrous 😀

brusinka.pusinka
13. únor 2012

Dneska malá si stěžovala že měli k obědu honzovi buchty a že dostala jen 2 😀 😀 😀 😀 a paní kuchařka ji přinesla jěště 2 a pak byla spokojená. Takže 2 talíře boršče a k tomu4 honzovi buchty 😀 😀 😀 😀 cestou domu jedla preclík a dorazila se čokoládičkou co ji nechal tatínek v batůžku 😀 teď spinká jsme zvědavá až vstane 😝

zuzi82
13. únor 2012

Ahojky, nějak teď nestíhám dočítat a chodit sem, tak se zkusím polepšit.
O víkendu jsme si dali Kuřecí kousky gyros, pečený brambor, rajčátko a tzatziky, Kuřecí špíz se šunkou a nivou
a dnes Krůtí prsa v paprikové omáčce s těstovinami.
Taky jsem pekla tvarohové a povidlové buchty a dnes mě čekají tvarohové řezy. 😉

zzuzca
13. únor 2012

@weri1 urcite sa da, skus si pozriet stranky vyrobcu, pripadne zavolat do autorizovaneho servisu, kamaratka si kupovala, ale je to teda drahe 😒 niekedy sa oplati kupit nova pekaren. Nam nasa akurat prestala fungovat predvcerom 😠 jednu sme uz odpalili tesne pre dkoncom zaruky 😅 tato ma len 2 mes. ale neviem najst ucet, nastastie to muz platil kartou, tak asi to bude ok.

prdecek
13. únor 2012

těstoviny s boloňskou omáčkou

sarunatko
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Tak mám v troubě dvě nohavice toho tvarohového štrůdlu a jeden plech těch povidlových šátečků. Mňam mňam.

sarunatko
13. únor 2012

@brusinka.pusinka Mám ještě jeden problém 🙂 Mám tady dvě plechovky slazeného kondenzovaného mléka, nemáš nějaký recept na něco dobrého z toho? Vypadá to, že štrůdl a šátečky moc dlouho nevydrží, tak bych zítra upekla zase něco jiného.

brusinka.pusinka
13. únor 2012

@sarunatko
Zapečená jablka se slazeným kondenzovaným mlékem
Jablka - na porci zhruba 1 větší, Salko - slazené kondenzované mléko, starší ale vláčné bílé pečivo - rohlíky na porci asi 1/2 ks, máslo nebo Rama na vymazání jednoporcové misky určené k zapékaní, nasekané mandle nebo mandlové lupínky, je možné použít i ořechy, každý co má rád.
Postup
Jednoporcový pekáček určený k zapékaní vymažeme máslem nebo Ramou, rozložíme na hrubší kolečka nakrájené rohlíky, pokud jsou už starší a trochu tvrdší, tak je mírně pokropíme mlékem. Na tuto vrstvu rozložíme oloupané a nakrájené jablka. Vše pokapeme sladkým kondenzovaným mlékem dle vlastní úvahy, podle toho jaké máme jablka. Mléko je hodně sladké. Povrch posypeme buď sekanými mandlemi nebo ořechy. Kokos jsem nezkoušela. Vložíme do předehřáté trouby a zhruba 10 minut pečeme a povrch musím ke konci přikrýt kouskem alobalu, aby se mandle nepřipalovaly.

Medovník
Suroviny:

150 gramů margarínu (Hera)

1 hrnek cukrů (krupice, krystal)

3 lžíce medu

2 ks vejce

špetka soli

1 lžička sody (možno zaměnit i kypřicím práškem)

2,5 hrnků mouky

Ingredience na krém:

1,5 balíčku másla (375 g)

1 plechovka kondenzovaného slazeného mléka



Postup:

Margarín, cukr a med zahříváme na vodní lázní, nebo na mírném ohni (lázeň je delší). Nepřestáváme míchat, dokud nejsou suroviny horké a postupně přidáváme vše ostatní. Poté sejmeme z ohně a těsto pořádně zpracujeme. Necháme chvíli odležet a rozvalujeme na co nejtenčí plátky a každý upečeme v troubě. Plátky by měly být světle zlatavé. Ořežeme okraje (jsou suché a kazily by chuť celého medovníku) a připravíme si krém. Ořezané kraje ještě budeme potřebovat! Dále je třeba vyrobit krém. Máslo vyšleháme s plechovkou slazeného mléka a potřeme silnější vrstvou na medové již připravené plátky. Plechovku s mlékem i uvařit (neotevřenou) vařit 2 hodiny ve vodě, aby mléko zkaramelizovalo. Krém potom bude krásně karamelový a chutný.
Jednotlivé pláty upečeného těsta klademe na sebe, přičemž každý namažeme připraveným krémem. Na závěr vezmeme ořezané okraje a v ruce je pomeleme. Poté je nasypeme na vrchní krémem namazaný medový plátek. Medovník se potřebuje minimálně den odležet. Nemusí to být ani chladné místo, stačí když jej přikryjete utěrkou, aby neokoral.

Ořechové kostky se salkem
200g rozpuštěného másla
100g strouhaných piškotů
100g strouhaných mandlí
100g strouhaných vlašských ořechů
100g sekaných vlašských ořechů
150g nahrubo nakrájené čokolády na vaření
50g nakrájené hořké čokolády
1,5 plechovky Salka
2 bílky
150g čokolády rozpuštěné s 50g másla nebo 100% tuku
100g půlek vlašských ořechů
1 balíček bílé cukrářské polevy


PŘÍPRAVA:

Rozpuštěné máslo stejnoměrně rozlijeme na velký plech a celou plochu posypeme strouhanými piškoty.
Dále nasypeme strouhané mandle a ořechy, sekané ořechy a čokoládu a zalijeme Salkem s rozšlehanými bílky (vše opět rovnoměrně po celé ploše).
Pečeme při 160°C asi 12-15 minut.
Necháme dobře zchladnout a nakrájíme na čtverce.
Ty pak namáčíme zešikma do poloviny do rozpuštěné čokolády a zdobíme půlkou vlašského ořechu.
Po ztuhnutí čokolády ještě kostky postříkáme bílou polevou.

zmuzle
13. únor 2012

@tygrous Na jake strane jsou ty vlockove susenky, prosim? Nestiham si ukladat zajimave recepty, z prace se do diskuze nedostanu a vecer uz nemam energii. V seznamu jsem je jeste nenasla. Diky moc.

boban
13. únor 2012

malý měl dnes ve školce na oběd bavorské vdolečky a já na ně dostala obrovskou chuť 😅 máte někdo recept?? i na ten tvaroh co je na tom?? 😀