Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kateczka
18. bře 2014

Delala jsem plnene lilky podle reckeho receptu s bramborovou kasi a predcilo to ocekavani. Naprosta mnamka 🙂

katka_mel
18. bře 2014

Nazdar tak u nás dnes holubí vývar s nudlema a rozstřelený ptáček s knedlíkem. Akorát jsem neměla kyselý okurek, tak jsem dala zavařenou kápii. A možná lepší než s okurkem. 🙂

eveluska
18. bře 2014

@kateczka nedala bys sem prosim odkaz na recept? diky 🙂

anoli85
19. bře 2014

Holky, mám na Vás dotaz. Nemá některá osvědčený recept na cupcake??? Těsto i krém. Chtěla bych je zkusit, ale v těch receptech na ně se trochu ztrácím... Moc děkuju 🙂

netanel
19. bře 2014

já dneska nemám čas vyvářet, takže bude špenátový koláč z listového těsta se slaninou. A večer bych ráda udělala nějaké minibábovičky (mám na ně moc krásnou formu).

kateczka
19. bře 2014

@anoli85 bydlim v Anglii a delaji je denne u nas v praci, kdyz vydrzis do soboty, tak ti ten recept prinesu 🙂

edeltraut
19. bře 2014

U nás je dnes kuře s bramborem z římského hrnce. Adélka k tomu má ještě kulajdu od včerejška. Zítra je v plánu segedýn s knedlíkem, na pátek kuře na paprice. V sobotu budu v práci, takže nevařím a doufám, že něco zbyde 😀. Na neděli plánuju husu - nechce se někdo přidat? Houser má tak 8kg a sami ho budeme jíst do středy 😀

anoli85
19. bře 2014

@kateczka To budu moc ráda 🙂 Děkuju

dana3262
19. bře 2014

Cizrna na paprice s polentou, naložila jsem trošku svickove (z hov.zadního), čínu z kuřecích prsou a vývar z ohanky z nudlema. Pecena řepa a připravila jsem korenovou zeleninu na kremovou polévku z pečené zeleniny.

steffa
19. bře 2014

Ahoj holky, tak pridavam take neco pro inspiraci 🙂 Dnesni obed : Falafel s cervenou repou na pita chlebu. Byla to mnamka 🙂

pusolamy
20. bře 2014

v pondelí byli zbytky z vikendu, v utery spagety, vcera čevabčiči s bramborovou kaší jo a gulasova polevka, dneska kruti vyvar a sunkofleky, zitra to vypada na plnene knedliky uzenym masem, doufam ze neco zbyde i na sobotu pripadne vyndam manzelovi prejt z mrazaku

zelva
20. bře 2014

Já dneska budu dělat květákové placičky s k tomu brambor. Ale vůůůůbec se mi do toho nechce 🙄 😀

eveluska
20. bře 2014

@steffa recept prosim? 🙂

veruunek
20. bře 2014

Dnes katův šleh s rýží, včera zeleninový salát s mozzarelou, předevčírem nudle na čínský způsob a co zítra, netuším, třeba zbyde ten kaťák, tak k tomu přidám polévku...

steffa
21. bře 2014

@eveluska
Na rozehřátém oleji nechat zesklovatět cibuli, přidat 2 lžíce římského kminu a minutku opékat a celé to dát do mixéru spolu s cizrnou ( dala jsem 1 velkou konzervu), 2/3 nastrouhané řepy ( celkem jsem měla cca 1/2 kg), strouhanku, 1 vejce a lžíci tahini. Zpracovat na hrubou pastu, vmíchat zbívající nastrouhanou řepu, osolit, opepřit. Pak z toho vytvarovat stredně velké kuličky, každou z nich lehce potřít olivovým olejem a dát do předehřáté trouby na cca 180. Péct cca 25-30 min, než jsou křupavé.
Na podávání: smíchat tahini s jogurtem ( 2 kelímky jogurtu a cca 2 lžíce tahini, ale můžeš dle chuti), dát trošku cukru, osolit, opepřit.
Podávat na pita chlebu s různými salátovými listy, kousky řepy...... čímkoliv dle chuti 🙂

eveluska
21. bře 2014

@steffa dekuju 🙂

effoska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sofinulik
22. bře 2014

vcera jsem udelala vetsi hrnec rajske, plneny papr.lusk a taky masove koule, domaci knedlik...manza rajskou neji tak ma koule v horcicovo-cesnekove omacce 😀 taky s knedlikem, bylo i na dnesek a jeste jsem dnes dovarila kremovou cesnecku s domacima krutonama a syrem...dobrota...

kammka
23. bře 2014

navařila jsem na dva dny 🙂 včera i dnes rajská s plněnýma paprikama, krůtí vývar s masem a zeleninou s domácími nudlemi.. včera omáčka s knedlíkem, ty jsem měla v mrazáku, houskové vařené v pytlíku..dnes k tomu uvařím kolena..

jinak v týdnu jsme měli:
lívance s ovesnými vločkami s džemem a zakysankou, pečené kuřecí hnáty s bramborama a druhý den zbytečky masa s těstovinama, v pátek jsme měli čočku s vejcem...

dneska na déčku draci v hrnici vařili brokolici, tak tu asi budem mít v týdnu.. k večeři dnes houbovou smaženici, děti asi krupici..

marecek4
23. bře 2014

dnes zkoušíme nový recept-zapečený květák v sekané tak uvidíme co z toho bude 🙂

kuratkol
23. bře 2014

Jak děláte prosím buchtičky s krémem ? Díky.

zelva
23. bře 2014

My dneska kuřecí vývar a kuřecí rizoto se zeleninou 😉 A k véče hermelínovou pomazánku se šunkou. Tu milujeme - i děti.

marecek4
23. bře 2014

@kuratkol normální kynuté těsto na buchty-v našem množství už se nepokouším o úhledné buchtičky,ale udělám řidší a naleju na plech a po upečení nakrájím,a krém-řidší pudink,protože šodó u nás úspěchy neslaví

marecek4
23. bře 2014

a takto vypadá na talíři :

kammka
23. bře 2014

@marecek4 to vypadá dobře...ten květák se tam dává syrovej nebo předvařenej??

dneska jsem ještě pekla rybízovej koláč a zadělala na koka sušenky...

krabice1983
24. bře 2014

Dnes u nás mleté hvězí karbanátky s ovesnými vločkami+ bramborová kaše, moučník ze včerejška bublania s broskvemi 😉

roma_ka
24. bře 2014

U nás kuřecí vývar a krůtí maso se zeleninou a kuskusem

lv
25. bře 2014

Trošku nelogicky bramboracka a italsky rissotto..a ještě něco upecu, asi

steffa
25. bře 2014

Dnes k obědu: Salát s quinoou, kukuřicí a ředkvičkami.
K odpolední kávě čokoládová pěna s pistáciemi a k večeři zkusím kachní paštiku s bagetkou 🙂