Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
12. kvě 2011

@pelenka @petaov já dělám v tom sáčku kuřecí stehna, dám do zapékací mísy, aby ty stehna byly trošku přes sebe a na spodní rošt a nikdy se sáček nezačal pálit ani neprasknul a maso bylo pěkně šťavnaté
@veru23 no tak my za jídlo utratíme vcelku hodně, cca 7tis měsíčně. Jídlo je hold drahé, ale na malém nechci šetřit. A to nekupuju bio, to už bych se vůbec nedoplatila

petaov
12. kvě 2011

@pelenka
@aaadus Ahoj, díky za tipy. Příště to dám i stím sáčkem do té zapékací misky.
@vojtisek2007 Ony ty sáčky maggi nejsou sice nic moc převratného, ale nám to chutná a hlavně je to rychlé a je to to jediné, co s malým mimčem teď stihnu ukuchtit 🙂 Koukám, že ty máš tři děti, tak to už si určitě zběhlá a stihneš jistě uvařit i složitější jídlo 😉

vojtisek2007
12. kvě 2011

@evaviki tak to jsem ráda 😀 😀 😀

vojtisek2007
12. kvě 2011

@petaov no hlavně pro 5lidí to není - pro ty malý už vůbec ne a chlap s tím nejstarším nic takovýho nejí, u nás by neprošla ani polívka z pytlíku 😀 😀 😀.
Myslím, že vařím normální -lehký,nenáročný jídla - a většinou když děti vstanou v 6 v půl sedmý, mám v osm maximálně v půl devátý vařřeno....a jasně, musíš se zaběhnout - mě když se narodil první syn, tak asi tak půl roku byl k večeři chleba s máslem nebo se sýrem, nebo topinky - když jsem nestihla dojít kokupit máslo nebo sýr 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weri1
12. kvě 2011

@veru23 tak 4000 mi přijde dost málo to není ani 150 na den???? to do toho počítáš vše? i snídaně a večeře? 😕

aemmi
12. kvě 2011

My utratíme asi taky tak kolem 4000kč, ale nepočítám do toho manželovo jídlo v práci a to co si koupí tam, nějakou sladkost, atd...

petrusam
12. kvě 2011

utratíme cca 10 tis Kč měsíčně .. teď vymýšlím, co ukuchtím zítra 😅 😕

babulinkab
12. kvě 2011

já si myslím, že utratíme taky tak max. ty 4 tisíce
a jinak to dělám podobně jako vojtisek, já teda sama od sebe vstanu v těch 6 a začnu vařit, dokud děti spí, takže většinou taky v těch osm mám uvařeno a pak už mám klid 😀 a ze zásady co jde vařím na 2 dny

eriska
12. kvě 2011

my měli masové koule na plechu s rajskou a špagetami a na zítra manžovi zbylo a my si s prckem asi skočíme k "ťongům" na nudle s kuřecím masem..když jsem u toho, holky, děláte doma ty rýžový nudle?

zuhur
12. kvě 2011

Já pokud jsme byli s manželem sami dva, tak za jídlo to bylo průměrně mezi 4 - 5 tisíci, záleželo na tom zda jsme byli na obědě o víkendu u rodičů a kolik jsme nafasovali 😅 Ale přiznám se, že teď nemám představu - máme takové bydlení nebydlení a na podrobné vedení účtů nemám sílu, ale jak se přestěhujeme do nového tak si to začnu zase psát. Občas se stávalo, že týden do výplaty byly hoooooooooooodně jednoduché obědy 😀

zuzi82
12. kvě 2011

Tak my teď utratíme tak 5-6 tisíc, ale je to včetně drogerie a případně i nějaké oblečko pro malého. A bohužel jsem nekojila a nekojím, takže v tom je i UM, ale manža chodí na obědy v práci a to do toho nepočítám. 😉

babulinkab
13. kvě 2011

rajská polévka
kuřecí nudličky, brokolice, farfalle, dresing hellmann´s a ještě by se hodila niva na posypání

vojtisek2007
13. kvě 2011

tchýnino kuřecí maso zapečené s tatarkou a brambor

klosky
13. kvě 2011

Tak my máme gulášek a malé jsem udělala svíčkovou.

simonceli
13. kvě 2011

My máme dneska taky guláš a kuřecí vývar

brusinka.pusinka
13. kvě 2011

tak my dneska máme hovězí vývar s drožďovými knedlíčky, a těstoviny se špenátem a smetanou.
My utrácíme kolem 8000-10000 kč za vše co se týče jídla a drogeriie , oblečko a drobnosti máme zvlášť ....a vařím denně neboť mám jedlíky a na dva dny se mi nikdy nepodaří uvařit 😉

mirisek81
13. kvě 2011

palačinky se šlehačkou jahody, banánem a javorovým sirupem..krásná kalorická bomba 🙂)

klosky
13. kvě 2011

My utratíme za jídlo a drogerii, taky kolem 8000 tisíc a za ostatní věci ani nevím. to fakt nepočítám... Vyvařuji každý den.

kammka
13. kvě 2011

já dnes končím brzo v práci, tak stihnu vařit, odpo jedu pro mlíko, večer oorazí návštěva, udělám palačinky, na zítra asi vepřové nudličky s pórkem a smetanou, k tomu těstoviny nebo rýže, v neděli brambory zapečené s mletým masem
holky, vaření ráno, než se děti vzbudí, u mně teda nehrozí..to radši do noci... malá vstává běžně v šest 😒 a bylo to i dřív, když byla malá.. to byla moje smrt, já jsem spíš sova, takže jsem tak do 10hod byla nepoužitelná.

brusinka.pusinka
13. kvě 2011

no já stávám každej den v 5.30 a malá v 8.30-9 hodin já mám navařeno uklizeno a jen se pak věnuji práci, pracuji celou dobu mám to z domu tak mi to nevadí jen musíme 3-4 do měsíce zajet do firmy 😉 😀 😀 😀

aemmi
13. kvě 2011

Já dnes opět chřestovou polévku a po 5 dnech si odpočnu od masa a udělám jen chřest posypaný sýrem s bramborama, na zítra koupím polotovar 😅 gnochi bude s masem a nějakou světlou omáčkou 🙂

kammka
13. kvě 2011

@brusinka.pusinka no to jsi pilná žena... já vstávání nesnáším.. a když jsem dělala i noční, tak tuplem...doháněla jsem to, jak se dalo. naštěstí můj muž o víkendu vstane s malou, hrajou si, koukaj na pohádky nebo jedou na nákup a já vstanu kolem 9hodiny..a začnu vařit velký oběd..
s vařením to teď, co chodím na plný úvazek do práce , fakt nepřeháním.. vždycky pokud to jde taky na dva dny, nebo máme studenou, první půlku týdne dojídáme víkendové zbytky.
navíc u nás se nesní ani moc pečenýho sladkýho, leda když je návštěva..

anysek85
13. kvě 2011

Já teda nevařím teď, bo jsem v práci, ale včera jsem dělala na dnešek lasagne + čočkovou polívku, mám to s sebou v práci v krabičce a už se nemůžu dočkat oběda 😀. Manžel dostal taky do krabiček, tak jen doufám, že mu to kolegové odkázaní na kantýnu nesežerou 😀.

aemmi
13. kvě 2011

Holky, chci se zeptat, jak děláte ten redukovaný vývar?

kammka
13. kvě 2011

@aemmi chřest jsem teď viděla v Lidlu, vypadal nádherně... jak děláš tu polévku?? zrovna mně nenapadá, jakou na víkend udělat, krom těch, co tu píšete: mrkvová a chřestová..

deyana
13. kvě 2011

dneska bude polívka ze včera, manžovi skočím pro plátek nějakýho masa + hořčičná omáčka, rýže..
Ty jo to nevím kolik utratíme měsíčně za jídlo, já to nějak nepočítám. Ale bylo by zajímavý to vědět, tak manža teď půl měsíce jedl mimo domov (obědy), tak dejme tomu 1000.- + 1000.- malá + tak 3-4 tis. Dřív, když jsme neměli fakt vůbec prašule, jsem měla 500.- na týden pro dva dospělé, vařila jsem levná jídla a jako těhule jsem toho snědla docela dost 🙂 Teď to moc hlídat nemusím, bývala jsem naučená chodit do kauflandu 1x týdně, limit 700 Kč + přes týden dokupovat jen pečivo a šlo to. Teď jsme se přestěhovali, tady jsou obchody k ničemu, takže lítám pořád pro něco a štve mě to. Ale pozor, nejím maso. Hodně jím těstoviny a polívky, takže docela levné věci 🙂 Vyjímečně si dám kuřecí prsa, ale nějak to maso nemusím.

kammka
13. kvě 2011

@anysek85 hmm, taky bych si brala s sebou krabičky, ovšem nesnáším studené, mikrovlnku tu nemáme.. 😠 😒

deyana
13. kvě 2011

@kammka a co třeba česnečku, nebo my taky máme rádi vajíčkovou 🙂 Na lžíci másla opražíš trochu hladké mouky, klepneš dvě vajíčka, necháš zasmažit, zaliješ vodou, dochutíš, za 10 min. je to hotové, přidávám bylinky a mrkvičku na kolečka 😀

aemmi
13. kvě 2011

@kammka Já ji dělala včera poprvé podle tohoto receptu, je to z kuchařka z roku raz dva 😉 :
1,25 l vývaru
1 lžíce másla
1 1/2 lž. hl. m.
1 - 2 šálky drobně pokrájeného chřestu
šálek mléka
sůl
1 žloutek
špetka muškátového květu
Z másla a mouky udělat světlou jíšku, zalít vývarema rozkvedlat do hladka, chvíli vaříme, pak přidáme chřest, uvaříme do měkka, na chvíli odstavit, rozmixovat, pak osolíme, zjemníme žloutkem rozkvedlaným v troše mléka, okořeníme muškátovým květem a třeba nasekanou petrželkou, natí z cibule...
Nebo můžeme vynechat mixování a chřest tam zůstane na kousky.
Ještě tu píší, že tímto způsobem lze připravit polévku: hráškovou, porkovou, kvetákovou, kapustovou, fazolkovou, ředkvičkovou, špenátovou, z čerstvého zelí, ze směsi zeleniny...
Nám chutnala 🙂

1luciferka1
13. kvě 2011

Tý jo, jen 4000 za jídlo??? to jste teda šikovné, to my utratíme tak 10-12 tis. 😅 ale manža nemá v práci obědy, takže mu chystám každý den svačiny.