Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vojtisek2007
10. čer 2011

@dendaz z jednoho - když krájím tak 2cm - tak těch 25 - 30 kousků - záleží jak hodně se ti povede vyválet listové těsto - každé je různé - třeba mražené nikdy tak nevyválím jako čerstvé....a válím obdélník a ruluju dlouhou stranu - pak je dlouhej válec a máš hodně šneků 🙂

@hary on ten česnek ve finále tam není skoro vůbec cítit....mě taky česnek nedělá dobře na žlučník, v tomhle mi vůbec nevadí....a naše děti to baští i s česnekem o 106 🙂🙂🙂

dendaz
10. čer 2011

@vojtisek2007 @jitafol díky holky, 30ks bude na chuť stačit... 😀
@zuzi82 díky za typ na lasagne bez bešamelu... 🙂

vojtisek2007
10. čer 2011

a jinak my dneska máme hrachovou kaši se sekanou 🙂 a okurkový salát 🙂🙂🙂 trochu nezvyklá kombinace,ale když jsem dala péct sekanou zjistila jsem, že nemám brambory, a jet do obchodu se mi nechce....☹ tak snad to bude k jídlu 😀 😀 😀

berenika39
10. čer 2011

@zuzi82 no po pravdě ji používám na všechno🙂)).

moudivlacek
10. čer 2011

@vojtisek2007 ju jak se dela hrach kase,uz nad ni dlouho uvazuju,ale znam ji jen ze skolni jidelny a nevim postup,diky

u nas testovinky se zelenikou a parmezanem 😵

berenika39
10. čer 2011

@vojtisek2007 moje babča dělala vždycky hrách a kroupy, polila osmaženou cibulkkou na sádle, hodně do hněda, a k tomu sekanou...proč by ne?🙂 tyhle jídla se už moc nedělají, a je to škoda, zrovna hrách a kroupy mám moc ráda. akorát ty následky....

vojtisek2007
10. čer 2011

@moudivlacek tak dvě hoďky dopředu si namočím hrách, pak ho uvařím hodně do měkka - pozor nesolit - pak si ho bu´d propasíruju přes sítko nebo umelu na strojku na maso nebo se může namixovat....v kastrole na sádle zpěním cibulku, osmahnu do hněda, zapráším moukou, trochu opeču a rozředím mlíkem - do toho hodím ten namixovanej hrách a chvilku provařím - nakonec osolit,opepřit a dám prolisovanej česnek a trochu majoránky...

@berenika39 jojo, to taky dělávám - ale spíš se mi povede hrách vždycky víc uvařit, tak je kaše...

moudivlacek
10. čer 2011

@vojtisek2007 diky vypada to jednoduse,udelam,mnam mnam

raci
10. čer 2011

@zuzi82 juuuj to už jsem někde určitě viděla, tisíceré díky 😉

raci
10. čer 2011

@kajulka001 @peroli úúžasné moc děkuju, to bude určitě mňamózní 😎

vojtisek2007
10. čer 2011

tak byla malá změna - v lednici jsem našla naložený plátku kuřecího, takže k sekaný udělám domácí chlebík a bude k večeři
kaše byla ze žlutého hrášku, proto ta barva 🙂🙂🙂🙂🙂

medvide1
10. čer 2011

Ahoj holky mam dotaz nemate některá recept na nějake dobré jidlo z cukety??a aby to mohl i 16ti měsiční prcek??diky

brusinka.pusinka
10. čer 2011

@medvide1
Cuketová polévka
Ingredience
Olej, 2 cibule, 1 cuketa (asi 500g), 1 ks sýru tofu, sůl, vegeta, ocet, muškátový oříšek, petrželka.
Postup
Na oleji osmahnětě dvě nadrobno nakrájené cibule, přidejte na kolečka nakrájenou cibule, trochu vegety a soli, dolijte vodou. Asi 20 minut vařte. Rozmixujte jedno tofu, přimíchejte čtvrt šálku vody, lžíci octa, trochu muškátového oříšku a tuto směs vlijte do polévky. Pět minut ještě povařte. Polévku můžete ozdobit petrželkou a jíst ji teplou i studenou.

Cuketové placičky
Indgredience
250g cukety, půl šálku ovesných vloček, 3-5 lžic hladké mouky, česnek, majoránka, sůl, tuk na smažení
Postup
Nastrouhejte cuketu na struhadle (nahrubo), osolte, přidejte vločky a počkejte až vločky vsají šťávu z cukety. Přidejte mouku, přepasírovaný česnek, majoránku a lžící tvarujte placičky, které osmažte na oleji.

Cuketa se sýrem
Ingredience
1 cuketa, 200 g sýru, 2 dcl mléka, 2 vejce, pepř, sůl, stroužek česneku, hrst strouhanky
Postup
Nastrouhejte cuketu a sýr a smíchejte dohromady. Přidejte mléko, vejce, sůl, pepř a strouhanku. Vylijte na vymaštěný plech a upečte dorůžova.

Zapečená cuketa
Postup
Cuketu rozkrojte na dvě půlky a vydlabejte. Připravte si nádivku, kterou cuketu naplňte, vložte ji do vymazaného pekáče, podlijte vodou a zapečte v troubě. tipy na vynikající nádivku.
Nádivky
Rýžová nádivka
Rýžovou nádivkou se rozumí šálek uvařené rýže s jedním rozmixovaným sýrem tofu,stroužek česneku, koriandr, bazalka, sůl.

Nádivka z mletého masa
Osolte a opepřete mleté maso, přidejte prolisovaný česnek a nasekanou petrželku. Promíchejte a orestujte na oleji.
Mleté maso lze spojit s rýží, sýr s rajčaty a vejci. V nádivce je výborná také slanina nebo šunka.

medvide1
10. čer 2011

@brusinka.pusinka diky moooc za receptiky! 😉

brusinka.pusinka
10. čer 2011

@medvide1 není zač moje malá je miluje 😉 a jsou rychlé 😉

hary
10. čer 2011

@dendaz snad nepíšu moc pozdě, jsem dnes ve fofru 😎 . Já jich měla 22, a to jsem nešetřila tlouťkou koleček.

medvide1
10. čer 2011

@brusinka.pusinka jj mam právě doma cuketu a tak sem si řikala co s ni a zaujal mě ten recept s tim sýrem a asi bych do trouby dala masičko jen opect a hotovo a byla by veča jedna radost 🙂

brusinka.pusinka
10. čer 2011

@medvide1 jasně meze se nekladou

moudivlacek
10. čer 2011

@brusinka.pusinka cuketove placicky delam,jen misto vlocek davam strouhanku,jiakm presne ten samy recept,tak zkusime nekdy s vlockama

kajulka001
10. čer 2011

@medvide1 Bramborak z cukety
1 cuketa nastrouhat na hrubo
20dkg mekkeho salamu nakrajet
20dkg tvrdeho syru nastrouhat na hrubo
1 velka cibule nakrajet
1/2 pul hrnku hrube mouky
1/2 pul sklenice(od horcice)oleje
5 vajec
1 prasek do peciva
sul,pepr,cesnek
promichame a peceme na vymazanem plechu jinak co do toho das je na kazdeho chuti kdyz je to i pro deti tak treba bez cesneku muze se tam nakrajet urco i slaninka proste kazdy co ma rad

aaadus
10. čer 2011

Já se z vás picnu, člověk tu půl dne není a tady kupa nových receptů

My dnes mrkvovo-zázvorovou polévku z krutonky od včera a vidovický guláš (ze sojového masa) z rýží

vojtisek2007
10. čer 2011

@medvide1 já když je v létě hodně cuket dělám i bramboráky - půl napůl jí dávám s bramborama nebo i cuketovou buchtu a když už nevím co, zavářím jí jako omáčku na špagety - říkáme tomu "šmakoun" - a je to něco jako omáčka na špagety uncle benś - nebo jak se to píše.....

medvide1
10. čer 2011

holky diky moc jste zlatíčka 🙂 koukam stačí napsat a nevim co stejnak uvařit 🙂 takovejch dobrejch receptu a jen se řekne cuketa 🙂

kajulka001
10. čer 2011

nebo cuketu nakrajim na kolecka osolim potru cesnekem obalim a osmahnu s bramborem a tatarkou a dobrota🙂))

aaadus
10. čer 2011

A ještě jsem upekla pudinkovou bábovku podle Brusinky

kajulka001
10. čer 2011

jinak ty pizza sneky taky delame me nejvic chutna jen posypat nastrouhanym syrem zamotat nakrajet a z vrchu posypat troskou kminu a vypect

petrusam
10. čer 2011

kuřecí polévka a plněné knedle uzeným se zelím ..

zuhur
10. čer 2011

Teda, tady se fakt člověk sotva otočí a receptů milion. Ty cuketové taky vyzkouším. Poslední dobou se u nás vaří samé mňamky a to díky téhle diskuzi. Dřív jsem omílala pár receptů dokolečka a teď - za poslední dva měsíce se mi stalo snad jen 2x, že bychom měli stejné jídlo.
Pizza šneky děláme taky, je to super. Já mám ráda ještě trojhránky z listového těsta. Ty jsou taky super.

berenika39
10. čer 2011

@zuhur přesně, když nevím, ráno sem kouknu, naslepo otevřu nějakou stránku a jsem v klidu🙂. když to téma vzniklo "Co dneska vaříte?" tak jsem si říkala - co je komu do toho 😀 😀 , ale zpětně odvolávám, super téma....

zuzi82
10. čer 2011

@berenika39 😀 😀 😀 😀