Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

eriska
27. srp 2011

my jsme dneska bez prcka, tak rychlovka v globusu😀D teď zavářím kapie a lečo - to si dáme i k večeři, zítra bude pečený oříšek a knedlíčky se zelím😉

jajik25
28. srp 2011

Ahojky dostalal jsem cuketu,poradí někdo co z ní k obědu?Díky

kwikwi
28. srp 2011

U nas dnes smazene rybi file s bramb.kasi a jablkova buchta se slehackou 🙂

kwikwi
28. srp 2011

@jajik25 Ja delam bramboraky.Asi dva brambory a rozstrouhat celou cuketu,bez jadirek.

baru7
28. srp 2011

@jajik25 my zas mame nejradeji normalne smazenou v trojobalu...k tomu brambory a zeleninovy salatek. Ale da se i nastrouhat, podusit na sibulkce, pridat cesnek, koreni, kecup nebo protlak a taktot vzniklou smes pouzit na testoviny a posypat syrem....variant je spousta, i ty bramboraky...a ja dnes varim tak rybicku, jen tak na prirodno na masle a brambory a nejaky zeleninovy salatek 🙂

sipkova
28. srp 2011

@jimmy1 pávě jsem upekla buchtu podle tvého receptu...(se švestkama)....recept je opravdu velmi jednoduchý a jsem ráda, že jsem se zbavila velkého kelímku jogurtu, který by asi stejně nikdo nejedl......děkuji za recept, a pak napíši jak rodině chutnal 😉

sipkova
28. srp 2011

nemáte někdo super recept na ledovou kávu????? potřebuji ale opravdu nějakou suprovou pro návštěvu 😉 děkuji

tygrous
28. srp 2011

@sipkova V sejkru protrepat lzicku instantni kavy Nescafe classic a lzicku cukru (krupice nebo krystal) + 50-70ml vody - hodne protrepat, az bude jen pena a cukr se rozpusti... Do sklenice kopecek vanilkove zmrzliny a na to nalit tu kavovou penu a pak opatrne dolit mliko...😉 Anebo to delam bez zmrzliny, ale dam tam 3 kostky ledu.

jimmy1
28. srp 2011

@sipkova tak ať chutná 😉 u nás je oblíbená...

miskadis
28. srp 2011

Řízky, brambory, okurkový salát

sipkova
28. srp 2011

@tygrous jj super děkuji......ale tento recept celkem znám....já bych chtěla něco jako třeba z karamelem,,,,,,nebo tak nějak......asi jsem moc náročná 😠 ☹

sipkova
28. srp 2011

@jimmy1 ještě nevím.....dám vědět hned jaké budou odezvy 🙂

tygrous
28. srp 2011

@sipkova No teda asi narocna jsi 😀, u nas ma tahle kava mega uspech u vsech...dulezite je fakt hdone natrepat tu penu (a to nam funguje jen s tou nescafe classic, s zadnou jinou...😉) Jeste me napada treba tam nalit kapku visnovky, vajecnaku nebo tak podobne neco sladkeho...

sipkova
28. srp 2011

@tygrous 😀 😀 jj náročná 😀 😀 ale jinak děkuji za tipy 🙂

weri1
28. srp 2011

@sipkova prosím kde je ten recept na buchtu? děkuji, nějak to nemůžu najít

weri1
28. srp 2011

už jsem ji našla 😀

sipkova
28. srp 2011

@jimmy1 tak buchta moc chutnala......tak díky za recept, jen si ho musím zapamatovat, ať nezapomenu 😀

jimmy1
29. srp 2011

@sipkova tak to jsem ráda 😵 @weri1 tak ať chutná i vám 😉

samik2008
29. srp 2011

kuřecí těstovinový salát

miriska
29. srp 2011

holky, dělala jste některá domácí paštiku? co tam dáváte za koření?
mamka tam dává koupenou směs zabíjačkového koření, ale já ji nesehnala a chci paštiku dneska udělat a nevím čím ji ochutit, napadlo mě provencálské koření, ale aby to byla klasická česká domácí paštika, ta nevím co tam dát ☹

pitruskaskarolinkou
29. srp 2011

dnes u nás plněné cuketové lodičky mletým masem a bramborová kaše, rajčatový salát.

@miriska já dělám paštiku a dávám slaninu, cibuli, česnek, pepř, tymián a nahoře sypu mandlema 🙂

zvalentova
29. srp 2011

dneska jsem se rozjela, uzená polévka s krupkami; a br.knedlíky plněné uzeným se zelím

miriska
29. srp 2011

@pitruskaskarolinkou a z čeho ji děláš? jen z jater nebo i z masa?
mandličky jsou dobrej nápad, taky tam dám pár lupínků 🙂
Já ji budu dělat z pečenýho bůčku, kuřecí játra na cibulce, na špeku a na anglické slanině+nějaký to koření, asi to dám půl na půl provencálský a ten tymián a česnek

moudivlacek
29. srp 2011

dneska patizonovo bramborove bramboraky 😀

pitruskaskarolinkou
29. srp 2011

@miriska já ji dělala zatím jen z kuřecích jater, ale s masíčkem to bude lahoda 🙂
pokud budeš dávat provensálský, tak už tymián nedávej. To provensálský stejně tymián obsahuje 😉 Jinak to dělám jako ty a ještě přidávám máslo a smetanu, ale pokud budeš míchat s masem, tak to bych tam samo už nedávala 😉

miriska
29. srp 2011

@pitruskaskarolinkou myslela jsem jako že půlku udělám provencálskou a druhou půlku ochutím čenekem a tymiánem. o té smetaně jsem přemýšlela, uvidím podle konzistence.
a zavařuješ ji? mě se to zavařovat nechce, ale zase se bojím aby se to za chvíli nezkazilo, ještě mě napadlo ji šoupnout do mrazáku

kammka
29. srp 2011

@miriska já mám směs od kamarádky, je tam tuším i muškátový oříšek, mleté nové koření, snad zázvor.

kammka
29. srp 2011

@miriska lepší je ji zavařit, nebo si připrav malé skleničky nebo misky, ty důkladně vymyj, vypláchni vařící vodou, tu paštiku do nich nacpi a zalej nějakým tukem, ale raději čistým, třeba sádlo, nebo přepuštěné máslo..pod tím tukem to chvíli vydrží.

pitruskaskarolinkou
29. srp 2011

@miriska já jí dělám vzdycky jen z půl kg jater, takže vznikne hmota celkově do formy na biskupský chlebíček - asi do 3cm výšky, pak vyklopím jak bábovku a řežu a mažu, zatím jsem ji nedělala víc, protože jsem měla strach, jaký to bude. Dělala jsem zatím 2x a vzdy uspěch. Takže ta moje paštika je spíš tak na např.obloženou mísu - a sníme jí celkově tak do 4 dní a to v lednici vydžela krásně. Pokud budu dělat někdy víc, tak ji zavařím v mikrovlnce 😎

zuzi82
29. srp 2011

Tak my si dnes dáme halušky se slaninou a brynzou 😉