Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
4. led 2012

Když probíráme ten chleba s vajíčkem, tak jsem si vzpomněla ještě na něco co jsme kdysi dělávali doma - vzal se krajíc chleba, vykrojil se že zbyla vcelku kůrka + celej vykrojenej prostředek, kůrka se dala na pánvičku, do ní se vykleplo vajíčko a usmažilo se to. A potom se opekl ten prostředek jako topinka, potřelo se to dle chuti paštikou, ďábelskýma toustama, domácí zeleninovou pastou nebo něčím podobným a tou natřenou stranou se to přiklopilo na to vajíčko. Úplně se mi to teď vybavilo jak mi to kdysi chutnalo. Tak třeba někoho inspiruju... 🙂

zuzi82
4. led 2012

@nikiii My to děláme a říkáme tomu žaba v ďuře, jen ten prostředek neopečeme a namažeme taveným sýrem, poklopíme na vajíčko a pak otočíme celý chleba a opečeme z druhé strany a pak na hotové kopec zeleniny a trochu kečupu. Je to mňam, vždycky se hrozně přežeru (pardon za ten výraz) 😀

zuzi82
4. led 2012

@kammka Strašně dlouho jsem tu nebyla, ale vídím, že v těhulení vesele pokračuješ, tak to je moc dobře a gratuluju k dnešní kontrole. 😉

petule246
4. led 2012

ahoj, takže u nás dnes k obědu br. kaše a rybí prsty a k večeři br. kaše + špenát + vajíčko. Zítra svíčková z mrazáku a těstoviny (kluci je mají radši než knedlík).

nikiii
4. led 2012

@zuzi82 Žaba v ďuře, tak to je super název, to si budu pamatovat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je taky super varianta, co nejdřív to vyzkouším.

janinka23
4. led 2012

Dobrý večer,

prosím nemáte některá nějaký dobrý recept na domácí pizzu?

sarunatko
4. led 2012

My jsme dneska měli riziko 🙂 s kuřecím, žampionama, olivama, hráškem a mrkvičkou a brokolicovou polívku. Zítra bude polívka rajská a dál nevím.

eriska
4. led 2012

@janinka23 my děláme z listového těsta, nebo jeden kelímek jogurtu, 2 kelímky polohrubý mouky, 1 lžička jedlé sody, holky to tu dělají na langoše, ale já jsem z toho dělala i pizzu

my k véče výýýborná čína🙂

nikiii
4. led 2012

@janinka23 Já dělám tohle těsto v domácí pekárně:
250 g vody
35 g olivového oleje (asi 5 lžic)
10 g soli (asi 2 lžičky)
500 g hladké mouky
1 lžička sušeného nebo 1/4 čerstvého droždí

weri1
4. led 2012

@nikiii můžu se zeptat a na jakej program to dáš?

mamkamarketa
4. led 2012

@weri1 ja mam treba v pekarne funkci na testa-pizza-testoviny.co mas za pekarnu?

mamkamarketa
4. led 2012

@nikiii ja teda do testa davam i suseny cesnek,manza si dava i oregano,ktery ja nemusim

weri1
4. led 2012

@mamkamarketa je tam psáno Vega 😀 zdá se mi že je to od ety, nevím... 🙂 podívám se. ale vím, že těsta tam asi nejsou, jen typ chleba,

nikiii
5. led 2012

@weri1 Mám pekárnu Moulinex home bread a dávám na program Kynutá těsta.

nikiii
5. led 2012

@weri1 Tak na ní zkus najít nějakej program, kterej napřed nějakou dobu míchá a potom už jen kyne.

gab7
5. led 2012

@nikiii tohle dělám taky 😉 ,je výborný,vláčný 😉

gab7
5. led 2012

my dnes budeme vařit francouzské brambory 😉

nikiii
5. led 2012

U nás dneska boloňské špagety, rychlovka, ale děti je milují, mohly by je snad obden 😀 😀 😀 😀 😀

maybay
5. led 2012

@cervena_vila napises mi prosim recept na franc. bramboracku? dekuju

maybay
5. led 2012

@nikiii prosim o receptik na holandske rizky

maybay
5. led 2012

@zuhur chutnaji jako v ikee?

mars3000
5. led 2012

u nas dnes kureci rolada a stouchane brambory, mnaam 🙂

nikiii
5. led 2012

@maybay dělám podle brusinčina receptu - str. 35

eriska
5. led 2012

u nás taky francouzské brambory🙂

janinka23
5. led 2012

@nikiii - děkuji , dá se to zadělat normálně i v míse? já totiž pekárnu nemám 😅

alenv
5. led 2012

holky dá se docílit nějak toho, aby banán po nakrájení nezčernal.. chtěla bych ho na ovocné špízy

janinka23
5. led 2012

A u nás dnes rizoto z vepřového masíčka a zeleninová polévčička s ovesnýma vločkama 🙂

nikiii
5. led 2012

@janinka23 Určitě, v tom originál receptě to i v komentářích psali že to dělají normálně v míse. Ať se povede, u nás bude o víkendu 🙂

misicka455
5. led 2012

@alenv prej pomahá okapat citronovou šťávou

aaadus
5. led 2012

bramboračka, těstoviny se smetanovo-ořechovým krémem. Jaká to výhoda, když není mm doma, to by mi otloukl o hlavu takový oběd 😅