Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mochenkaa
23. led 2012

@maybay Skořicové koblížky
1 zakysaná smetana
1 vejce
trocha cukru
prášek do pečiva
polohrubá mouka
Všechno smíchám na tuhé těsto (stála mi v tom lžička)

Na obalení: skořicový cukr, vanilkový cukr, cukr moučka
Smažím na pánvičce. Ještě horké obaluju.
Ale jestli má tvůj muž rád sladké, nebo máte děti, tak radím dát dvojitou dávku 😉

Couračka
4 brambory
3 vejce
kelímek smetany
4 bobkové listy
nové koření
1 bujón nebo vývar
hladká mouka 2 lžičky
pepř, sůl

Brambory oloupeme a nakrájíme na malinké kostky. Do vývaru dáme brambory, pepř, nové koření, bobkové listy. Až jsou brambory měkké, vyjmeme koření a zahustíme moukou rozmíchanou ve smetaně. Nechat chvilku povařit a přilít rozšlehané vajíčka. Případně dosolit, dopepřit.
Polévka je hodně hustá. Mě osobně by na oběd stačila. Pokud ji chceš řidší, dej akorát víc vody. 😉 ale my máme rádi husté polévky.

mikkisek
23. led 2012

hovězí vývar, kuřecí špízy + brambory, na odpo výtečná tvarohovo-povidlová buchta od @brusinka.pusinka mňamka, doporučuju

kammka
23. led 2012

za chvíli si ohřeju svíčkovou a pokud mi při boji s chorobou a po uklizení toho svinčíku tady, co tu vznikl za minulý týden, co malá nechodila do školky a já začala taky chcípat, ještě zbyde nějaká energie, tak bude k večeři zeleninová pizza s eidamem...

miskadis
23. led 2012

těstovinový salát se zeleninou a zakys. smetanou 😅

pelenka
23. led 2012

@kammka Co dáváš na zeleninovou pizzu? Nebo je to i nějaké spešl tětsto?

pelenka
23. led 2012

Jinak u nás se dnes a několik dalších dnů bude dojíždět víkend, takže já dnes kuře po starobřeclavsku s knedlem a mužík večer asi broskvové knedle a zítra si to prohodíme🙂.

kammka
23. led 2012

@pelenka co najdu v lednici a mrazáku... a jako základ rajčata z plechovky..teď dám asi hrášek, kukuřici, papriky, pórek a špenát....těsto obyč...

kdybychom my dojížděli víkend, tak jíme tu svíčkovou ještě ve čtvrtek..takže ji dám do mrazáku..pak koupím jenom knedlík a bude rychlý oběd...

cervena_vila
23. led 2012

Losos pečený na zelenině (obsah mrazáku) a těstoviny. Pro příště: děláte některá těstoviny s lososem s nějakým úžasným jednoduchým receptem?

ladida.l
23. led 2012

@cervena_vila já dělám docela často lososa s těstovinami takto. Upeču osoleného lososa v troubě na másle. Udělám si bešamel, rozředím ho smetanou. Do této omáčky dám na kousky rozebraného lososa a bylinky, podle toho jaké mám zrovna doma - mám to vyzkoušeno s libečkem, koprem a pažitkou.

brusinka.pusinka
23. led 2012

Dnešní mňamka Lívance s ostružinovou omáčkou a tvarohem a rajská polívka a slaný a sladký štrůdl a pomazánka z pečeného bůčku 😉 😀

mamkamarketa
23. led 2012

@brusinka.pusinka no pani ja slintam 😅

brusinka.pusinka
23. led 2012

@mamkamarketa 😀 Marky klidně pošlu je toho hooooodně 😉 😀

zako
23. led 2012

dneska jsme meli kure na paprice a testoviny 🙂

crca
autor
23. led 2012

Plněný bůček s br.kaší a rajskou polívku 😉

beruskanula
23. led 2012

@brusinka.pusinka : se nudis zenska, ne? 😀 vypada to vse krasne 🙂 😉

my dnes kureci vyvar a fr. brambory- mame ze vcerejska, k veci udelam neco rychlyho 😀

a zitra zatim netusim 😀

brusinka.pusinka
23. led 2012

@beruskanula tak nějak když můžu vařit vařímmmvyužívám jinak děáme jen teplé večeře 😀 😀 a to je prd vaření 😉

zanet2009
23. led 2012

@brusinka.pusinka mohla bych poprosit o recept na ty lívance včetně té ostruž.omáčky?
a jde ty lívance dělat i na klasické pánvi?

zanet2009
23. led 2012

já jsem dneska dělala fazolový guláš

kammka
23. led 2012

@brusinka.pusinka no ty jsi hvězda..taky bych vařila, mít pro koho..ale chlap teplé večeře moc neocení a malá jí minimálně...rekord byl včera k obědu: 1,5 knedlíku se svíčkovou..
ale ani já nemám poslední dobou zrovna žravou.. koukám tu na ty obrázk a nic moc mi to neříká.. ☹

brusinka.pusinka
23. led 2012

@zanet2009 lívance jsou na straně 182 a já je dělám na normální pánvi 😉
já ji dělám tak že vysypu ostružiny500g do kastrolku přidám vanilinový cukr, 4 lžíce krystalového cukru podliji vodoua dám vařit rozvařím přidám citronovou kůru a pul lžičky skořice, Uvařené rozmixuji a přepasíruji přes sítko aby tam nebyla zrníčka a klidně si zamrazím pokud zůstane 😉 výborná je na pudinku 😉

brusinka.pusinka
23. led 2012

@kammka Kamko mě to v tvém stavu také nic neříkalo spíše jsem nejedla nic 😉 a koukám že máš krásný termín malá Karamelka je narozená 27.7 Hihihi 😀

kammka
23. led 2012

@brusinka.pusinka já teď spíš podezřívám chřípu.... ☹

weri1
23. led 2012

@brusinka.pusinka ahojky vím že to tu někde bylo ale jakej prosím děláš dresing do tortil, chtěla bych co nejmíň tatarky,děkuji

brusinka.pusinka
23. led 2012

@weri1 strana 73 je bylinkový dresink a jinak já dělám tak že dám zakysanou smetanu jeden stroužek česneku lžičku cukru sůl pepř a popřípadě bylinky a je to mňamkovní 😉 bez majonéz 😉 😀

weri1
23. led 2012

@brusinka.pusinka děkuji 😉

brusinka.pusinka
23. led 2012

@weri1 není zač 😉

weri1
23. led 2012

@brusinka.pusinka udělám tenhle ten na 73 straně nemůžu nějak najít

brusinka.pusinka
23. led 2012

@weri1 Bylinkový dresing
1 kelímek zakysané smetany
1/2 kelímku bílého jogurtu
1 až 2 stroužky česneku
1 svazek zelených bylinek
sůl,pepř
Zakysanou smetanu a jogurt umícháme,přidáme prolisovaný česnek,osolíme a opepříme.Bylinky najemno posekáme a vmícháme do dresinku.
Podáváme místo tatarské omáčky nebo ke grilování

petrusam
23. led 2012

@mochenkaa skořicové koblížky jsou mňamózníííí, udělala jsem je teď ke kávě a "sežrali" jsme je s manželem z jedné zakysanky najednou 😵

sarunatko
23. led 2012

My jsme dneska měli koprovku s kyselýma houbičkama a bramborama. Teď se mi vaří kuřecí vývar a večer budu dělat zapečené brambory. Jo a chystám se na tvarohovo-povidlovou buchtu podle @brusinka.pusinka.