Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

renny7
7. únor 2012

@brusinka.pusinka to bych taky mohla zkusit dát místo kečupu, i tam někdy přidávám trochu chilli omáčky a by měli říz 😀 ale zakysanku tam dávám pokaždé, je to prostě žravé 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. únor 2012

Holky a jinak jsme dělala o víkendu Majolkovou buchtu 😀
Na buchtu z majolky potřebujeme jednu malou majolku ve skleničce, dvě vejce, které si rozdělím na žloutky a bílky. Bílky nejprvé ušlehám a nechám stranou. Do žloutků přidám vanilkový cukr a mixují, postupně přidávám moučkový cukr, asi 12 lžíc, jednu malou majolku ze sklenice. Sklenici od majolky pak použiji jako odměrku na mléko, a přidám do těsta celou malou sklenici polotučného mléka, dále pak 24 lžíc polohrubé mouky, a jeden kypřící prášek do pečiva. Všechno nechám pořádně vyšlehat v mixeru. Nakonec lehce vmíchám ušlehané bílky. Do vymazané formy, a vysypané hrubou moukou naleji světlé těsto, nechám si půlku těsta, abych do něj přidala dvě lžíce kakaa a rozšlehala ho. Tmavé těsto pak naleji na světlé těsto. Buchtu peču v elektrické troubě 40 minut při 150 stupních C.

falca1
7. únor 2012

jéje, já mám na to sladký takovou chuť 😀

já jsem měla zbytky rýže ze soboty a udělala jsem štrůdlýk a slaný tyčinky z listovýho těsta 😀

kulenka
7. únor 2012

Slaninovo-pórkové rizoto z trouby a jablkový štrůdl 🙂

kulenka
7. únor 2012

@brusinka.pusinka Ta majolková buchta vypadá moc dobře 🙂 Jen bych potřebovala poslat ochutnat, ještě jsem neodvážila upéct něco sladkého z majolky 😅 😀 A plněné papriky v rajské bych si dala hned 😝 🙂

brusinka.pusinka
7. únor 2012

@kulenka
je užasně vláčná moc dobrá krásně klouže do krku nedusí a hned byla pryč poslední kousky snědli v neděli ráno :-d a pečená byla v sobotu večer .-D

kammka
7. únor 2012

tak dieta nedieta rodina jíst musí, mám hotové těsto na buchty, udělám tvarohové, a dělám spíš na zítra vepřové kousky z kýty na žampionech, bude to s rýží..teď si dám zkusmo kafe, co to udělá a možná se budu moct večer najíst..a ještě potřebuju sdělta nějaké sýry, tak zapeču s nima brambory a nahážu tam i špenát, mám listový z kaufu..

jeižš já mám hlad.. dva rohlíky, houska a miska jablkovýho kompotu mně za ten dfen nějak neuspokojila ☹

kulenka
7. únor 2012

@brusinka.pusinka No, já to snad zkusím 😀 😉 Koneckonců kde by lidstvo bylo bez pokusů 😀

kammka
7. únor 2012

@brusinka.pusinka dusí jenom chleba, protože se na něj špatně vydělává 😀 😀 😀

amrash
7. únor 2012

Teda... to je ale prima inspirativni tema!!! A tech receptu - predem diky 🙂
Ja dnes varila rybi polevku a sojove maso na kari s ryzi - takova rychlovka 😀

kulenka
7. únor 2012

Tak jsem konečně našla recept na zpracování bílků ... bílkový chlebíček je v troubě, to jsem na něj zvědavá, nikdy jsem to nedělala 😅

llllucka
7. únor 2012

Tak u nás těstoviny s rajčatovou omáčkou a česnekový krém jako polívka k večeři.

leopolda
7. únor 2012

@brusinka.pusinka
díky za tvoje recpty,fakt jsi pro mě velká inspirace.
Šneky dělám ráda,i třeba s ořechy,na slano...
Až se vám bude chtít ,hodte sem nějaké recepty z pekárny,my ji máme a nějak jsme zůstali na těch směsích a ted leží ladem.
Moc díky za téma.

zuhur
7. únor 2012

@nikiii tak dneska jsem použila poslední směsku a příště už jen vlastní chlebík - nehodila bys mi sem nějaký osvědčený recept?

kammka
7. únor 2012

za chvíli vyndavám buchtyy z trouby.. měly bejt k večeři, ale maý stačil jablkoveej kompot, hodně kompotu a dvě housky..

weri1
7. únor 2012

tak zůstanu asi u slaných rolád....poprvé šneci, sýr trochu vyteklej a možná jsem to špatně dělala nebo já nevím... 🙂

babulinkab
8. únor 2012

katův šleh, hranolky v troubě
mrkvová polívka

sarunatko
8. únor 2012

Dneska budou buchtičky s krémem, už se těším.

miskadis
8. únor 2012

Kuřecí kousky se šlehačkou a rýže.

nikiii
8. únor 2012

@zuhur My děláme tento:
2 hrnky vlažné vody (400ml)
2 lžíce oleje
1 lžíce octa
1 lžička cukru
2 lžičky soli
2 lžičky kmínu (já dávám míň, na mě je to potom moc kmínový)
3 hrnky (330g) pšeničné mouky hladké
2 hrnky (220g) žitné mouky
1 lžička sušených kvasnic (nebo čtvrtka kostky čerstvých)
Dáváme přesně v tomhle pořadí, na nejsvětlejší kůrku (ale to má každý rád jinak) a ještě po posledním zamíchání vyndáváme háky. Ať vám chutná 🙂

nikiii
8. únor 2012

@zuhur A kdybys chtěla ještě nějakej jinej speciálnější (slaný, sladký, ořechový, bylinkový, pepřový, jogurtový a spousta dalších), tak jsem dostala teď k vánocům knížku plnou receptů přímo na chleba z domácí pekárny, a že tam některý zní fakt dobře, jen ještě nějak nebyl čas to odzkoušet 😀

Jinak dneska u nás špagety a nějaká omajda z mletýho masa, tu musím teprve vykouzlit 😀 A Brusinčini šneci s povidlama a tvarohem budou.

cervena_vila
8. únor 2012

Prednakupovy stav lednicky - krize. Jeste jsem nasla surovimy na polivku z kachnich krku, rano jsme dojedli domaci chleba. Kamaradka me namlsala na kvaskovy chleb, musim to vyzkouset, s tim octem to proste neni ono...

brusinka.pusinka
8. únor 2012

tak dneska jen salátek Karamelce jsme schovala polívu k večeři a kluci dostanou k večeři obalovaný chléb ve vajíčku a nebo smaženky na sladko nevím co si vyberou😀 do večeře daleko 😀

pelenka
8. únor 2012

@cervena_vila Kváskový můžu doporučit, kvásek jsem si založila před pár týdny, kupodivu stále žije a ty chleby jsou s ním úplně jiný, i když jsou taky z pekárny🙂.

gab7
8. únor 2012

my dnes máme vajíčkovou polévku kluci a jablkové knedlíky s tvarohového těsta 😉
a mamka s taťkou od včera bramboračku s hlívou a vinnou klobásu s bramborovou kaší 😉

gab7
8. únor 2012

@sarunatko mňamka 😉 ,taky už jsme dlouho neměli,děkuju za tip 😉

gab7
8. únor 2012

@renny7 taky dělám oboje 😀 😀 😀 hned zmizí 😀 😀 😀

pitruskaskarolinkou
8. únor 2012

opět cukeťačka polévka a kuřecí pršíčka na rozmarýnu v sekaných rajčatech a těstoviny 😵
Ke kávičce budou koláčky

mates22
8. únor 2012

zapékám brokolici se sýrovou omáčkou a k tomu bramborové gnochi (kupované, na domácí nějak není čas) .-)

aaadus
8. únor 2012

fazolková omáčka s vajíčkem a bramborem