Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kulenka
11. únor 2012

@dvojka Přesně, jablek dávám víc 🙂 A recept na Afrika řezy sem prosím napiš 😉

kulenka
11. únor 2012

Aha 😀 Díky 😉 Jdu se na to podívat

dvojka
11. únor 2012

@kulenka -všechny moučníky které dělám jsou z těhle stránek

kulenka
11. únor 2012

@peroli Peroli co je Číňanovo štěstí? 😕 A dáš prosím recept na Nescafé řezy? 🙂

kulenka
11. únor 2012

@dvojka Znám je, ale nemám je prozkoumané ... kamarád mi před vánoci posílal odkaz na nějaké Citronové cukroví, to nás ale nijak nenadchlo 😅

dvojka
11. únor 2012

och-jen to né do baráku 😀

kulenka
11. únor 2012

@dvojka Afrika vypadá dobře, to taky někdy zkusím 🙂

peroli
11. únor 2012

@1983hr a dáváš do toho těsta na koblihy rum? a kolik kdyžtak?

dvojka
11. únor 2012

@kulenka já jsem dle fotky říkala no obyč buchta,ale tak nadýchané těsto...Hm...fantazie 😀

kulenka
11. únor 2012

@dvojka Udělám ji asi příští víkend, bude tu návštěva, takže kdyby to náhodou podle nás nebylo jedlé ... stejně to zmizí, když si vezme každý kousek 😀 😀

peroli
11. únor 2012

@kulenka to jsou stráááášně dobrý kuřecí placky 😵 😵 ale fakt moc - str.86

a MOUČNÍK NESCAFÉ

30 dkg polohrubé mouky
15 dkg moučkového cukru
10 dkg vlažného rozpuštěného másla (nebo hodně rozměklého)
3 lžíce oleje
2 vejce
1 lžíce instantního kafe
3 lžíce kakaa
1/4 l mléka
1 lžíce rumu (nebo pár kapek aroma, ale myslím že se může i vynechat)
1 prášek do pečiva

Na polevu:
čokoláda na vaření
celá kysaná smetana
cukr podle chuti

Do mísy dáme všechny suroviny a el. šlehačem chvíli promícháme, rozetřeme na pouze vymazaný střední plech (cca 22x37cm) a pečeme asi na 180´C +-15 minut (špejla to jistí ).
Do mikrovlnky dáme v misce na pár vteřin rozpustit čokoládu a promícháme se smetanou (i ta musí mít minimálně pokojovou teplotu, jinak vzniknou v polevě kousky čokolád... ale i kdyby vůbec ničemu to nevadí ) a kdo chce i s cukrem, a potřeme tím vychladlé těsto ... 🙂

dvojka
11. únor 2012

@kulenka -to si bud jistá že zmizne.když jsem jí dělala poprvé,tak Jára (muž) chodil kolem pekáče jak mlsný kocour a furt odebíral,což jindy nedělá-on si třeba vezme kousek,dva ,ale tady furt chodil a ta je výborná kdes to sehnala a okecával 😀 .Akorát doporučuju dát víc tvarohu

kulenka
11. únor 2012

@peroli Děkuju za recept, zařazuju na vyzkoušení 🙂 A Číňana si najdu 😕

@dvojka Tak reference to má dobré, ještě, že doma není ani mrkev, ani banán, ani tvaroh 😀 Jinak bych se do toho asi pustila 😅 Naštěstí mám komu rozdat 🙂

dvojka
11. únor 2012

@kulenka -mrkev mraženou,banán z přesnídávky a tvaroh no nevim-co třeba prdnout mlíko chvíli za okno.

Ono to je i hodně rychlý.

kulenka
11. únor 2012

@dvojka Neblázni 😀 Hraběnčinejch řezů pekáč a na zítra jsem slíbila drahému bábovku, bude přes týden pryč, tak aby měl s sebou 🙂

dvojka
11. únor 2012

@kulenka a dávaj aspon něco pořádnýho v telce at máte k čemu zakusovat 😀 ? ty mu pečeš bábovku a on jí určitě rozdá 😕 😅 😅 😕 😀 😀

weri1
11. únor 2012

děláte někdo dušené hovězí v mrkvi? máte osvědčenej recept? díky @brusinka.pusinka 😅

kulenka
11. únor 2012

@dvojka No, tak film v plánu máme ... ale zkrátka šmitec, nic nebude 😀

dvojka
11. únor 2012

@kulenka aby sis pak nemusela předělat login na koulenka 😀

mikkisek
11. únor 2012

@aaadus k ananasovým řezům - já udělala doma klasický puding z prášku, trošku hustější

cervena_vila
12. únor 2012

@weri1 Hovězí s mrkví: Na dně papiňáku na másle osmahnu větší cibuli, přihodím mrkev na kolečka (většinou tak 3/4 kila), chvilku opékám za zuřivého míchání, pak přidám maso (1/4-1/2kila) na kousky a opékám, než se zatáhne. Zaleju vroucí vodou, aby byla směs ponořená, opepřím. Zavřu papiňák, vařím aspoň 3/4 hodiny. Pak odleju část šťávy, dosypu trošku instantní jíšky a soli a zamíchám, trochu se tím poseká mrkev a zhoustne to. Slitý vývar použiju na polívku na druhý den. Hovězí s mrkví nikdy do druhého dne nezůstane 😵
Dá se i na pánvi, ale je to pracnější.

babulinkab
12. únor 2012

polívka z červené čočky
kuřecí nudličky na cibulce, brokolice v páře, farfalle, dresing ze zakysané smetany a sýr

andreasek82
12. únor 2012

no to bych taky rada vedela, jeste nemam tucha, ale nejspis nejakou rychlovku 😀

pajula
12. únor 2012

Obalovaná jatýrka s hranolkama,okurkový salátek 🙂

yesu
12. únor 2012

@pajula Hmm mňam, játra můžu!
Tak já dneska asi kuřecí na kari a rýže....

lenam
12. únor 2012

@babulinkab Mám ráda dresinky. Můžeš mi prosím napsat, jakým způsobem dresink připravuješ? Děkuji.

babulinkab
12. únor 2012

@lenam v podstatě nějak takhle http://www.recepty.cz/recept/dresing-hami-mnami..., akorát jsem přidala ještě pažitku

lenam
12. únor 2012

@babulinkab Děkuji! 🙂

nikiii
12. únor 2012

My si dneska dáma klasiku knedlo-vepřo-zelo, už dlouho nebylo. 🙂