Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
1. črc 2012

@neu.sona mouky kupuji chlebovou pšeničnou a žitnou od firmy Penam v Kauflandu - mají je za 16Kč. Špaldovou mám z naší zdravé výživy - cca 28Kč. Místo špaldové dávám občas celozrnnou - taktéž z Kauflandu, jen teď nevím firmu ani cenu, ale je to bílý sáček s fialovým popisem a žlutým mlýnem.

lenam
1. črc 2012

@zuhur Moc děkuji!

weri1
1. črc 2012

@zuhur špaldovou tak levnou jo ? já se na ní onehdy dívala, chtěla jsem ji koupit, ale 52 😒

zuhur
1. črc 2012

@weri1 tak přesně 30Kč - schválně jsem se na ní teď byla podívat. Je to mouka Natural - Jihlava. Vím, že tam měli ještě jednu dražší, ale tahle zřejmě není BIO - na tom já nelpím tak možná proto.

weri1
1. črc 2012

@zuhur já taky nelpím, na bio, ale nebio nemůžu sehnat 😒

zuhur
1. črc 2012

@weri1 tak jsem ji našla na netu - je to tato - http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.z... (booooože to je, ale blbě dlouhej odkaz 😅 ) Pokud ji nikde ve zdravé výživě neobjevíš tak leda přes ten net - třeba se ještě s někým domluvit kvůli poštovnému.

zuhur
1. črc 2012

@weri1 tak poštovné je tam nekřesťanské. Tak leda udělat si výlet do Prahy a prohledat zdravé výživy tam.

weri1
1. črc 2012

@zuhur tak to bych si neobjednávala, to kouknu někde po té zdravé výživě....aby něco v Praze nebylo ? 🙂

zuhur
1. črc 2012

@weri1 jasně - hledej prostě hnědý pytlík. Hodně štěstí 😉

nikiii
2. črc 2012

Dneska si dáme čočku nakyselo, vajíčko, čerstvej chlebík. A ještě máme zbytek rybízovo-borůvkovýho táče.

prdecek
2. črc 2012

hovězí gulášek 🙂

zizala79
2. črc 2012

čočka s rajčatovou omáčkou a když bude čas, tak mramorovej koláč

beruskanula
2. črc 2012

my jsme si si včera od mamky dovezli pečená kuřecí stehna s rýží na žampionech 🙂 - máme i dnes.... a taky hodne moc merunek, tže včera a dnes je zpracováváme 😝 ... včera narychlo piškot s nima, udělaný dvě várky marmelády, před chvílí jsem dodělala tvarohové knedlíky.. odpo další várka marmošky

jaja01k
2. črc 2012

Těstoviny zapečené s kuřecím masem a mozzarellou

eriska
2. črc 2012

u nás byl kuskus se zeleninkou a šunkou, k večeři si taťka domluvil kuřecí steak a hranole a na zítra tam je naložená krkovička

jitushkam
2. črc 2012

dnes to byly halusky se zelim a uzenym ;)

nikiii
3. črc 2012

Dneska mišmaš z wokpánve - kuřecí maso, sojový maso, zeleninový lečo, kukuřice, a asi s hranolkama.

janicka1984
3. črc 2012

česnečka, holandské řízky s br. kaší. pro Honzíčka brambory a dušená mrkev

brusinka.pusinka
3. črc 2012

dneska čočková polévka a večer bude paprika plněná s bramborem🙂 a asi bábovku upeču🙂 vařím jen pro mě a moji prdelku🙂 a je dusno tak se raději cpeme ovocem a zeleninkou😀

nikiii
3. črc 2012

Holky, prosím o radu, když děláte ovocný knedlíky, jak děláte nahoru tu strouhanku? Já sypu většinou tvarohem nebo perníkem, ale minule mě @zuhur rozmlsala. A ještě nemáte někdo osvědčenej tvarohovej recept na knedlíky? Zkouším různý, ale pořád to není ono...

zuhur
3. črc 2012

@nikiii tak recept na tvarohové knedlíky jsem dávala na stranu 254 a strouhanku dělám tak, že ji osmahnu na másle a po té co ji odstavím z ohně do ní vmíchám moučkový cukr. Knedlíky i strouhanku vždy na závěr polévám rozpuštěným máslem. A jsem ráda, že ti u nás chutnalo 😵 🙂

1luciferka1
3. črc 2012

v tom vedru se nechce ani jíst, takže zeleninový salát s kuřecím masem, česnekovým dresinkem ze zakysanky a bagetku s bylinkovým máslem a děti jen polívku 😉

zuhur
3. črc 2012

Dneska budu dělat vepřové plátky s omáčkou podle @peroli (kapr po ďábelsku) s chlebíkem. A jako zákusek jsem včera upekla majolkovou ořechovou bábovku. Recept jsem našla na netu, ale okamžitě zařazuji - je luxusní.

nikiii
3. črc 2012

@zuhur a jak dlouho to tak děláš? Abych ji nezprahla... No to chutnalo, a mooooooooc 😵 A určitě se s náma poděl o ten bábovkovej receptík, vláčný ořechový bábovky, ty já můžu pořád.

zuhur
3. črc 2012

@nikiii strouhanku dělám jen chvilku - rychle tmavne.
A recept je tady:

MAJOLKOVÁ BÁBOVKA

4 vejce
270 g cukru krupice
1dcl vařící vody
1 sklenice majonézy (250g)
100g mletých ořechů
250g polohrubé mouky
1 prášek do pečiva

Žloutky s cukrem utřeme, přimícháme opatrně vařící vodu, majonézu, ořech a mouku s práškem do pečiva. Nakonec v mícháme tuhý sníh a pečeme ve vymazané formě.

kristi
3. črc 2012

dneska jsem muži z mrazáku vytáhla květákovou a plněný papriky, já mám čínu od včera a večer někam zajdeme...

holky, rostou už houby???

aaadus
3. črc 2012

plněné cukety

xuxie
3. črc 2012

Polévka osvědčená - cuketovopórková. Domácí široké nudle pro malého s kuřecím, paprikou, rajčaty a troškou oliv. Pro nás s mořskými plody, špenátem, rajčaty a spoooustou čili a česneku - ať si užiju, než začne zas kojící bezčesneková a bezčili dietka 😒

lenam
3. črc 2012

@xuxie Můžu poprosit o recept na polévku? Děkuji!

kammka
3. črc 2012

já nejsem schopná ničeho.. 😒
předevčírem jsem vytáhla z mrazáku krabičku se zbytky nějakého pečeného masa, podusila k tomu na másle zeleninku a uvařila rýži, no něco jsmě snědli, ale stejně toho dost dostanou čuníci.. večeříme chleba s čímkoli..dneska jsem byla v poradně v porodce, malá měla u kamarádky polívku, já pak taky, doma pak nějaký rohlíky a jinak nemám na nic chuť, jen bych pila, ale kapacita močáku vélice omezená..nechce se mi lítat co čtvrt hodiny..