Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
11. čer 2011

@eriska díky, jsi mě s tím navnadila, až budou cukety ze zahrady, tak to zkusím, mám trochu problémy se synem s masem,jediný který jakž takž jí je mletý, tak to zkusím 😀 😀

eriska
11. čer 2011

@babulinkab jj, my je taky máme u babičky, a je jich vždycky dost, tak to takhle spotřebováváme..ještě jsem loni dělala cuketový chlupatý knedlíky, ale na ty si teď teda nevzpomenu a taky babí dělá cuketový perník 🙂

peroli
11. čer 2011

mi včera i dneska placičky Číňanovo štěstí... trošku jsem se zbláznila 😅 😀 a udělala je z kila a půl a bylo jich přes 90!!!!!! největší prča na tom je že už jsou všechny snězený a já bych si dala ještě 😅 😅 😀

weri1
11. čer 2011

@vojtisek2007 to jsi celej den vařila? 😀 dělám si srandu
Já naštěstí vařím vždy jen oběd, a to ještě bez polívky

vojtisek2007
11. čer 2011

@weri1 no zabralo mi to dvě hodinky dopoledne,víc ne...nesnáším zdlouhavý vaření, pak už jsem to jenom strkala postupně do trouby, jak bylo třeba....v týdnu taky vařím míň, nebo i na dva dny stejný jídlo....o víkednu musím trochu víc, přece jenom je nás 5 a jsou všichni doma 😠 😠 😠 a většinu času hladový 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. čer 2011

@peroli co je číňanovo štěstí ???? a omlouvám se, jestli je recept někde dřív na stránkách 🤐

peroli
12. čer 2011

@vojtisek2007 nene, recept tu nikde není 😉 jsou to vlastně placičky z kuřecího masa... výborná záležitost (fakt MOC!!!!) jak na oběd, tak na večeři, skvělý na cesty nebo jako pohoštění, na garden party, nebo třeba jako studená kuřecí mísa na svatby, rauty apod... jsou vážně hroooozně dobrý a dají se jíst jak teplý tak studený (mi je máme možná radši studený)... jen je to strašně žravý... jako že pořád člověk chodí uždibovat, ochutnávat atak... 😀 😀 😀

Na půl kila kuřecích prs:
4 střední cibule (dá se nahradit porkem nebo namixovat půl na půl)
4 vejce
2 lžíce sojové omáčky
1 lžíce worcesteru
1 lžíce maggi (polévkové koření)
4 lžíce solamylu
1-2 lžičky mleté papriky
1 lžička soli
pepř
a pak už je to podle chuti - česnek (ten doporučuju a dát tak +- 2-3 stroužky), kari, atd atd atd.

Kuřecí maso nakrájet na tenké nudličky, cibule na půlky, pak na plátky a rozdrobit (rozebrat).. Oboje dát do mísy, přidat vejce, sojovku, worcestr, maggi, solamyl, papriku, pepř, sůl (případně rozmačkanej česnek nebo kari nebo..???)..., promíchat, vznikne taková tekutá kuřecí směs, nechat nejlíp přes noc uležet, a pak už jen lžící klást hromádky do rozpáleného oleje, z každé strany stačí osmažit tak cca minutu (dělá se to fakt rychle) a je hotovo... 😵

Ta směs je sice tekutá ale placičky krásně drží a nerozpadají se a jsou i po vychladnutí takový "nadýchaný" (třeba narozdíl od řízků který jakoby ztuhnou), proto je to fakt super jídlo i na cesty... 😉

Jen ti povím že do toho kila a půl masa oloupat a nakrájet 12 cibulí byl teda masakr 😀 😀 😀

moudivlacek
12. čer 2011

@vojtisek2007 diky a myslis,ze by ta hrach kase sla i z mrazeneho nebo cerstveho?

moudivlacek
12. čer 2011

jinak u nas uzene a na zitra chvi zkusit chrestovou polevku

vcera jsme meli zapecene v muffinovych formickach - brambory,niva, cesnek, koreni a byla to mnamka

petrusam
12. čer 2011

tak změna, nebude dneska řízek, ale plněný tortily, řízek bude zítra 😀

vojtisek2007
12. čer 2011

@moudivlacek určitě, když máme čerstvej, dělám z čerstvýho - nenamáčím ho a vaří se jen chvilku a když dělám z čerstvýho, tak ho půl propasíruju a pul ho nechám tak....a je to samo 100x lepší než z kupovanýho 😀

pelenka
12. čer 2011

Ahoj všem prosím, neměla bystě některá tip na pečení s třešnemi, ale ne klasickou buchtu / bublaninu s drobenkou a tak? Chtěla bych zkusit něco speciálního🙂

aaadus
12. čer 2011

@peroli to taky někdy dělám a je to fakt dobrota. Už vím co budu vařit přes týden, jen teda u nás bude z půl kila stačit 😀

Nemáte prosím recept na polévku z dýně hokaido? A někdo tu kdysi psal, že dělal bramborovo-hříbkovou krémovou polévku od Pohlreicha, nemáte recept? Děkuji 🙂

kristi
12. čer 2011

držkovou polévku a k tomu vdolky - dělá babička

romana29
12. čer 2011

Smažený květák a já mám od včera výbornou roštěnku s rýží od tchýně 😝

deyana
12. čer 2011

holky, tak dneska asi dovoz pizzy, páč taťka se nám opil a jedinej den v týdnu co má vařit on, já teda asi vařit nebudu.. Ale docela bych si dala zapečené papriky plněné balkánem, někde jsem viděla recept, ale nevím už kde to bylo :-/

deyana
12. čer 2011

@pelenka Já mám ale nevím jak se to jmenuje, dělá se to s jahodama. Uděláš piškot (bílej), umícháš zakysanou smetanu se smetanou ke šlehání, dosladíš podle chuti, můžeš i obarvit kakaem (než to vyšleháš), natřeš to na vystydlej piškot a do toho skládáš ovoce. My takhle likvidujeme jahody, tahle buchta mizí hrozně rychle, protože je rychlá a jednoduchá, tak si myslím, že i s třešněma to bude super ;) jen je nech pořádně okapat. A dát to lednice vychladit, aby to krásně zatuhlo.

anieanne
12. čer 2011

Dnes obalovaný květák s brkaší 🙂

aaadus
12. čer 2011

@pelenka v nové Ženě a život je recept na třešňový koláč s kokosem, ale jaksi nemám odzkoušeno 😅 Není zdroj třešní 😠

vojtisek2007
12. čer 2011

@pelenka o pár stánek před je závin s třešněma i s fotkama a vypadá fakt hezky - strana 81 od zuhur

miriska
12. čer 2011

čínské kuřecí placičky, brambory, zeleninový salat...a dělám domací Bayleis, už se těším až ho večer ochutnám 🙂

miriska
12. čer 2011

máte někdo osvědčenej recept na bezovej sirup? zítra ho chci dělat...

zuzi82
12. čer 2011

Ahojky,
tak my jsme si včera dali králíka na cibuli s bramborovým knedlíkem a na večeři byly u babičky párky s chlebem. A dneska jsme měli jahodové knedlíky s tvarohového těsta a na večeři bude tortila plněná salátem, rajčetem a česnekovým jogurtem. 😉

pelenka
12. čer 2011

@miriska Bezový sirup

50 květů bezu
2 litry vody
1 kg cukru
2 velké citróny a 1 limeta (nebo celkem 3 citróny) - já dala 2 a podle chuti jsem dosypávala kyselinu citrónovou i kvůli konzervaci

Květy propláchnout od pylu (stačí zlehka vyhnat broučky🙂 a zalít v hrnci 1,5 litru přtevařené zchladlé vody (vlažné) a nechat do druhého dne vylouhovat. Druhý den výluh precedit a přidat šťávu z citronů. Uvařit cukerný roztok z 0,5 l vody a 1 kg cukru a přimíchat výluh z citronů, přivést k varu a podle chuti přidat kyselinu. Ještě teplé plnit do lahví. Uchovávat nejlépe v lednici. Může se kalit nebo udělat takový "šlem", ale to je jen cukr a pyl... Letos už mám hotových osm litrů a je výborný. Bezy by se měly sbírat za plného slunce, aby byly co nejvíce aromatické.

miriska
12. čer 2011

@pelenka děkuji, já našla recept kde je na 40květů 4l vody a 4 kg cukru, což mě přijde že to musí být jen samá voda s cukrem, tak jsem chtěla něco osvědčenýho 🙂

moudivlacek
12. čer 2011

u nas se dneska vyvarovalo,potrebovala jsem vyklidit mrazak 😀

obed cina, svacina jahodovy koktejl, vecere malej kruti polevka se zeleninkou, my jatra na cibulce, rada delm na hruskach,ale ty ted nemame, jinak na zitra sunkafleky a hrachova kase s uzenym a rybizova bublanina 😵

pak mam na utery pripravene masove smesi na hamburgery uff

pelenka
12. čer 2011

@miriska Já jsem právě dlouho zkoušela a upravovala, nemám ráda, když je to přeslazené. Tenhle je řidší, ale díky velkému množství květů krásně voňavý a ve vychlazené vodě nemá chybičku.

ekarkulka
12. čer 2011

Ahojte poradíte dobrý recept na nějaký salát? Teď pokud je venku teplo, tak nějak nám nechutná jíst teplé jídlo ... 😅

eriska
12. čer 2011

@miriska ahojky, tak my děláme tento receptík a je výborná, už máme jednu dávku hotovou😉

bezinková šťáva od babičky bez vaření
2 litry vody, 30 květů bezu, 2 kg cukru, jeden sáček kyseliny citronové, citrony podle chuti

květy se namočí na 24 hodin do vody, poté se přidá 2 kg cukru, mícháme, dokud se cukr nerozpustí a pak přidáme sáček kyseliny citronové, dobře promícháme.

@pelenka je to pracnější, ale co takový čokoládový dortík se šlehačkou a třešněmi?
Kakaový dort s třešněmi a šlehačkou
2 vajíčka, 1 hrníček cukru, 2 hrníčky hl mouky, 1a 1/2 sáčku prdopeče, 1 hrníček oleje, 1 hrníček mléka, 2 lžíce kakaa
žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme zbylé suroviny a nakonec tuhý sníh. Pečeme na 180 stupňů, dokud se těsto nelepí na špejli. Mezitím si připravíme náplň
Náplň
ušleháme dvě šlehačky, můžeme přidat ztužovač..a až dortík vychladne, rozkrojíme, namažeme šlehačkou, na ní položíme vypeckované třešně, přiklopíme druhou půlkou dortu a zbylou šlehačkou můžeme dortík dozdobit, stejně tak třešněmi a hoblinkami čokolády

babulinkab
12. čer 2011

@ekarkulka já dělám velmi ráda obědový salát dle naší pizzerie:
1. udělat si šopák - já dělám rajče, paprika, okurka, balkánský sýr - ale udělat jen trochu zálivky, ne aby to moc plavalo (zálivka normálně cukr, ocet, voda)
2. oprahnout si na cibulce nudličky z kuřecích prs - okořenit kořením co máte rádi
3. vmíchat zchladlé kuřecí maso do šopáku, jestli máte rádi přidat olivy
v pizzerii to podávali s nějakými dělanými plackami potřenými česnekem, myslím že stejně poslouží i nějaký toast potřený česnekem

nebo moc rádi děláme kuřecí nudličky oprahnout na cibulce, okořenit co máte rádi, nachystat si talíř plný syrové zeleniny - např. nastouhaná kedlubna, mrkev, pak třeba okurky, rajče, paprika, ředkvičky, atd, podáváme s dresingem hellmann´s přikusujeme celozrnné pečivo