Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

monyliny
23. kvě 2013

Polévka z červené čočky od včera,králík na česneku s rýží a meruňková bublanina 🙂

sarriku
23. kvě 2013

Filety z tresky restované na olivovém oleji. K tomu kukuřice na másle, mrkev, rajčata a vařené brambory. Nebo chleba😀.

1luciferka1
23. kvě 2013

koupila jsem bílý chřest...co s ním? 🙂

xpila
23. kvě 2013

@1luciferka1 Uvařit na páře, k tomu holandská omáčka nebo domácí majonéza a vařené nové brambory (ideálně také na páře. V jednoduchosti je krása 😉

beruskanula
23. kvě 2013

u nas dnes brambory zapecene s kvetakem, smetanou a syrem- snad budou i na zitra 😀

v sobotu chci upect veprove, kralika a k tomu br. knedlik a zeli

berenika39
23. kvě 2013

@beruskanula prosím, napiš mi přesně - orientačně 😀 , jak děláš zapečený květák se sýrem ....děkuji!!!

pamal
23. kvě 2013

@1luciferka1 já uvařený chřest balím do šunky a zapékám, dále pak podobně jako xpila

nikiii
24. kvě 2013

Vepřové závitky s rýží, a ještě bude rebarborový táč, mňam.
Zítra špagety s omajdou z mletého masa sypané parmezánem, na odpoledne pro návštěvu Míša řezy.
A v neděli vývar s nudlemi, pečená kačena, červené zelí a domácí houskový knedlík a nejspíš ořechová bábovka, pokud nezbude něco sladkého z předešlých dní.

beruskanula
24. kvě 2013

@berenika39 : uvarim kvetak, brambory oloupu, nakrajim a taky uvarim🙂, pak to smicham, hodim k tomu vajicka , nastrouhany syr, smetanu, proste kejda 😀 ,samo koreni dle chuti, nekdy davam sunku a cibulku 🙂 , no a pak tu kasi hodim do zapekacky, vrznu do trouby a zapekam🙂, driv jsme vrstvila, ale todle mne prijde rychlejsi a chutnejsi-po zapeceni, v "syrovem"stavu kejda 😀 🙂

berrunka
24. kvě 2013

Minulý týden jsem v prodejně Rehberg koupila chlazeného králíka. Byl to macek, hovězí, drůbež a králíky prý mají jen z domácího chovu, chuťově to byl luxus. A proč to píšu? Oni mi tam totiž poradili i recept, který funguje 🙂 Králíka jsem vložila do mísy, zalila mlékem a nechala ho v lednici do druhého dne. Výsledkem bylo jemňoučké a křehké masíčko, jak pamatuji od prababičky 🙂

weri1
24. kvě 2013

@berrunka a kde ta prodejna je prosím ?

edeltraut
24. kvě 2013

U nás dnes koprová omáčka s knedlíkem, zítra buřtguláš a v neděli klasika kuřátko se zelím a knedlíkem 🙂

berenika39
24. kvě 2013

@beruskanula děkuji, i když ten autentický popis 😀 😀 😀 😀 , určitě to zkusím. my máme rádi věci jednoduchý, z jednoho pekáče, hrnce, žádné hodiny u plotny🙂)). někdy zbydou brambory, tak super nápoad. kuju.

monyliny
24. kvě 2013

Zeleninová polévka s drobením a zapečené brambory se šlehačkou a sýrem...k tomu rajčatový salát 🙂

maxinkaa
24. kvě 2013

špagety s tuňákem a malá měla dušenou mrkvičku s hovězím a bramborem. 😉

kammka
24. kvě 2013

holky poraďte, peču z odpalovanýho těsta, pekla jsem 10min na 200, pak jsem to stáhla, troubu jsem neotevřela a stejně mi to spadlo cca v sedmnácté minutě.... ach jo. co dělám špatně?? peču placky na karpatský řezy, tak to s tím krémem nakonec úplně placatý nebude, ale stejně mně to štve..

berrunka
24. kvě 2013

@weri1

Prodejničku mají na Praze 4 v Hodkovičkách. Podívejte se k nim na stránky, mají tam i navigaci. Oni dělají i rozvoz nákupů, přes web potravinykvam.cz, ale já mám ráda, když se na to můžu naživo podívat a nákup si osahat 🙂

berenika39
24. kvě 2013

@berrunka hlavně nenápadně🙂))))) s tou reklamou🙂))). ale aspon je to k věci 😀 😀 😀 😀

beruskanula
24. kvě 2013

@berenika39 : 😀 😀 😀 😀 😀 😀

llluckaaa
24. kvě 2013

@berenika39 Náhodou, mně se to hodí a je to aktuální. Sice mám daleko do Hodkoviček, ale zítra mi kámoška doveze jedno macka ze svého domácího chodu. Právě vymýšlím, co s ním. Asi začnu nakládáním do mléka a pak se uvidí 😀

berenika39
24. kvě 2013

@llluckaaa já králíka peču, ve skle, s poklicí, dám nové koření, bobkáč, celý pepř a kopec cibule, česneku a na kousky anglické slaniny. podleju a pomalu dlouho peču, je z toho výborná štáva, maso není vysušené, ke konci odklopím a dopeču do růžova

llluckaaa
25. kvě 2013

@berenika39 Dík. A asi na kolik stupňů a jak dlouho? Já ho v troubě ještě nedělala 😅 Zkoušela jsem dusit v kastrolu, ale bohužel jsem ho vysušila ☹
Už ho mám doma a pustím se do něj zítra.

berenika39
25. kvě 2013

@llluckaaa no nejdřív tak 15 minut na hodně, aby se to maso zatáhlo, na 220? pak to zaklopím a pomalu třeba skoro hodinu, když je naporcovaný, to stačí na 180. podlívat a polívat tou štávou, s láskou🙂))). nakonec můžeš zase na deset minut odklopit a nechat zrůžovět na 220. ono ale záleží na troubě, mám horkovzdušnou s možností nastvení horní, dolní, oba zdroje tepla. klidně může být hodně potopený, to se nakonec vsákne a odpaří🙂))).

llluckaaa
25. kvě 2013

@berenika39 OK, dík, tak já to zkusím 🙂

berenika39
25. kvě 2013

@llluckaaa dej vědět. 🙂

ladkaspackova
25. kvě 2013

zapečené brambory s mletým masem smetanou a sýrem..dělám to poprvé tak jsem zvědavá

a z listového těsta zelí a uzeného takové koblížky plněné

radka_h
25. kvě 2013

holky , jak děláte mrkvovou smetanovou polévku? díky 🙂

vendulka
25. kvě 2013

dneska byly řízečky s bramborovou kaší a na odpoledne je tam buchta z listového těsta,piškotů,jablek a pudinku
a zítra bude slepice na smetaně 🙂 a rebarborová buchta 🙂

mrnous81
26. kvě 2013

vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky, vepřový řízek a opečené brambory + zelenina 🙂

llluckaaa
26. kvě 2013

@berenika39 Tak je navařeno a spapáno 🙂 Králík byl moc dobrý, vůbec nebyl cítit králíkem, ale po slanině 😀 Příště ale nechám pořád zakrytou mísu, asi jsem ho tam nechala nakonec moc dlouho a vršek byl tvrdší 😅 Ale chuťově super. Dík. 😉