Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
7. črc 2012

@xuxie tak já má štěští, že prcek jí celkem všechno, ale taky se někdy šprajcne. Třeba salátovou okurku do něj nedostanu.

xuxie
7. črc 2012

@zuhur Nevím, jestli máte rádi lasagne, ale pokud jo, tak mám jeden dobrý recept na sýrové lasagne s majolkou 😉
Já to moc nevařím, ale jednou jsem zkusila, fakt dobrý - a zamaskuješ i rajčata 🙂

zuhur
7. črc 2012

@xuxie sem s ním 😉

xuxie
7. črc 2012

@zuhur
Potřebujeme:
cca 0,5 kg rajčat
2 stroužky česneku
200g sýra (dobrá je mozarella - chce to nějaký "bez chuti")
trošku tvrdého sýra (třeba eidam) na posypání navrch
1 tvrdý tvaroh (nastrouhaný)
1 skleničku majolky
bylinky (jaké máte rádi - bazalka, petrželka, pažitka, tymián...)
troška oliv nasekaných na kolečka (jestli máte rádi)
balíček lasagní

Postup:
Do kastrůlku trošku oleje, rozehřát, přidat nasekaná rajčata, česnek. Podusit do změknutí (cca 10 minut). Mírně osolit a rozmixovat tyčovým mixérem.
V misce smíchat tvaroh, mozarellu (nakrájenou na jemno), tvaroh, bylinky a majolku.
Do pekáčku vrstvičku oleje, pak vrstvu lasagní, pak část sýrové směsi, zalít rajčatovou směsí, další lasagne a zopakovat. Třetí vrstvu lazagní potřít už jenom rajčatovou směsí, přikrýt alobalem a péct pomalu (160°C) cca 45 minut.
Odkrýt, zasypat sýrem a olivami a nechat ještě 5 minut aby se sýr rozpustil.

Zkuste a dej vědět, jak chutnalo 😉

zuhur
7. črc 2012

@xuxie zkusím a olivy si dám na svou část 😉

kammka
7. črc 2012

na dnešek jsme vařily kuře na apprice s kupovaným knedlem, odpoledne si děti dělaly polívku na ohni, ani jsem ji neochutnala, ani malá.. ta začala odpoledne blejt, a až teď mám konečně pocit, že bude celkem dobrá noc.. aspoň já teda budu na tom líp, než ty tři minulé, ty byly s bouřkama a poslíčkama...
zítra nevařím, je tady toho fůra, v dalším týdnu budu dojídat po dětech 😀

dnes taky mimo jiné grilovali zeleninu, ale zybly dva lilky, krom té obyč zeleninky, holky jak děláte ratatouile??

peroli
7. črc 2012

my dnes slavili manželovi narozeniny tak jsem pro něj nachystala malinké pohoštění 😵

kammka
7. črc 2012

@peroli to vypadá nádherně... 🙂

peroli
8. črc 2012

@zuhur ty mě někdy tak štveš.. 😀 😀 😀 chleba "obyčejnej" ale taky s majoránkou a cibulí..

zuhur
8. črc 2012

@peroli neštvu 😀 ty mě máš v podstatě ráda 😀 😀 😀

peroli
8. črc 2012

@zuhur nooooo, úplně tě žeru.. 😀 😀 😝 😀 máš někde recept na ten s česnekem a majoránkou co máš v albu jako poslední? to abych tě mohla dál proklínat 😀 😀

zizala79
8. črc 2012

ratatouille (mm), kuře na přírodno k tomu a rychlé bebe řezy jako zbytek z přípravy dortového dárku pro kamaráda

zizala79
8. črc 2012

@kammka ha zrovna čtu, že se ptáš na ratatouille 😀 mm dělal včera, já ho u toho moc nešmíruju, dělá ho výbornej! ale ono není moc co šmírovat, předpokládám, že dá prostě na pánev olej, česnek, cibuli a pak naháže zeleninu a nechá ji rozvařit do mdlob a ono se to tak krásně spojí a je to bomba! občas podleje a promíchá. používá lilek, cuketu, rajčata, papriky, mrkev a dokoření. v jakémkoli pořadí, protože to tam fakt nechává dlouho, tekže ani mrkev nemá šanci se nedodělat. fakt mňamózní a to u toho vůbec nestojí, prostě se to dusí samo

miriska
8. črc 2012

Ahoj holky, hledala jsem v seznamu, ale nenašla jsem. Dával sem někdo recept na langoše, kde se do těsta dával bílej jogurt, nebo si to pletu? chtěla bych nějakej osvdčenej dobrej recept na langoše.

zuhur
8. črc 2012

@miriska to budou tyto - str. 105 jsou to ty minilangoše. U nás už zdomácněly 🙂
@peroli str. 424 to je ten s cibulí a majoránkou - jen dej místo cibule česnek

zuhur
8. črc 2012

U nás dnes kuřecí vývar, pečené kuře s bylinkami a rýží.

prdecek
8. črc 2012

kuřecí játra na cibulce s rýží a na zítra mám naložené vepřové koleno, budu ho péct a k tomu domácí chlebík z pekárny 🙂

samik2008
8. črc 2012

u nás klasika,kuř.vývar,kuř.řízek a brambory,dýňový kompot a odpoledne štrůdl

zvalentova
8. črc 2012

u nás manželovo oblíbené jídlo. Slepičí vývar s celestýnskými nudlemi. Plněné žampiony s br.kaší a okurkový salát se zakys.smetanou.

valea
8. črc 2012

@peroli
Prosím, odkud máš ty mističky, ve kterých máš dezert? Něco takovýho sháním na panna cotu, ale zatím marně ☹

falca1
8. črc 2012

dneska kuřecí polívka, vepřové kousky v ďábelské omáčce od @peroli s rýží - úplně mňam mňam a po obědě zbytek majolkové buchty 😀

kammka
8. črc 2012

dneska zeleninová polívka, dětem skončil třídenní minitábor, jely k vlaku 6km na kolech, tak jsme je nechtěli moc přecpat..malá usnula, je na dietce po včerejším blití, ještě ráno zvracela, teď má zvýšenou teplotku..my si s chlapem, až se vrátí z předání dětí z Prahy, dáme nějaké zbytky 🙂 asi kuře na paprice.s knedlikem.. 😎 pokud nezačnu rodit třeba 😀 😀

beruskanula
8. črc 2012

u nas dnes slepici vyvar a tvarohove boruvkove knedliky 😎 ...

beruskanula
8. črc 2012

@peroli : juu, kde sehnat tu krasu na sladky naminky? 😵 😀 😎

dooriska
8. črc 2012

já jsem dnes dělala k obědu salát. dala jsem tam 2 cottage,suj, pepř, kousek řapíkatého celeru a pár kuliček hrášku ze zahrádky, ledový salát, okurku, papriku nic víc jsem doma nenašla 😉 k tomu jsem opekla toustový chléb, vše bylo za chvilku hotové, lehké a dobré 🙂

peroli
8. črc 2012

@valea @beruskanula já je mám odsud.. http://www.eshop-lilie.cz/katalog.php?typ=16170... možná by šly sehnat i jinde a levněji ale já si je tehdy jen přihodila do objednávky.. 😉 😵 jsou fajn.. když se s nimi zachází opatrně dají se použít i opakovaně... já je použila už tak min.4x.. 😉 a pořád jsou v pohodě.. možná jen malinko poškrabaný ale to je u tohodle plastu normální.. když jsou ale naplněný tak to nejde vůůůůbec poznat.. 😉

peroli
8. črc 2012

@falca1 že je ta omáčka (původně ke kaprovi) fakt dobrá??? 🙂 já ji miluju ale je fakt že jsem ji zatím vždycky dělala jen s tím kaprem.. asi se taky budu muset konečně dokopat k tomu to zkusit i s jiným masem.. 🙂

djn
8. črc 2012

hovězí tokáň s rýží

djn
8. črc 2012

včera smažený květák s novýma bramborama, tatarkou a rajčatovým salátem

1luciferka1
8. črc 2012

@peroli nádhera 😵 prosila bych receptíky na ty slané mňaminky 😉