Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

katka_mel
14. kvě 2013

Ahoj holky. U nás dnes hovězí na hříbkách s knedlíkem.

xuxie
14. kvě 2013

Mixovaná polévka ze zelené cibulkové natě, květáku a mrkve s bramborem - konečně jsem objevila, jak tu nať, pokud není úplně mladá zpracovat 🙂
Placičky z polenty, špenátu a medvědího česneku s jogurtovým dipem (jogurt, pažitka, petrželová nať, trošku dijonské hořčice a trošičku soli)... Nenafoceno - sežráno rychleji 😉

Pokud někdo děláte miminům příkrmy, tak naše slečna (7m) se dnes šla utlouct po směsi: králík, mrkev, rajče, cibule + jáhly.

2veverka
14. kvě 2013

@xuxie Moc Ti děkuju! Máme stejné chutě a zvyklosti, tak je můžem příště zase zkonfrontovat.

xuxie
14. kvě 2013

@2veverka budu se těšit 🙂

pajenka
14. kvě 2013

Vepřová játra na pivu, rýže, česneková omáčka, hovězí, knedlík, fazolová polévka

petkula
14. kvě 2013

@xuxie můžu se zeptat na ty placičky z polenty? Jednou jsem z ní něco chtěla vařit a moc se to nepovedlo, mohla bys mi prosím poslat recept? Vypadá zajímavě.

xuxie
14. kvě 2013

@petkula polenta je sama o sobě dost bez chuti a nevábná 🙂
Samotnou polentu jako přílohu dělám taky, ta se uvaří ve vodě se solí/ ve vývaru a přidáš třeba bylinky, pak to naleješ na pečící papír a upečeš, pak krájíš. Taky to jde smažit na oleji jako bramboráčky, ale já ta smažená jídla moc nemusím 🙂

Tyhle placky jsem dělala podobně, nejdříve jsem uvařila tu poentovou kaši ve slané vodě, ve druhém kastrůlku nechala zavadnout na trošce oleje špenát a medvědí česnek. Pak všechno smíchala a zapekla na pečícím papíře s jedním vajíčkem vmíchaným do toho (nech to vystydnout, aby se nezdrcnul bílek). Pokud máte rádi sýr, je to moc dobré poprášit parmazánem. No a ten jogurt k tomu, případně zakysaná smetana. Je to dobré i studené

Doufám, źe bude chutnat 😉

handm
14. kvě 2013

@xuxie Dáváš malé cibuli? Já se pořád nějak bojím 😲 Ale je fakt, že z domácího mi toho moc nechce a tak zvažuju, zda jí z toho neudělat "skleničku" 😀 Ve stylu přidám cibuli, rajče (oni mají protlak) a případně víc bylinek...

xuxie
14. kvě 2013

@handm ta bez cibule nechce nic 🙂 dávám jednu malou na cca tři porce (ona to i večeří)

lkasparo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xuxie
14. kvě 2013

@handm z bylinek zatím jenom petrželovou nať (ta jí ale moc nejede) a bazalku (ta pro změnu jo) 😉

handm
14. kvě 2013

@xuxie Tak jí asi zkusím... skleničku mi sní celou, těch 190g a domácího max 150 a to většinou ještě výrazně méně... 150 jen v případě brambor se špenátem a žloutkem, to je hit 😝 Tak zkusím cibuli! Dík za tip. Doberu, co mám namraženo poslední zbytky a pojedu v novém stylu...

handm
14. kvě 2013

@xuxie já bylinky právě zatím nezkoušela. Dávám špetku kmínu a stejně nechce.. ale asi to souvisí i s těma zubama 😝 I když zas ovoce a jogurt jí, tka já nevím 😝 potvurka jedna..

xuxie
14. kvě 2013

@handm vidíš, já prubnu ten špenát se žloutkem, ten zatím vytrvale odmítala 🙂
Děkuji 😉

handm
14. kvě 2013

@xuxie u nás je to fakt největší štěstí, když má nastrouhaný (bohužel když je pomačkaný vidličkou, ksichtí se) žloutek v těch bramborách a špenátu. Chrochtá blahem 😀😀😀

aaadus
14. kvě 2013

Včera na večeři mléčná rýže s kokosovým mlékem, dnes na oběd mrkvovo-masové kuličky s bramborem

petkula
14. kvě 2013

@xuxie díky moc, vyzkouším 🙂

ia.
15. kvě 2013

Prďola dnes a zítra silný kuřecí vývar se zeleninkou a nudlema, já tousty s mortadellou a goudou. Min. týden dovolená ve Francii, prostě jsem tam MUSELA všechny ty úžasné dobroty ochutnat a přivezla jsem si sebou dvě kila navíc 😝

alamo
15. kvě 2013

@aaadus Jak delas prosim ty mrkvovo masove kulicky? vypada to krasne

blahova_andrea
15. kvě 2013

zelenino-masový vývar, špenát s bramborem a vejcem

babulinkab
15. kvě 2013

vepřové na houbách, těstoviny, rajčatový salát

radulka57
15. kvě 2013

Kuřecí špízy s paprikou,cibulí,slaninou s bram. kaší 🙂

monavika
15. kvě 2013
eimmy
15. kvě 2013

my dnes máme plněnou sekanou a bram. kaši a okurkový salát a pekla jsem 2 štrůdly jeden klasika a jeden s tvarohem a višněma

nemue
16. kvě 2013

bramboračka, pečená kuřecí prsa s kořením co dům dal a tymiánové brambory pečené na cibuli a česneku

nikiii
16. kvě 2013

gulášová polévka a palačinky, a pak huráááá ven.

katka_mel
16. kvě 2013

Hovězí vývar s domacíma nudlama ze včerejška a dnes jsem uvařila jen koprovou omáčku s bramborem a vajíčkem.

ia.
16. kvě 2013

prcek vývar od včerejška, já zeleninové lečo s vejcem a ciabattu

beruskanula
16. kvě 2013

dnes byla rychlovka-krupičná kaše a k večeři udělám kvasnicovou pomazánku

zitra francouzské brambory

aaadus
16. kvě 2013