Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zizala79
31. led 2013

k večeři studený čočkový salát, špenátové bábovičky z listového (dnes level up s gorgonzolou 😵 ) a frigitelle (nakonec včera MM vyrobil rychlovku starší housky v troubě se sýry a salámy)
a pekla jsem závin, poprvé z domácího těsta 😅 tak jsem zvědavá

zizala79
31. led 2013
nellygray
31. led 2013

K obědu losos, pro děti se smetanovou brkaší, pro mě s bramborem, k tomu pro všechny vařená červená řepa. Večeři jsem nestihla, tak děti dostaly rohlíkové jednohubky se šunkou a goudou a okurkou. A my s manželem mrkvovo-řepovo-jablečno-pomerančový salát s bílým jogurtem a chleba se šunkou.

handm
31. led 2013

Dneska jsme měli zapečené žampiony s brkaší a na zítra jsem uvařila "gulášek" ze sojového masa, zítra k tomu dodělám jen těstoviny..🙂

timbouctou
31. led 2013

prosím, nevíte někdo, co s ředkví? Mám tři černé ředkve, nechala jsem se přesvědčit, že je zdravá, ale už nevím, co dál s ní.

eimmy
31. led 2013

my dnes rychlovku, těstoviny s omačkou ze sýrů, cibulky a žampionu.... kalorická bomba

zítra chci dělat něco z růžičkové kapusty máte nějaký typ?????

yesu
31. led 2013

@handm recept na ty žampiony prosím 🙂

xvitk101
31. led 2013

@asus Ten jsem dělala před Vánocemi a doma chutnal. Taky se skořicí?
Boloňské špagety, objevila jsem skvělý recept (doufám, že echt italský, ale asi jo, když to je z kuchařky jen o těstovinách). O víkendu budu dělat kapustovou polévku s bílými fazolemi a uzeným. Měla bych chuť na řízečky z kuřecích stehýnek se salátem z polníčku a v neděli bude asi nějaká ryba.

xvitk101
31. led 2013

@eimmy Dělala jsem kapustičku na zádíčka podle Cuketky a výborné. Chutnalo to mě i malému. Na pánvi rozpustit máslo, položit 1/2 kapustičky řezem dolů. Nechat zezlatovět, obrátit, přiklopit pokličkou, vypnout sporák a nechat dojít. Potom lehce osolit a může se i opepřit, ale malý nemá pepř rád, tak jsem dala jen sůl. Výborné k flákotě masa. Ještě jsem dělala obměnu s česnekem a parmskou šunkou.

xvitk101
31. led 2013

@nellygray Jak děláš ten salát? Přišla jsem na chuť řepě ve všech obměnách 😎

nellygray
31. led 2013

@xvitk101 pokaždé jinak. 😀 Řepy vcelku uvařím (většinou den předem), pže pečení mi přijde trochu neekonomické. Oloupu a pak většinou
1/ nakrájím na tenká půlkolečka, bohatě zaliju tmavým balzamikem, olivovým olejem, osolím, opeřím. Nechám rozležet, pak přidám nastrouhanou ředkev/ředkvičky a když mám, tak kousek řapíkatého celeru. Podávám se lžící zakysané smetany. To je moc dobré jako příloha k masu.
2/ nastrouhám nahrubo spolu s mrkví a jablíčkem, ochutím citronovou nebo pomerančovou šťávou, tenhle dělám většinou vyloženě nasladko.
3/ výborná je taky kombinace plátky řepy-plátky jablíčka-rukola-vlašské ořechy.

Moje mamka dělá salát ze syrové řepy, najemno nastrouhané s mrkví, dává do toho lžíci majonézy a trochu bílého jogurtu a ochucuje solí a pepřem.

xvitk101
31. led 2013

@nellygray Děkuji za recepty! Já vcelku řepu pekla jen jednou, a jak psal Cuketka na plný kotel a stejně se to dělalo něco přes dvě hodiny 😠 Takže tudy cesta nevede, ale výborná je na plátky s olivovým olejem, neoloupanými stroužky česneku a rozmarýnem. První zní dobře k tomu masu, ale vidím to spíš pro nás velké v naší domácnosti. Zbylé určitě vyzkouším, navíc tu mám všechny suroviny. Takže asi hned zítra na večeři.

asus
1. únor 2013

@xvitk101 jj taky se skořici 😀 u nas se jedl ještě teplej 😀

zizala79
1. únor 2013

vepřové na kmínu (a pokud najdu houby, tak i na houbách) s rýží

aaadus
1. únor 2013

hustá čočková polévka ze zelené čočky

janicka1984
1. únor 2013

kotlety na smetaně zapečené s bramborami

handm
1. únor 2013

@yesu
na cibulce a troše česneku orestuju anglickou nebo šunku, k tomu přidám na čtvrtky pokrájený žampiony a orestuju dohromady tak 5 minut (prostě až to vypadá, že to je😉) Pak to všechno nandam do hlubšího pekáčku, zaliju smetanou (já dávám napůl se zakysankou) a přidám sůl, trošku pepře a bazalky. Dám do rozpálené trouby tak na 200 a peču asi 25 minut, až se ta smetana začne jakoby srážet. Pak do toho přisypu ještě strouhaný sýr, celé promíchám a nechám dojít tak 10 minut. Původně to bylo jako samostatné jídlo, ale to by toho musel být kotel, takže já dělám méně a k tomu tu kaši, hlavně pro malého. Ale super je to jen se zeleninovým salátem, ono samo o sobě je to dost kalorická bomba 😀
Dobrou chut!

aneta0707
1. únor 2013

ahoj holky, pro zajimavost jsem zkusila udelat maggi napady stavnata plec se zampiony a brambory. ted se mi to pece, tak se chci zeptat, jestli vam to chutnalo a hlavne, jak to uvital manzel? nejak si ho neumim predstavit, ze by jedl neco z pytliku 😀 je to na chuti poznat?

yesu
1. únor 2013

@aneta0707 já tady ten pytlík dvakrát zkusila a ani jednou z toho maso nebylo dobrý, ale brambory jo, takže to příště max použiju na ty brambory...

ia.
1. únor 2013

@aneta0707 přiznám se, že v časové nouzi pytlík občas použiju, a manžel to miluje 😅 kupuju teda krkovici s bramborem a slaninou..

monyliny
1. únor 2013

Gulášová polévka a bramb.placky.V lednici se chladí moučník s karamelovým krémem.

aneta0707
1. únor 2013

@yesu tak ja uz sem to mezitim upekla a musim rict, ze dobry. jenom sem to tam nechala jenom 40min. zdalo se mi, ze se to zacina sesychat a bylo to moc dobry. stavnaty 😀 jenom jeden problem nastal - na mm nezbylo a to me cekaji jeste 2 mesice, nevim jak budu za tu dobu vypadat 😀

aneta0707
1. únor 2013

@ia. tu jsem koupila taky, tak to zkusim priste az se mi nebude chtit varit nic slozityho 😉

xvitk101
1. únor 2013

@asus Mně z 1 dávky vyšly dva. Ten první jsem uždibovala taky ještě teplý a byl nejlepší. Druhý den to chutnalo jako kynutá skořicová bábovka, co dělám už dlouho. Kringel jsem dělala jako inspiraci od jedné maminky tady z koníka.

xvitk101
1. únor 2013

@aneta0707 Moje mamka a švagr to občas dělají, ale mně přijde, že to není ono. My to domů nekupujeme, zas tolik mi to nechutnalo a hlavně, přes týden vařím jídla z čerstvých surovin, co jsou za cca 30 min hotové, tak v tom nevidím ani tu časovou úsporu.

yesu
1. únor 2013

@aneta0707 😀 tak aspoň, že ti chutnalo 😉

betys
1. únor 2013

Králík na paprice...a zbylo i na zítra 🙂

pajenka
1. únor 2013

Dnes dojídáme zbytky, polévka kyselice, já zapečenou rybu s bramborem a manžel zapečené tortilly. Zítra budou kuřecí a vepřové řízečky s bramborem a slepičí vývar

1luciferka1
1. únor 2013

@nellygray
@nnell už tři hodiny mi na sporáku bublá rillettes a chci se zeptat, to sádlo se úplně nerozpustilo, takže to mám pak z toho vybrat? nebo to rozmačkat s tím masem, jsou tam pořád kusy 😨

nellygray
1. únor 2013

@1luciferka1 to je normálka. Většinou se mi to všechno rozpustilo, přeci jen to ještě budeš docela dlouho vařit. 😉 Ale pokud náhodou ne, tak ty větší kusy z toho můžeš vybrat a vyhodit.