Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kristi
15. pro 2012

@aaadus nahod recept, ja palive muzu 😉

handm
15. pro 2012

krůtí nudličky se zeleninou a rýží, na zítra naložené krůtí v jogurto-hořčičné marinádě. Měla krůta prsa jak pštros 😀😀😀

norma
15. pro 2012

zelí,knedlík a pečené maso

ia.
15. pro 2012

@aaadus a to dáváš i malému? já mám doma smůlu, miluju pálivé, ale manžel nesnáší 😠

ia.
15. pro 2012

my dneska bramborovo hříbkovou polévku a tagliatelle s bazalkovým pestem a parmazánem. zítra polévka stejná a teda něco z té vepř.kýty, ale ještě netuším co...

yesu
15. pro 2012

znojemská s rýží...

sylvar
15. pro 2012

Byl králík na svíčkovou,k tomu noky, já zeleninový salát s plátkem vepřového

kristi
15. pro 2012
pajenka
15. pro 2012

@aaadus Taky bych poprosila o recept na vindaloo 🙂

pajenka
15. pro 2012

@kristi Copak je to za dobrotu? Hlavně ta polévka mě zajímá 🙂 děkuju

kristi
15. pro 2012

@pajenka sem vzala jen par pytliku zeleniny z mrazaku, uvarila to se zel. bujonema rozmixovala 😉

aaadus
15. pro 2012

@ia. malý není doma, ale nedala bych mu to
@kristi @pajenka Vinaloo: 150ml oleje (já jsem dala míň), 4-8 stroužků česneku (prolisované nebo rozmixované), 3 červené cibule (nakrájené najemno nebo rozmixované), 4 červené chilli papričky (nakrájené najemno), 500g vepřové plece (nakrájené na kostky), 500g zralých rajčat (můžou být i z plechovky, nakrájených), 1-2 lžíce rajčatového protlaku, 1-4 lžičky mletého chilli, sůl, pepř
na pastu Vindaloo: 2cm kousek zázvoru (oloupaného), 1 lžička mletého římského kmínu, 1/4 lžičky mleté skořice, 2 lžičky semínek hořčice (drcených), 1 lžička semínek koriandru (drcených), 1 lžička kurkumy, 1-2 lžičky koření garam masála, 1 lžička kajenského pepře, 3 lžíce bílého vinného octa, 1 lžička cukru krupice
Nejdříve připravíme pastu: zázvor nastrouháme najemno, přidáme kmín, skořici, hořčici, koriandr, kurkumu, garam masálu, kajenský pepř, ocet, cukr a pořádně promícháme.
Olej rozehřejeme ve velké pánvi nebo woku. Přidáme česnek a cibuli a opékáme na mírném plameni dosklovita, asi 5-7 minut. Pa přisypeme maso a 2-3 minuty opékáme dohněda. Přidáme chilli papričky, rajčata, protlak a pomalu začneme přidávat i pastu a dochutíme mletým chilli.
Osolíme, opepříme a přivedeme k varu. Ztlumíme plamen a necháme vařit za občasného míchání asi hodinu. Vindaloo nesmí být suché, v průběhu přilijeme asi půl šálku vody.
Nejlépe chutná druhý či třetí den, kdy se koření rozleží a maso natáhne jeho chuť a vůni. Množství ingrediencí si můžeme přizpůsobit, ale nesmí se měnit množství octu. Vindaloo se může vařit z vepřového, kuřecího, mořských plodů nebo zeleniny (brambory, hrách a kořenová zelenina)

beruskanula
15. pro 2012

zeleninova polivka a jako druhý šmórum se švestkama, zítra bude koprovka s bramborem

ivett
16. pro 2012

tak já se dnes opět inspirovala Alberem a udělala lososovou fritattu, prostě jakoby zapečené brambory s cibulkou, vajcem a uzeným lososem a je to vynikající...na můj vkus bych tam prdla i trochu smetany, podle mě by to mohlo být "vlhčejší" 😀 ale výborný...

anieanne
16. pro 2012

Pečený guláš s těstovinou.

kateczka
16. pro 2012

Dnes mam pozvano na jidlo 15 lidi 🙂 takze se uz od vcerejska cinim 😀 Pro odpoledni varku mam lehky testovinovy salat s jogurtem, chlebicky se slonim zradlem a vybornou buchtu olizprst. A pro vecerni varku pripravuju bramboracky s pikantni veprovou smesi a jogurtovo smetanovym dresingem a nebo s omackou s kurecim masem se zampiony. A samozrejme k tomu vsemu salat z cimskeho zeli a kukurice. Uz ted se tesiiiiim 🙂

verciiik
16. pro 2012

@kateczka co jsou chlebíčky se sloním žrádlem? 😀

janinka23
16. pro 2012

@kateczka - Ty brďo, já bych asi neuvařila pro 15 lidí, já mám co dělat uvařit nebo teda spíš vymyslet jídlo pro nás 3 😀 , klobouk dolů 🙂

cervena_vila
16. pro 2012

@kateczka Prosím tě co je sloní žrádlo? 😀

sipkova
16. pro 2012

na zítra bude kedlubnová omáčka.....vařila jsem jí dnes poprvé a přítel si pochutnává a já taky...a večer máme tatarák...přítel připravuje 😀 už se moc těším

kristi
16. pro 2012

sloni zradlo je takova salamova pomazanka, ne?
a ja mela k veceri rychlovku - spagety, chilli, tunak, rukola a cherry rajcatka

kateczka
16. pro 2012

@cervena_vila
@verciiik to je pomazanka, moc vsem chutna 🙂 je z mekkeho salamu, vajicek, syra, majonezy, kys.okurky a smicha se s prohratym kecupem, cukrem, horcici a olejem. je rychla a dobra 🙂

babulinkab
17. pro 2012

drožďová polévka
zapečené vepř. kotlety s míchanými vejci, cibulí a sýrem, bramborová kaše, zeleninová obloha

pelenka
17. pro 2012

Dobré ráno kuchařinky, prosím radu, konečně jsem sehnala batáty, poradíte mi prosím recept na oběc, aby se najedl prcek 14 m i já?

cervena_vila
17. pro 2012

@pelenka Já jsem je oloupala, nakrájela na plátky, posypala skořicí, pokladla máslem a zapekla (tak nějak to bylo v knížce Jih proti severu 😉 )

nikiii
17. pro 2012

My dneska dojídáme čínu s rýží, a ještě nám zbylo ke kafíčků pár jogurtových muffinů.

aaadus
17. pro 2012

Včera oběd u rodičů - zelňačka, hranolky + grilované kuřecí/vepřové maso. Dnes minestrone a řízky z br. kaší

nicedaisy
17. pro 2012

My jsme měli včera žampionovou omáčku s těstovinama a dnes máme obalovaný květák s bramborem 🙂

p.e.t.u.l.k.a
17. pro 2012

@nikiii prosím recept na jogurtové muffinky 🙂

Včera vývar s nudlemi a pečené kuře s br, kaši
Dnes česneková polévka a druhé něco z mletým masem ale ještě nevím co 🙂

elvira
17. pro 2012

Já už kolikrát nevím co vařit...
Dneska bude špenát, brambor, vejce, zítra čína...a pak zas nevím 😀