Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

handm
23. únor 2013

Na zítra se mi peče v troubě krůtí křídlo s nádivkou, budou k tomu brambory.

weri1
23. únor 2013

ahoj holky, prosím vás , recept na nějakej dobrej kynutej i nekynutej knedlík 🙂

zizala79
23. únor 2013
pamal
23. únor 2013

Dnes na oběd fazolová polévka a palačinky, k večeři rybí pomazánka s doma upečeným pečivem. V neděli masová polévka, řízek, br. kaše a salát z čínského zelí.

nikiii
24. únor 2013

Uzená polévka, lasagne s mletým masem, a kytuné Honzíkovi povidlové buchty.

edeltraut
24. únor 2013

My dnes budeme mít kuřecí vývar a pečenou kachnu s br.knedlíkem a zelím/špenátem 😉

edeltraut
24. únor 2013

@weri1 Já dělám superrychlé houskové knedlíky takto: 1/2kg polohrubé mouky, 1 vejce, špetka soli, 2 rohlíky na kostičky, 1/2kyp. prášku a cca 3dcl vlažné vody. Suché suroviny smíchám, přidám vejce a vodu a hnětu. Až se suroviny spojí, navlhčím ruce a vytvaruju šišky (jinak se těsto lepí). Vařit cca 25-30min. Jsou dobré, manžel ani jiné nechce.

martinka87
24. únor 2013

Dneska Vanoce, kdyz je venku takto 🙂 cili kapr a bramborovy salat 😉
Popravde, zacal mi i znovu kvest vanocni kaktus 😀

aaadus
24. únor 2013

@tina1506 já jen posolím, čerstvý kopr, trošku oliv. oleje a dát pod gril do trouby

Dnes králičí vývar a pečený králík s bramborem

miriska
24. únor 2013

já dneska udělám k večeři plněný zapečený brambory podle receptu od zuhur a asi upeču francouzskej máslovej koláč, teď mě to pečení nějak chytlo 🙂 tady jsou fotky mých prvních výtvorů 🙂

zelva
24. únor 2013

U nás dneska hrášková polévka. Sekaná s vejcem a bramborová kaše. Dobrůtka.

kristi
24. únor 2013

zapecene file s kasi

janicka1984
24. únor 2013

steak z krkovičky, žampiónová omáčka, pečené brambory

sofinulik
24. únor 2013

vcera kureci vyvar a pecene kure s ryzi a dneska lusteninova polevka s uzenym a kroupama a br.kase, rizky a karbanatky 😝 a jeste bananova rolada.... 😉

sofinulik
24. únor 2013

@babulinkab u nas je to vzdycky tak půlhodinova zalezitost a jsou fuč 🙂

sofinulik
24. únor 2013

@nikiii to drzim palce, ja minule udelala kruti prsa na ananasu a kari, jeste jsem tam placla na sucho oprazene arasidy, a trochu smetany, k tomu ryze s rozinkama a musim rict ze nam to nechutnalo 😝 nebranime se zadnym novym kombinacim a zvlastnostem, prave naopak, ale tohle jidlo nezabodovalo u nikoho z nas....jen tak tak se to dojedlo (manzel 😵 a to tak ze si ten ananas vyndal a snedl aspon to maso a ryze se delala nova, ponevac ta s rozinkama asi od tech rozinek zvlastne pachla....no proste tohle tady hooooooodne dlouho nebude..... 😅

jimmy1
24. únor 2013

květáková polívka, rýže, vepřová kotleta na přírodno "na šťávu" 😉 jablečný kompot, štrůdl

kammka
24. únor 2013

@babulinkab šneci z listovýho.. ty jsou pryč natotata.. jednou jsem je dala na stůl před obědem, když tu bali pracanti kamarádi, potřebocala jsem místo v kuchyni, že si je dáme ke sváče.. jen jsem slyšela hele můžem ochutnat?? jo jo, vemte si.. kdyyž jsem se ototčila, byly na talíři čtyři šneci..

ale třeba předevčírem VEČER jsem prvně dělala dvojctihodné koláče...pak nad nima tatínek špeekuloval, jak draze vyjdou, jak je to pracný, jestli je upeču v létě na táboře dětem.. jestli je to pracnější než buchty.. jsem mmu vysvětlovala, že do buchet úpřijde jedna náplň a na jednom pekáči jich upeču stejně, jako koláčků na třech plechách..prej: hmm, tak jednou ty koláče a dvakrát ty buchty???
VČERA VEČER jsem je pekla zas.. 30 kusů... je jich tam 5, schovala jsem je do trouby. jsou tak dobrý ...sežrala bych je snad sama..ale večer příjde návštěva..

dnes mrazáková kombinace, neumím vařit pro tři lidi, tak jsem vytáhla bramborový knedle z minulýho tejdne, zelí z předminulýho a uzený obraný z žeber z úterka 🙂
k večeři asi těstovinový salát...

radka_h
24. únor 2013

Dnes knedlo vepřo zelo.

boban
24. únor 2013

holky co jsou to ty dvojctihodné koláče??

benjik
24. únor 2013

@boban naplníš a zabalíš koláč jako buchtu a na to dáš další nápln

monyliny
24. únor 2013

Dnes bylo pečené kuře s bramborem a k véče bude skoro pizza z listového těsta 😉

zizala79
24. únor 2013

k obědu špagety s rajčatovou omáčkou s tuňákem
k večeři toasty a salát

bulinka
24. únor 2013

dneska kuřecí vývar a francouzské brambory s červenou řepou

helcenka
24. únor 2013

Holky, prosím o nějaký osvědčený recept na pohanku. Mám ji už měsíc doma a neodvážila jsem se z ní ještě nic udělat. A poraďte, jak se z pohanky vaří, namáčí se? Nikdy jsem z ní nic nedělala....

llluckaaa
24. únor 2013

@helcenka Zapečená pohanka s kysaným zelím
Recept na 2 velké porce:
pohanka lámanka 85g
kuřecí maso 240g
jedna velká cibule
cca 200g kysaného zelí
sůl, pepř, sušený česnek, kurkuma
Pohanku na dno zapékací misky a necháme nasáknout vodou. Na pánvi si na sucho osmahneme na kostičky nakrájenou cibuli a kuřecí prsa krájené na malé kousky. Až bude pohanka nasáklá (vodu jsem nevylévala, nechala jsem ji tam), na ní nasypat směs kuřecího masa a cibule a jako vrchní vrstvu pokrájené kysané zelí. Zapékala jsem odkryté při cca 160 stupních asi 40 min.

brambora20
24. únor 2013

@helcenka dneska jswem jí také poprvé prubla.
Měli jsme uzené maso v bramboráku a k tomu jsem předtím trochu to uzené povařila, tak jsem pak do vývaru nasypala kolečka mrkve, porku a nakonec tu pohanku. Docela mi to chutnalo.

kristi
25. únor 2013

dneska testovinovy salat s vejcem a tunakem, Mia bude mit vecer zbytek kase a file ze vcera

edeltraut
25. únor 2013

já si dám dneska brynzové halušky, manžel si je dá se zelím a děti asi dostanou krupičnou kaši nebo zbytek kachny z neděle 😉

beruskanula
25. únor 2013

k obedu vyvar se zeleninou🙂, k veceri (bude i na zitra) sekaná pečeně + šťouchané brambory