Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

miskadis
13. dub 2013

Dneska těstoviny s mákem nebo s tvarohem.
Zítra bude bramborový salát a řízky nebo kuřecí stehna.

marhulinka
14. dub 2013

U nás dnes bramborový salát,řízky ... na odpoledne domácí chlebíčky,dort a zákusky 😀

katka_mel
14. dub 2013

Dneska nevařím. Dojídáme zbytky- Kyselici, bílou zabijačkovou polévku, čočku po hustu s klobásou a odpoledne si asi ugrilujem vepřové masko. Konečně je venku počasí i na grilovačku. 😀

monyliny
14. dub 2013

Slepičí vývar s nudlemi,kuřecí řízek a brambor s rajčat.salátkem a litý moučník s tvarohem 🙂

katja77
14. dub 2013

Porkova polévka s krutony, smažený hermelín br.kaše a hlávkový salát🙂

nemue
14. dub 2013

hovězí vývar od včera a játra na cibulce s celozrnnou rýží 😉 ke kávě zbytek bebe řezů s kokosovým pudinkem

miriska
14. dub 2013

šunkofleky, červená řepa a zákusek krtkův dort na plech

edeltraut
14. dub 2013

Nám zbyl guláš od včerejška 🙂, ke kafíčku zbyl marcipánový i nepečený dortík z oslavy 😉
Zítra nejspíš upeču kuřecí čtvrtky s rýží a uvařím hráškovou polévku.

zelva
14. dub 2013

My máme od včera gulášovou polévku a kuřecí maso na žampionech s rýží.

sabisek
14. dub 2013

My dneska spanelske ptacky, maminka privezla a k tomu manzel knedlik a ja ryzi. Zitra bude k obedu pro me krupicova kase, uz se moc tesim, a k veceri si oba dame asi gulasek. 🙂

jimmy1
14. dub 2013

nafasováno od babi 😵 kuřecí vývar s krupicovými nočky, pečené kuře, bramborový knedlík, kysané zelí
a je toho i na zítra 😵

xpila
14. dub 2013

Tatarák z doma marinovaného lososa na domácím kváskovém chlebu a k tomu listový salát.

nikiii
15. dub 2013

Mám doma opět maroda, takže ne přání bude česneková polívka a jahodové knedlky.

ladkaspackova
15. dub 2013

DĚlala jsem poprvé polévku fazolovy krém a byla super

helcenka
15. dub 2013

Tak holky zlatý, prcek je nemocnej, takže dnes silný kuřecí vývar pro něj a pro nás samozřejmě také a dojíme pečené kuřecí čtvrtky s rýží ze včera a ještě mi tam zbyl jeden řízek v těstíčku, tak ten si dá večer taťka.
Zítra dojíme polévku a pro děti ještě palačinky.

monyliny
15. dub 2013

U nás dnes pečená stehna s rýží a k večeři těstovinový salát🙂

rozarka65
15. dub 2013

Ahojky,přemýšlím,co vařit...holky by chtěly špagety,ale došel kečup...tak mne napadlo,že bych udělala zapečené,ale to jsem ještě nikdy nedělala...mám tu nějaké maso v konzervě,rajčatový protlak,loupaná rajčata...nevím,jak udělat,aby to bylo k jídlu...jaké koření?Prosím o radu...děkuji...

rozarka65
15. dub 2013

a nebo jestli místo toho udělat zapečené brambory s těmi rajčaty a masem v konzervě??

pajuska87
15. dub 2013

Dnes byla rajská s domácím houskovým knedlíkem a pro malou s těstovinami. Musím se pochválit - knedlík dopadl dobře 🙂

helcenka
15. dub 2013

@rozarka65 - a co udělat normálka špagety a na ně omáčku z těch loupaných rajčat a masa v konzervě, nebo to může být i bez něj, ty rajčata můžeš trošičku povařit, rozmixovat, přidat trochu bazalky a drceného kmínu a podle potřeby osolit nebo přisladit. Jestli máš pažitku, tak ji tam nakrájet a to bude určitě mňamka, lepší než s kečupem...

rozarka65
15. dub 2013

@helcenka děkuji....🙂

beruskanula
15. dub 2013

dnes dojime sekanou peceni a br. kasi ze vcera, zitra budou testoviny zapecene se spenatem, kurecim a syrem 🙂

kammka
15. dub 2013

k obědu ze včerejška šunkofleky, k večeři ze včerejška hrášková polívka...
zejtra nevim, asi brambory, špenát, vajíčko.... nebno možná čočka, jestli nějakou najdu...
a musím ovařit uzený žebra z našeho čuněte, nevejdou se mi do mrazáku a nemám studenej špajz, kde by mohly viset ☹
takže v následujícím období nás čekaj třeba plněný brknedle...máte ještě další nápad na jídla z uzených žeber???
moc děkuju za tipy...

píct budu kringel s ořechy..ale asi se s ním nebudu točit do věnce, naprostá zbytečnost, sežere se to i rovný..

alamo
15. dub 2013

Holky, muzete mi nekdo poradit, co udelat z hovezich zeber?

michamicha
15. dub 2013

@kammka já mam taky uzený žebra z čuníka (ale v mrazáku) a vždycky dám kus vařit na polívku zelňačku s bramborem je to výborný 🙂 nebo jsem dělala falešný rizoto s tím uvařeným obraným masem 🙂 no a už vim co zítra uvařim 😀 zase si udělám místo v mrazáku 😀

berenika39
15. dub 2013

prosím, kdo děláte (já nikdy nezkoušela): maso, syrové brambory, zalité šlehačkou(smetanou?)...jaká přesně? šlehačka, nebo smetana na vaření, a kolik?
děěkuujiiii

edeltraut
15. dub 2013

@kammka asi se nechám inspirovat špenátem 😉. Já z uzených žeber dělám slovenskou zelnici a zapečené těstoviny se špenátem, hezky ještě posypat sýrem a mňamka jako hrom 😀

kammka
15. dub 2013

@berenika39 já dávám dospod cibuli, okořeněné maso na plátky, brambory, zaleju smetanou, jasně, že je to lepší se šlehačkou, ale je to jedno..
@edeltraut
@michamicha a ten vývar použijete na tu polívku taky??? to by šlo, zelí mám a brambory taky...dává se do slovenský zelnice zakysanka??

berenika39
15. dub 2013

@kammka a musí to jako plavat? myslím, tou šlehačkou úplně zalít? se ptám jako tatar. ale nikdy jsem to nedělala. dělám zapečené věci v pekáčku, kde bych potřebovala tak 4 šlehačky....tak jestli to není divný 😀

kammka
15. dub 2013

@berenika39 já dávám jednu a stačí. ono to všechno zmenší objem.