Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
3. lis 2014

@xpila jj, taky jsem dávala mrkev.. moc díky..

mně se zrovna povedla věc.. vyndala jsem z mrazáku kuřecí vývar, a jak se rozmrazil a začal vonět, tak jsem do toho nasypala zeleninu a když to zabublalo, tak to už smrdělo.. zkysnul.. mně trefí.. měla jsem ho radši ochutnat, než jsem udělala polívku prasatům, tý zeleniny je mi líto.. no co bude čočka, červená 🙂

na zelnici kouknu, brambory tu nějaký mám 🙂

xpila
3. lis 2014

@kammka Z čočky jsem zrovna o víkendu dělala salát 🙂 Měla jsem teda červenou celou, neloupanou, tak se vůbec nerozvařila jako ta půlená loupaná. Do toho už jen pár kapek kvalitního oleje (mám teď načatý olej z vlašských ořechů), umeocet, šalotka a kyselá okurka. Výrazně to předčilo naše očekávání.
Ta zelnice je opravu rychlá, ty šťouchané brambory se můžou vylepšit (ať už tou cibulkou nebo škvarkami). A teď jsem na ni dostala chuť, tak musím koupit zelí 🙂

lucifereeek
15. lis 2014

ražniči s bramborem, kynutý závin s jablky a zítra kuřecí roláda s rýží a asi rajská polívka

kammka
15. lis 2014

poslední týden byl na vaření chudý, samá rychlovka..
dneska švestkové knedle s tvarohem k večeři, k obědu nic moc, rodinka mně nechala spát do jedenácti, já ani nevím, kdy vstal tatínek..
zítra asi zelnice podle rcp od xpila@ , už jsem ji jednou dělala a je fakt moc dobrá 🙂
druhé nevím, asi vytáhnu kus vepřového a udělám na houbách.. s rýží. původně jsme měli jet na výlet a někde v lese si opéct špekáček, ale tatínek se nám nějak nafouk, tak nevím.. ale možná vyrazím s dětma sama..

babulinkab
15. lis 2014

dneska kuřecí vývar, výpečky, zelí, knedlík
zítra bude krémová pórková polévka s krutonkama, a masové koule s rajskou a těstoviny

katka_mel
16. lis 2014

Včera u nás byla prdelačka a dančí medajlonky s opečený bramborem a tatarkou. Dnes dělá oběd tchýňka a prý udělá bučkovou roládu asi s bramborem nebo kaší a vývar s nudlema. 🙂

katka_mel
19. lis 2014

Včera buchtičky s krémem, dnes vepřové nudličky se šťáičkou a těstovina.

edeltraut
19. lis 2014

U nás je dnes bílá zelnice se šťouchanými brambory 🙂.

@katka_mel Buchtičky, mňam - díky za tip - budou zítra 🙂

kammka
19. lis 2014

včera jsme dojídali-nedojídali bílou zelnici.. Tonda zelí nemusí a mně bylo zas nějak blbě..
dneska "čína" s kuřecím masem a omáčkou z lidlu a rýže, dorazili jsme to k večeři..
teď jsem dala na noc vařit krůtí křídlo a kuřecí kostry, zítra z toho udělám rajskou polívku, dala jsem si do bedýnky do tmy zelená rajčata, jsou sice krásně rudá, ale taková měkká a moučná, tak je zpracuju v kuchyni.. hodím do toho tarhoňu a k obědu nám to stačí, zbylý vývar zamrazím..nebo bude další den rizoto

@edeltraut
@katka_mel buchtičky zní dobře, ale kdyby mi je ten můj žaludek, nebo co mně to zlobí, dovolil... ☹ ☹ ☹ bojím se, že by mně po nich pálila žáha ještě víc.. 😝 😝

zelva
22. lis 2014

My dneska měli musaku a pak jako moučník makovec..

lucifereeek
23. lis 2014

včera rajská s mletým masem, knedlík a dnes rybí filé s brambor. kaší a švestkovým kompotem.

petraemma
24. lis 2014

Tak my jsme měli včera topinambur, znáte někdo? 🙂

zmuzle
24. lis 2014

@petraemma Jasne, ale me strasne nadymaji 😅

kammka
24. lis 2014

@petraemma topinambury miluju syrový.. naprostá mňamka !!

suupraa
27. lis 2014

třeba to někoho inspiruje a zapojí se ;)

http://www.czporadna.cz/?qa=vaření-jídlo

zuziatkopiratko
28. lis 2014

ahoj holky, tak ja som robila vcera cizrnovy krem a sekanu s br. kasi....a vazne dobrota

katka_mel
29. lis 2014

Včera česneková polévka a uzené koleno s br. kaší, dnes špagety se směskou z kabanosu a sýrem.

pusolamy
1. pro 2014

u nas v sobotu obalena niva s bramborem , a brokolicova polevka, včera byli u tchyne a ja v praci, dnes zbytek brokolicove polevky a spagety

katka_mel
3. pro 2014

U nás dnes Langoše a včera špenát s bramborem a vajíčkem natvrdo.

katka_mel
8. pro 2014

Hovězí vývar s nudlama a zapečené těstoviny s kabanosem a s kari

kammka
8. pro 2014

čtvrtek polévka z červené čočky a zeleniny
pátek vepřový řízek, bramborová kaše
sobota,neděle králík pečený s bůčkem, koupený houskový knedlík, zelí
pondělí zbytek masa s knedlíkem, místo zelí špenát

zítra asi krůtí nudličky s těstovinama nebo rýží
dál třeba čočka s vejcem

a děti dostaly od čerta fialové brambory, tak přemýšlím, co jim z nich stvořím.. 😀 😀 😅

katka_mel
9. pro 2014

Hovězí nudličky se šťávou a těstoviny.

bobulka_216
9. pro 2014

dneska americké brambory s kuřecími kousky , a zítra bude vepřové rizotko se zeleninkou 🙂

katka_mel
10. pro 2014

Dnes jen zeleninová polévka a nudličky zbyly od včera. 🙂

katka_mel
11. pro 2014

Skopová kýta pečená s bramborem.

nikita_z_prahy
15. pro 2014

Dnes kukuřičná polévka. Nedávno jsme ji měli v jedné restauraci a byla úžasná! Našla jsem si tenhle recept https://www.receptynakazdyden.cz/recept/kukuric... 🙂 vypadá na obrázku trochu jinak, než jakou jsme měli, ale snad bude také dobrá. Nebo znáte někdo zaručené dobrý recept na kukuřičnou polévku?
Jinak já použiji domácí kukuřici a ne z plechovky... a také od Knorru gelový bujon, s tím se mi lépe vaří.

lucifereeek
15. pro 2014

v so - francouzské brambory a červená řepa, v ne - karbenátky s brambor kaší a kysané zelí

katka_mel
16. pro 2014

Dnes zapečené těstoviny s párkem, paprikou a pórkem.

katka_mel
17. pro 2014

Hovězí kostky s brambrorem

katka_mel
18. pro 2014

Dnes jsem nevařila. Zbylo od včera. Dnešek byl ve znamení pečení a večer udělám vepřové řízky pro partnera, který jede na víkend pracovně pryč. 🙂