Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brambora20
25. říj 2012

krůtí stehno na hrášku, rýže, zbytek brokolicové polévky s krutonky

sarunatko
25. říj 2012

Dneska budu dělat jen domácí vlašáček, od včerejška máme ještě zelňačku a kousek piškotu.

monyliny
25. říj 2012

brokolicový krém,pro manžela-kančí guláš,Já a dcera si dáme krůtí řízečky s bramb.kaší a upekla jsem čoko koláč alá tiramisu 🙂

renatab
25. říj 2012

tak to já dělám jen velmi levnej oběd 😀 milionová polévka už je hotová, ještě něco vymyslet z kuřecích prsou a brambor a jako dezert bábovka 🙂

marhulinka
25. říj 2012

U nás dnes kmínová polévka, zapečený květák s bešamelem a brambor a na odpolední mlsku budeme péct himaláje

karlam
25. říj 2012

buchtičky s krémem

zizala79
25. říj 2012

hříbkové risotto a estonský krigel zkusím

ia.
25. říj 2012

@zizala79 pošli pls recept na risotto 😉

brambora20
25. říj 2012

@renatab co je milionová polévka? 😀

handm
25. říj 2012

těstoviny s králičím masem a smetanovo-špenátovou omáčkou
@brambora20 @renatab u nás se tak říkalo polívce, co měla "milion očí" 😀

monyliny
25. říj 2012

@renatab levný,ale dobrý a určitě to dělá každá z nás.Já jen brakuju mrazák,potřebuji odmrazit 😝

renatab
25. říj 2012

@brambora20 milionová je osmažená krupice, pak dám nastrouhanou mrkev a petržel a na kostky brambor. to povařím s vodou a je hotovo a milionová proto, že krupice v ní udělá milion malých krupiček 😀

renatab
25. říj 2012

@handm u nás má taky milion ale malinkatých krupičkových očí 😀

zizala79
25. říj 2012

@ia.
na olej velmi nadrobno nasekanou cibulku, může se aj česnek, ale to podle toho, co pak do risotta přijde, ale spíš se česnek nedává, nechat zesklovatět
pak přidáš to, co je základem risotta (houby, hrášek, salsiccia, chřest), nechat osmahnout
trochu bílého vína, pokud se dává maso, doporučuje se velmi, pokud houby, nemusí být víno, nechat odpařit
teď rýže, cca dvě hrsti rýže na hlavu (žena možná dva a půl), rýže suchá, neproplachovat, míchat a nechat rýži obalit tím, co už v pánvi je
zalít vývarem, dvě naběračky, míchat, až se začne vyvařovat, zase dvě naběračky, atd. cca 15 minut takto, musí se trochu hlídat, rýže nesmí být moc ponořená, vývaru počítat tak litr cca
když je rýže skoro uvařená, vypnout oheň, přidat 50-70 gramů, takový větší plátek, paremezán, nasekanou petrželovou nať, přiklopit pokličkou a nechat tak, pak promíchat a je to, mňam! 🙂

ia.
25. říj 2012

@zizala79 hmmm vypadá to skvěle, přiznám se, že jsem tohle pravé rizoto ještě nikdy nedělala, ale takové to české už mě taky nebaví 😖 vyzkouším, díky moc 😉
myslíš že by to šlo s jasmínovou rýží? jinou nepoužívám,pže mám hrnec na vaření rýže a tahle je nejideálnější...

zizala79
25. říj 2012

@ia. no, všichni říkají rýže arborio, ona ta jasmínová má aj nějakou jinou chuť? neznám 😅 měla by to být rýže, která se ti nerozvaří, ona se nechává ne na zkus tvrdá, ale ne rozvařená, my máme přímo rýži na risotto (jsem mimo ČR), takže z jiné jsem to fakt nikdy nedělala. je to dobré, takové kašovité, tedy podle toho, jak si to uděláš, zase ne nějak moc "tekuté", to si sama osaháš, mně to fakt chutná

ia.
25. říj 2012

@zizala79 díky, koupím tu spešl na rizoto 😉

ia.
25. říj 2012

holky nedívaly jste se na prostřeno? tento týden je to, co mě na tom pořadu odrazuje.....absolutně hloupí lidi, kteří neocení kvalitu surovin a nápad, a raději dají body kuřeti na zelí a ofrňují se nad telecím masem a panna cottou....fakt mi bylo té mladé dneska líto 😔

petrufa86
25. říj 2012

holky, nějaký recept na pečenou panenku v troubě?? Jj, koukám a malinko nechápu. Je jasný, že každýmu telecí nechutná, já sama jsem ho nikdy neměla, ale jak někdo může říct o panna cottě že to není dobrý to nechápu. A ta urejpaná bloncka, jak se jmenuje Sylva?? Mě leze pěkně krkem, chytrá až na půdu a má zatím nejvíc bodů, doufám že zítra ten chlap uvaří líp a natře ji to. Holt v každým díle se najde nějaká pipina s velkým P

jika10
25. říj 2012

Gnochci s kurecim masem a smetanovo spenatovou omackou 😉

gabka32
25. říj 2012

@marhulinka jak děláš zapečený květák s bešamelem? furt vymýšlím co s květákem, nechce se mi obalovat... jako mozeček jsme měli i zpečený se sýrem, ale bešamel jsem nezkoušela.

ia.
25. říj 2012

@petrufa86 v podstatě můžeš "prošpikovat" panenku čímkoliv, já udělam doprostřed díru a nacpu tam sušená rajčata, slaninu, bylinky, prostě co mám, osmahnu na pánvi ze všech stran, aby se to zatáhlo a pak s tím šup do trouby na 180 stupňů tak na 10 -15 min, podle toho, jak ji chceš mít růžovou, nebo propečenou..

petrufa86
25. říj 2012

@ia. se sušenýma rajčatama to zní dobře jen přítel mě to nebude jíst. 😠

brambora20
25. říj 2012

@ia. dnes jsem teda neviděla...ale jinak taky neoceňuju takovou tu jednoduchou klasiku- vepřo/knedlo/zelo nebo to její kuře na zelí- jakožto nejjednodušší jídlo, co znám....nebo klas.českou svíčkovoou apod. Vrcholem snad bylo jednou pečené kuře...což bylo snad prnví jídlo, co nás mamka učila "vařit"...
Záleží, jací lidi se tam slezou...fakt, jak tam jsou blbečci, co rádi českou a jednoduchou, jsouti, co něco umí v pr...!

zizala79
25. říj 2012

@gabka32 já jsem jednou udělala zapečené cukety s bešamelem, ale bylo to strašně těžkýma si jsem toho bešamelu udělala moc (normálně jsem to tím zalila) 😔 normálně jsem je dělávala zalité směsí smětana, vajíčko, nadrobno sýr + plátky loupaných mandlí, to mi moc chutnalo, a neměla jsem doma smetanu, tak že udělám s bešamelem, MM mi řekl: dobrý, ale už to nevař 😀
tím nehaním ten nápad @marhulinka taky mě zajímá, jak to dělá, aby to nebylo tak nestravitelné, jako to moje 😅

kammka
25. říj 2012

@ia. já na to nekoukám od té doby, co tam jeden samolibej frajer prohlásil " proč ten dezert nazývá štrůdl, když je to závin??? " ten fakt hleda a hledal, do čeho by rejpal... debil... a nějakou dobu před tím zas jedna blondýna rzmražovala kachnu vařící vodou z konvice, to jsem taky nemohla...

jinak u nás dnes zas anarchie.. vlez na mně nějakej vir, tak jsem včera a dnes v podstatě skoro jen ležela a pospávala s malým přicuclým na jedno nebo druhý prso.. byl zlaťoučkej, nechal mně odpočívat.. tatínek s dcerou vyrazili na tour po lékárnách, aby mi dovezli homeopatický spray do nosu, v jehož příbalovce jsem se nakonec dočetla, že pokud kojím, mám se poadit s lékárníkem...tak to stříkám holce, no...jindy, když takhle vyrazej spolu po nákupech, si koupěj někde v Kaufu čtvrtku pizzy, dnes jak na potvoru si nekoupili ani párky a chlap se divil, že jsem nevařila.. 😕

tak si ohřáli pórkový krém...

já jsem v noci začala trochu fungovat, na zítra máme kuře na paprice, budou k tomu těstoviny a polévka buď ta pórková nebo jsem ještě zmákla kuřecí..
ke kafi snad zvládnu zítra šlehačkovou bábovku

monyliny
26. říj 2012

polévka brokolicový krém od včera,napečeno taky ještě je a hlavní jídlo-vepřové plátky na přírodní způsob s rýží nebo bramborem(ještě nevím) 🙂

monyliny
26. říj 2012

@kammka jsi šikula 🙂

nikiii
26. říj 2012

Sekanou s bramborovou kaší, zeleninová čalamáda. A v troubě už se peče jablečnej koláč.

remenova
26. říj 2012

Holky, nějaký recept z dýně Hokkaido (ne polévku)?