Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
13. črc 2011

ahojky,
holky nevíte co s kančí kýtou:: mně napadla svíčková, ale nevím, jestli se s tou kýtou nemusí udělat něco speciálního, nějak jinak to nakořenit, či tak.. nebo jeslti by se dala nakrájená a naložená grilovat.. v sobotu čekáme hosty, chtěla bych ji využít.. zatím se mi nejvíc líbí ta svíčková, má se ochladit, a svíčkovou umím dobrou..nevíte jak s tím grilem, nebo co třeba nějaký guláš??? moc děkuji za tipy.

ivanavorlickova
13. črc 2011

@kammka Ahojky, já jsem dělala z kančí kýty jak svíčkovou - tu jsem normálně naložila jako hovězí, do stejnýho koření 🙂
A dělala jsem i guláš, tam jsem kromě koření, co dávám do guláše, dala i koření na divočinu a všichni si pomlaskávali 🙂 Navíc jsem měla selečí masínko, takže bylo za chvilinku měkkounký jak dort 🙂

kammka
13. črc 2011

@ivanavorlickova díky. já právě dělám svíčkovou hlavně z králíka.. a to nenakládám a je to za chvíli.. tak budu muset ještě zvážit, co teda udělám.. je to z kance, prej kousek kýty a je to dobře 2kg...vždycky můžu ale udělat z půlky guláš a dát zamrazit v krabičkách, že...nebo jako v tom filmu?? s šípkovou, nebo se zelím???

neu.sona
13. črc 2011

My děláme svíčkovou hodně z panenky, ale i z hezké kýty to jde. Ale nezapomeň jí prošpikovat špekem nebo slaninou 🙂 a určitě naložit na den dva.Jinak děláme z kančí ještě guláš a hodně směs na topinky. Ta je vynikající. Jo a ještě jsem jí dělala jako zapečnou s bramborama.

kammka
13. črc 2011

@neu.sona @ivanavorlickova a můžu se zeptat, do čeho to nakládáte?? já dělám téměř výhradně z králíka a toho nenakládám, prostě orestuju na oleji a pak dusím na zelenině a koření do měkka..to se dělá nějaký lák z koření nebo co??

neu.sona
13. črc 2011

No, my ji nakládáme do směsi na svíčkovou z kauflandu. Do toho dáme koření - bobkáč, nový koření, černý pepř atd. Tak dva dny. Potom jí ještě k tomu restujeme na zelenině. Klasické pod svíčkovou.
A my nakládáme i králíka teda :D
@kammka

samik2008
13. črc 2011

u nás zeleninová polívečka(suroviny jistila zahrádka) a plněné listové těsto 😉

zuzi82
13. črc 2011

Ahojky,
tak my si dnes dáme plněné bramborové knedlíky s uzeným bůčkem a červené zelí.

@kammka Já svíčkovou nakládám takhle: svařím vodu, ocet, sůl a cukr a přidám tymián, bobkový list, celý pepř a nové koření. Zeleninu (celer, petržel a mrkev) nakrájím na kousky a spolu s masem dám do toho láku na dva dny. Pak to přecedím, zeleninu a maso orestuju na Heře a dám do trouby upéct a podlévám to tím zcezeným lákem. Nakonec propasíruju přes cedník, přiliju šlehačku a dochutím. 😉

kammka
13. črc 2011

@zuzi82 moc díky, já si právě mylsela, že na to tužší maso to bude chtít nějaký ocet.. a tymián dávám taky. takže to dnes vyndám z mrazáku, a zítra půjde kanec do láku 🙂

ivanavorlickova
13. črc 2011

@kammka My nakládáme svíčkovou (jakoukoli, takže i králíka 🙂) takhle: do pekáče, ve kterým to pak pečeme, dáme maso, lehce osolíme, k tomu zeleninu pod svíčkovou (buď mraženou, nebo normálka nastrouhanou mrkev, petržel, celer a nakrájenou cibuli), koření - černý pepř, nové koření, bobkový list, já přidávám i trošku tymiánu a jalovec, přiliju do pekáče vodu s octem a citronkou (do půllitru dám velkýho panáka octa a velkýho panáka citronky, zbytek je voda 🙂), a takhle to nechám den dva.
V den D to v tomhle předpeču, pak si zeleninu z pekáče přehodím do hrnce a udělám z ní klasicky omáčku a maso dopeču už jen s kořením 🙂
Snad je to takhle srozumitelný 🙂

kammka
13. črc 2011

@ivanavorlickova naprosto, moc děkuji 🙂

zuzi82
13. črc 2011

A ještě přikládám fotečku včerejších kotlet s haluškami. 😉

petrusam
13. črc 2011

rajská s knedlem a hovězí polévka 🙂

katule01
13. črc 2011

Včera chlebová polévka a rajská omáčka s těstovinami
Dnes zeleninová polévka s rýžovými těstovinami a krupicové noky přelité vanilkovým pudinkem

petrusam
13. črc 2011

@katule01 mňam, to zní dobře krupicové noky přelité vanilkovým pudinkem, jak to prosím děláš?

sussanah
13. črc 2011

tvarohove knedliky s broskvovym pyre. Maly malem vyskrabal i ty vzory na taliri 😀

katule01
13. črc 2011

@petrusam Svařím 1/2l mléka s 12dkg másla a špetkou soli, na mírném ohni přimíchávám 24dkg krupice, plotnu vypnu a míchám, dokud se směs nelepí, nechám vychladnout a vpracuju 2 celá vejce, vytvořím kulaté knedlíčky o průměru cca 3-4 cm a vařím než vyplavou cca 3-4 minuty. Zaliju vanilkovým pudinkem a dnes jsem ještě posypala vanilkovým cukrem - mňamka 😉

mikkisek
13. črc 2011

vývar, šunkové rolky z mletého masa + brambory a teď hledám recept na jogurtovou bábovku, protože štrůdl už je pryč 😵

1luciferka1
13. črc 2011

brokolicová polévka, rizoto s kuřecím masem a sýrem a tvarožník, manža má místo rizota čočku a "ježky"

vendulka
13. črc 2011

kung-pao a rýže a na večeři domácí pizza

petrusam
13. črc 2011

@katule01 mňam, moc děkuji 🙂)

petrusam
13. črc 2011

k večeři si poručila rodinka pizzu, tak jí udělám a chystám se na krtkův dort s jahodama ...

pelenka
13. črc 2011

Holky já se musím pochlubit, sebrala jsem odvahu a pustila se do domácí šunky. Právě jsme dojedli a jsem absolutně nadšená, fakt téměř 100% masa za pořizovací cenu méně než stovku za kilo. Žádná soja, žádný konzervanty a podobný ňaminy, luxus. 😀

berenika39
13. črc 2011

@pelenka receeept🙂))), kde jeeee???? dík.

pelenka
13. črc 2011

@berenika39 1 - 1,2 kg vepřového masa (Dala jsem cca 900 g plecka a 300 g kuřecí stehenní)
25g soli (1:1 obyčejná a rychlosůl)
1 ČL medu
1 dl vody

Čerstvé maso nakrájíme na větší kousky,sůl a med rozpustíme v 1 dl vody a vzniklým roztokem zalijte maso a pečlivě delší dobu promíchejte (za mě pracovala pekárna - 2x hnětení).
Po promíchání uložit do ledničky na 2 dny, občas promíchat.
Po dvou dnech maso naplnit do tlačenkového střeva (měla jsem slabší salámové) vařit na dobu přibližně 2 hodiny do hrnce s vodou a teplotou nepřesahující teplotu 80°C.
Po uvaření pořádně vychladit a pak už jen baštit. Udělala jsem k ní topinky z domácího tousťáku a fakt to bylo labůžo🙂

berenika39
13. črc 2011

@pelenka dík, už jsem to slyšela od víc lidí, že je to super, chci to zkusit. ještě - co je rychlosůl? a kde se to kupuje? a ten pytllík na to? dík.

pelenka
13. črc 2011

@berenika39 pytlíky by měli mít v papírnictví, já to kupuju i se solí ve speciální prodejně pro řezníky...rychlosůl je sůl k nakládání masa k sehnání asi jinak v drogeriích - http://www.drogeriemarket.cz/produkt/5897/dusic...

zuhur
13. črc 2011
berenika39
13. črc 2011

@pelenka jdu do toho🙂. uzeniny moc nekupujeme, protože nějak nemám důvěru....ale zase chuť na to mám 😀 .

babulinkab
14. črc 2011

zeleninová polévka - dnes z mrkve, květáku, hrášku, brambor
rybí prsty, šťouchané brambory, okurkový salát