Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

alenv
22. zář 2011

🙂 @brusinka.pusinka tak udělám ten loupežnický mls.. ale zamíchám křen a horčici rovnou na pánvičce

alenv
22. zář 2011

@brusinka.pusinka akorát nemám feferonky, tak pojedu dneska do liedlu tak je tam koupim

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@alenv 🙂 nemusíš dávat feferonku stačí špetka chilli pokud máš nebo troška pálivé papriky 😉

alenv
22. zář 2011

@brusinka.pusinka jestli je tam mít nebudou, tak dám chilli to jo, ale stejně bych radši ty feferonky. Aleš i já milujeme ostré takže myslím, že toto bude fest pikantní 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@alenv pokud máte rádi pikantní doporučím dochucovat Kayenským pepřem.....je vynikají chutově a hodně pálí ale příjemně 😉

alenv
22. zář 2011

@brusinka.pusinka díky za tip.. opravdu máme rádi ostré

handm
22. zář 2011

My dneska bramboračku bez hub...

ia.
22. zář 2011

ahoj holky, před časem tady byl tip na večeři zapečené žampiony, nemůžu to nikde najít, vzpomenete si některá na ten recept? vím že se vydlabaly hlavičky a směs na naplnění byla z těch nožiček ale už nevím co tam mám dát dál...díky

zuzkkkaaa
22. zář 2011

@ia. jee to zní dobře, to si taky musím udělat, když někdo hodí receptík 😝 😝 😝 To jsou ty těhu chutě co? 😀

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@ia. plněné žampiony......
Žampiony
Cibule
Sýr Niva
Strouhanka

Nožky žampionů oddělíme od kloboučků.
Na oleji orestujeme pokrájenou cibuli, přidáme nasekané nožky žampionů, chvíli orestujeme a pak přidáme strouhanou nivu.
Touto směsí plníme hlavičky žampionů, posypeme strouhankou a pečeme 15-20 min. při 190 °C.



Nadívané žampiony

10 větších žampionů
kousek másla
4 plátky debrecínky
5dkg nivy
2 lžíce lučiny
sůl, pepř
olej na vymazání
Ze žampionů odstraníme nožičky a jejich hlavičky nožíkem oloupeme. Nožičky pokrájíme najemno, rozpustíme máslo na pánvi a orestujeme je. Přijdáme předem pokrájenou debrecínku. Do misky dáme lučinu a smícháme s připravenou směsí. Dochutíme ji pepřem a solí. Hlavičky žampionů plníme směsí a vkládáme je do vymazaného pekáčku či zapékací mísy. Při teplotě 200°C pečeme asi 20 minut. Příloha: vařené brambory, bramborová kaše.

ia.
22. zář 2011

@zuzkkkaaa no to jo, ale koupila jsem v akci žampiony, a taky každá změna dobrá, přijde mi že pořád večeříme sýry, šunku, tousty apod... 😝

ia.
22. zář 2011

@brusinka.pusinka díky moc 😵

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@ia. není zač 😉

zuzkkkaaa
22. zář 2011

holky taky díky, už se mi sbíhají sliny 😝 😝 😝
@ia. joo to my taky, chleba, tousty, tuňáka, případně něco s vajíčkem 😖 už taky nevím co bych klohnila. 😉

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@zuzkkkaaa je tady mnoho receptů stačí pokoukt a pročíst 😉 , dáváme jsem s holkama recepty na různé pomazánky a i na jídla polívky na buchty i lehké saláty a podobně jen si vybrat 😉

alenv
22. zář 2011

@brusinka.pusinka tak uvařeno, květáková polívka a ten loupežník 😀 jsem zvědavá co řekne muž

alenv
22. zář 2011

@ia. jinak já plním žampiony mletým okořeněný masem posypu nivou a šup do trouby 😉

brusinka.pusinka
22. zář 2011

@alenv myslím když to chutná tobě bude i mužíčkovi 😉

alenv
22. zář 2011

@brusinka.pusinka no já mám jen květákovou polívku, ale samo jsem to ochutnala a mě to chutná 🙂

moudivlacek
22. zář 2011

tak v poledne halusky, k vece si delame s malym spagety,milujeme a je u toho i sranda a pak jsme nasla recept na nejakou buchtu,uvidim,jaka bude,pak sem kdyztak hodim recept

simonceli
22. zář 2011

@alenv prosím tě a ty žampiony nějak ještě dusíš na másle na nebo tak? Nebo naplníš syrové a pak dáš zapíct do trouby

alenv
22. zář 2011

@simonceli normálně naplním syrové a dám péct

zuhur
22. zář 2011

@weri1 @ia. @zuzkkkaaa holky mrkněte sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r... je tam seznam receptíků, které se tu objevily - bude se vám líp hledat 😉

zuhur
22. zář 2011

Teď jsem si s hrůzou všimla kolik tady zase přibylo stran - já se z vás zblázním - kdo to má furt sepisovat 😅 😀 Jdu na to. Stěhování se čím dál víc blíží tak ať můžu novou kuchyň pořádně pokřtít.

miskadis
22. zář 2011

Gulášová polívka, kuře s bramborem.

zuhur
22. zář 2011

Jo a abych nezapomněla - dneska manžel rizoto a já rybí polívka

moudivlacek
22. zář 2011

holky tak buchta se povedla,davam recept
http://www.recepty.cz/recept/babovka-ze-zakysan...

zuhur
22. zář 2011

Tak a dalších deset stráneček je zde: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

silente
23. zář 2011

@moudivlacek - teda lukcucní bábovička! Musím koupit Heru a jdu do ní!

@zuhur - Ty jsi zlato!

My dnes nevím, bude vařit manžel 🙂

kammka
23. zář 2011

já tenhle tejden nic nestíhám. včera jsem stihla zprovoznit kotel zatopit, neb barák byl už tak navlhlej , že neschlo prádlo a byla tam ziminka..
pak kydat králíky..
no můžu já stíhat vařit?? nebo něco poklidit?? malá se zítra vrátí a já neudělala za ten tejden nic. v pondělí v práci skoro do šesti, doma v půl osmé. v úterý doktoři, doma po osmé.. ve středu do čtyř, doma po páté, včera do čtyř, doma po páté...... zavařila jsem nějaká rajčata, zpracovala nějakých 15kg švestek, ale třeba kna jsou už neprůhledná, kuchyň humus jak z pořadu ano šéfe...no fuj. vařila jsem tenhle tejden jen ve středu a včera ty topinky s třenou česnekovou nivou..
dneska bude hoňka, musím tu kuchyň vydezinfikovat a uvařit na zítra, budou tu M.rodiče. tu rajskou prej jedí. 😅