Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuzi82
6. pro 2011

A ještě přikládám fotku a zkuste si tam to cukroví najít. 😀

Eskymáci jsou v pravém horním rohu a ořechové kuličky hned vedle.

brusinka.pusinka
6. pro 2011

@zuzi82 šikulka šikovná 😉

ladida.l
6. pro 2011

@tygrous my máme moc rádi tenhle dort - je takový hodně mokrý..
http://www.zakysana-smetana.cz/?view=recept&rec...

ladida.l
6. pro 2011

Pěkně prosím, na které straně je tu ten recept na vanilkové rohlíčky bez ořechů s vločkami? Nemůžu to nějak najít..

moudivlacek
6. pro 2011

dneska jsme o suchych rohlikam,jsme zas nemocni 😒

ladida.l
6. pro 2011

@beruskanula včera jsem dělala tu zapečenou brokolici a je to moc dobré. Trochu kalorická bomba teda, ale chutnalo to i manželovi, který teplou zeleninu moc nejí 🙂

mikkisek
6. pro 2011

@moudivlacek mohla bych poprosit o recept na ty cantucinni? Manžel je ořechovej...děkuju! A brzo se uzdravte, mě Ondra také marodí a postupně to od něj chytáme všichni...

dne vývar + kapr na másle a bramborová kaše

ladida.l
6. pro 2011

Jinak u nás dneska bude bramboračka a švédské kuličky s kaší. Ještě upeču makovec, protože odpoledne přijedou kluky hlídat tchánovci.

beruskanula
6. pro 2011

@ladida.l : 😎 super, ze chutnalo 🙂

nikiii
6. pro 2011

Uzená polívka, kuře na paprice + halušky.

sarunatko
6. pro 2011

Dneska koprovka s vajíčkem a bramborama. V ledničce těsto na vanilkový rohlíčky a linecký.

babulinkab
6. pro 2011

@moudivlacek tak mám udělanou trojitou dávku těsta na ty tyčinky z uzenýho eidamu, až dcerka usne po o, tak to upeču a napíšu
brzy se uzdravte, já mám dcerku taky nemocnou, měla náběh na zápal plic ☹ ☹ ☹

peroli
6. pro 2011

holky dá se koprovka udělat i jinak než klasicky? jíšku rozředit smetanou, osolit, osladit, okyselit?

@sarunatko jééé, vy taky koprovku? 😀 dcera si ji včera "poručila" že už dlouho nebyla tak bude taky... jen bych ji chtěla udělat takovou nějakou.... jinou.. 😅

beruskanula
6. pro 2011

@sarunatko
@peroli koprovku chci delat tento tyden taky..uz dlouho jsme ji nemeli 😅 😀 🙂

peroli
6. pro 2011

@beruskanula jdeme s davem 😀 😀 třeba se přidá ještě někdo 😀

sarunatko
6. pro 2011

Já vařím koprovku tak, že do trošičky vody dám vařit brambory na kostičky a kopr, až jsou brambory skoro hotové, tak si udělám "záklechtku" 🙂 z mouky a mlíka, naleju to do toho, trošku pomíchám, pak rozředím mlíkem, dám malinkej kousíček bio zeleninovýho bujónu, chvilku ještě povařím, pak dám smetanu, rozšlehaný jedno vajíčko, trošku okyselím, pokud je potřeba, tak osolím (my teda moc nesolíme) a je to. Je to taková polívko-omáčka, manžel má rád, když jsou brambory rovnou v tom.

peroli
6. pro 2011

@moudivlacek mikkisek

mikkisek
6. pro 2011

@peroli 😉
@moudivlacek děkuju! taky mne to mohlo trknout podívat se na jeho stránky, tak příště 🙂

tygrous
6. pro 2011

@ladida.l Vločkové rohlíčky – eriska – str. 183 A dort vypada taky dobre😉 Dik.

aaadus
6. pro 2011

Bramboračka s kroupami, boloňské špagety. A večer mě čekají čokoládové měsíčky
@peroli já dělám koprovku tak, že ve vodě povařím kopr, přiliju smetanu s moukou, dochutím a nakonec přidám trošku másla. Nedávám tam ani cukr ani ocet.

miriska
6. pro 2011

my máme dneska rajskou s hovězím masem a těstovinama

peroli
6. pro 2011

@miriska jdi ke dveřím, jedu k vám 😀

sarunatko
6. pro 2011

@aaadus tak to tu koprovku děláme stejnou, já akorát do ní dávám rovnou i brambory 🙂 nám takto hrozně chutná, už tady voní, tak se na ni těším.

moudivlacek
6. pro 2011

@mikkisek hl opravdu nakrajet hned po vytazeni z trouby,pak je tvrde a nenakrajis 😉

babulinkab
6. pro 2011

@moudivlacek tak sýrový tyčinky hotový, jen pan manžel se nějak od té misky s těma tyčkama nemůže odtrhnout 😉 😉 😉

aaadus
6. pro 2011

moje včerejší veledílo - tvarohová štola 🙂

zuhur
6. pro 2011

@peroli že já blbec jsem se s @miriska domluvila až na odpoledne 😀 😀 😀 Takhle jsem dojídala zbytky.

zuhur
6. pro 2011

@peroli vzhledem k mému odporu ke kopru jako takovému - já určitě ne 😉

zuhur
6. pro 2011

Jo a jinak (aby tady nebylo těch mých příspěvků málo 😅 ) hrkacímu klubu vzkazuji, že varianta kokosový krém Olé a ananasový kompot je božská kombinace 😉 😀