Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
15. pro 2011

Já vám teda nevím, ale ty perníčky podle brusinky nějak rychle mizí - já snad budu dělat ještě další várku 😅 😀 😀 😀

babulinkab
15. pro 2011

kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory
kedlubnová polívka

kammka
15. pro 2011

dnes u nás totéž, co včera: rajská z mrazáku a rýže
pokud budu mít energii, picnu králíka a zítra bude tudíž asi omajda, nebo dlouho pečenej s kouskem bůčku.potřebovala bych se zbavit dvou, tak možná jen ty stehna a předky a hřnety zmrazím extra.
v noci jsem udělala vanilkový mandlový rohlíčky a zbejvá mi jedno těsto - na ořechové dortíčky.. možná udělám ještě linecké a podvodnice

jimmy1
15. pro 2011

špenát, brambor, vajíčko
po delší době něco co mi moooooc chutná 😵 tak doufám, že mi pak zase nebude zle... tohle těhu mi moc nechutná vařené jídlo 😕

kammka
15. pro 2011

@jimmy1 hele mně nejvíc chutná suchej salám....teď jsem dojedla rajskou s rýží a je mi teda na nic..
takže si jdu lehmout..
ale špenát s bramborem a vajíčkem jsme měli v úterý a ten jsem zbodla bez následků... 😉

falca1
15. pro 2011

@nikiii
@zuhur no jasně všechny ke mě 😀 😀

zuzi82
15. pro 2011

My dnes špagety.
Na Štědrý den snídáme cukroví a na oběd si dáváme polévku. Letos zkusíme hráškový krém. Na večeři pak znova polévka a smažený kapřík (letos ale dáme tilapii, protože manžel kapra nejí), řízky (vepřové, kuřecí) a vinná klobása a sálát (brambory, vajíčko, tvrdý sýr, šunkový salám, okurka, nálev z okurek a majolka, doma jsme dávali ještě jablíčko, ale to manžovi nechutná). 😉

peroli
15. pro 2011

my kuřecí prsa na červeno

llluckaaa
15. pro 2011

mleté vepřové na víně se špagetami

anieanne
15. pro 2011

Kuřecí nugety, a mám dilema, zda s hranolky nebo s brkaší 😀

anieanne
15. pro 2011

@zuhur Mě manža řekl, že je ( perníčky podle brus ) budu dělat častěji než jen na vánoce 😀 No co, moje mamča peče na přácí táty celoročně vánočku, tak já budu perníčky 😀

marecek4
15. pro 2011

šunkofleky s okurkovým salátem,a zbude i na zítra 🙂

zuhur
15. pro 2011

@anieanne jo, tak s tím už jsem taky smířená - perníčky budou celoročně 😀

anieanne
15. pro 2011

A ještě přihodím náš Štědrý den a mizím 😀
Tak já ani manža jsme si z domova žádné tradice nepřinesli, takže je to co do trávení dne klasika - každý si dělá, co chce, je puštěná telka s pohádkami, na stole cukroví a chlebíčky, ale jinak nic spešl. Okolo páté se začne dělat večeře, hezky se oblékneme, povečeří se ( kuřecí a vepřové řízky, vinná klobása - ryba se nedělala ani v jedné rodině, a já jí též nedělám, salát - brambory, salám, vajíčko, cibule, majolka, hořčice, sůl, pepř ). A po večeři s u našich odcházelo do vedlejší místnosti vyhlížet ježuch z okna, zatímco mamka pod záminkou, že jde uklidit stůl a vyčůrat se nanosila dárky pod stromek. Já ještě nevím, jak to budeme dělat, asi budu manžu s dětičkama posílat ven se projít kousek, a vyhlížet... No a po stromečku Popelka a cukroví 🙂

nikiii
15. pro 2011

@brusinka.pusinka Teda klobouk dolů před tvýma receptama i zlatýma ručičkama, sekandule byla výstavní 😉 Díky ti moc za záchranu 🙂

zuhur
15. pro 2011

Tak druhá várka vločkových perníčků hotová. Tentokrát ne pro mě, ale po ochutnávce pro sestru (teda spíš jejího manžela) a pro mamku.
A jinak jsem dnes napekla florentinky a zázvorové kytičky. Zítra už jen poslepuju a počokoláduju a další dva druhy budou hotový. Teda, jde mi to rychleji než jsem čekala - asi ještě zkusím aspoň něco nepečeného 😅

falca1
15. pro 2011

@zuhur no a já jsem udělala dvojitou várku úlečků, tak půlka je nachystaná pro tebe akorát ji ještě v sobotu dokrémuju 😀 - a myslím že letos jsem s pečením skončila 😀,
mám - florentinky, vanilkové rohlíčky, pusinky, úlečky, od mamky perníčkové bochánky, od tebe trochu perníčků a vločkových rohlíčků a ty vločky - nevím jaký, ale dobrý 😀, ještě kdybych se nudila tak udělám vandličky ale nevím nevím 😀

nikiii
16. pro 2011

My dneska dojíme sekanou s kaší a červenou řepou a využijeme čas na nějaký cukrovíčko, asi bych už měla konečně taky začít 😀

aaadus
16. pro 2011

hovězí vývar, pečené kuřecí stehna s rýží

beruskanula
16. pro 2011

kureci cina s ryzi 🙂

zuhur
16. pro 2011

Dneska vařím jen pro sebe a malýho, tak se asi trošku odbudeme. Já si dám knedlu na vajíčku se špekáčkem a cibulkou a malej dostane knedlu s vajíčkem a šunkou 🙂 I když, mě to strašně chutná, takže to vlastně ani odbývání není 😀

sidynka
16. pro 2011

Holky, chtěla bych vás poprosit o ověřený recept na marokánky..manžel je miluje. děkuju 😲

sylvka
16. pro 2011

@sidynka na primě běží takovej pořad,mysli vánoční pečení s takovou holčinou mladou a ta tam marokánky dělala asi před týdnem.a vypadaly skvěle 😉 tak mrkni na stránky primy 😎
jinak já dneska vařím muflonovou polívku,nudle s mákem (ty už jsem neměla léta),včera bylo knedlo+zelo+bučko(malej měl omáčku s masem,mrkvema a brambor) a zítra?to je otázkou 😎

zuhur
16. pro 2011

@nikiii to bys teda měla 😀 😀 😀

sarunatko
16. pro 2011

Já dneska vůbec nevím. Máme tady zbytek žampionové omáčky a asi udělám slaný závin z listového těsta.

pelenka
16. pro 2011

Po dlouhé době zdravím, co je mimi, nějak není čas na kuchtění🙂 a hned se hlásím o radu. Mamina jde v pondělí večer na piknik pod širým nebem a potřebuje s sebou něco vzít - ideláně teplého, napadá Vás něco?

zuhur
16. pro 2011

@sidynka

Marokánky (u nás florentinky)
15 dkg nasekaných ořechů (já jsem letos dala mandle a nasypala trošku lískových oříšků)
15 dkg pomerančové kůry a kandovaného ovoce
1/4 l mléka
10 dkg moučkového cukru
8 dkg hladké mouky (dávala jsem žitnou)
10 dkg másla
čokoláda na potření

Do mísy dáme mléko, cukr, mouku a máslo a v parní lázni vaříme do husta (tohle je podle originál receptu - já jsem musela trošku mouky ještě dosypat, ale stačí dát i víc ovoce). Pak vmícháme ořechy, mandle, kůru, kandované ovoce ( já jsem přidala ještě rozinky a brusinky - prostě co se mi tam líbilo) a kaši jsem tak dohustila. Hustší se totiž nebude roztíkat po plechu. Na plech udělat hromádky - nutný pečící papír nebo pomoučit plech a upéct. Peču při 200°C. Jakmile trochu ztmavnou okraje - vytáhnu.
Jakmile zchladnou potřít spodek čokoládou 😉
U nás se dělají každý rok a jsou skvělý.

nikiii
16. pro 2011

@zuhur Taky si říkám 😀 My na to cukrovi nějak ve velkým nejsme, takže udělám jen linecký, rohlíčky a trošku nepečenýho, tak to snad ještě stíhám, ufuf.

zuhur
16. pro 2011

@nikiii stíháš, já peču teprve od pondělkas a mám v podstatě hotovo 😉

nikiii
16. pro 2011

@zuhur Mně to vesměs vidí na jednom jediným cukroví, protože - a teď to bude složitý, snad se do toho sama nezamotám 😀 - chci dělat úly, jenže ty chci plnit krémem, kterej zaráz použiju i do čokoládových košíčků, který ale budu dělat až ze zbytku z polívání banánů s piškotama, který můžu dělat až tak nejdřív 4 dny před štědrým dnem. Uf, zvládla jsem to napsat, teď ještě jestli mě někdo pochopí jak to myslím 😀 😀 😀 😀 😀 😀