Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
2. únor 2012

domácí pizza z kynutého těsta a navrch co dům dal, v tom mrazu ven na nákup nevylezu, počkám až po obědě, až nebude minus 18....ale třeba jen minus 15 😀 kdyby tu aspoň tak nefučeloooooooo

petule246
2. únor 2012

ahoj, u nás brambory, špenát, volské oko

helcas
2. únor 2012

hovězí vývar, květákový mozeček s bramborem

jeudi
2. únor 2012

ja delala celerovy salat co malemu moc chutna asi jako predkrm 😀 a k obedu jeste vubec nevim jsme tady sami tak asi jen nakou polivku

petrusam
2. únor 2012

brokolicová a plněný papriky ...

zako
2. únor 2012

zapecene brambory s brokolici,smetanou a syrem 🙂

maybay
2. únor 2012

@zako ja jsem to minule udelala a nejak se mi to nepovedlo, z masa vyteklo moc stavy a bylo to takovy vodovy, jak to delas ty?

zako
2. únor 2012

@maybay ja to mam bez masa😉 ale kdyztak zkus koupit hodne tucnou smetanu,nejlepe slehacku...mela by to vic zahustit...z masa vzdycky vytece ta stava 😒

marhulinka
2. únor 2012

u nás obídek ze včera, k večeři tousty s pomazánkou a na zítra brokolicové karboše s bramb.kaší 😵

marhulinka
2. únor 2012

@falca1 taky chci recept 🙂

maybay
2. únor 2012

@marhulinka o brokolicovych karbanatkach jsem jeste neslysela, kam holky na ty receptiky chodite?

jeudi
2. únor 2012

tak nakonec varim zapecene masicko s bramborama

jeudi
2. únor 2012

mnam brokolicove karbose muzou byt dobre a kapustove jsou taky mnam 🙂

marhulinka
2. únor 2012

@maybay Brokolicové karbanátky - 1 brokolice /klidně velká/,2 vejce, kukuřičná strouhanka, 30% tvrdý sýr Eidam, olivový olej, /sůl a pepř na dochucení,já dávám i majoránku/

Brokolici rozebrat na růžičky a uvařit v páře,nechat vychladnout a vidličkou rozšťouchat. Přidat vejce, na zahuštění kukuřičnou strouhankou /aby bylo těsto spíš hustější/, kousek strouhan.sýra /zjemní se/ a ochutit.
V ruce udělat karbanátky,které lehce opéct po obou stranách na oleji.

marhulinka
2. únor 2012

@jeudi kapustu miluju,ale karbanátky jsem z ní ještě nedělala 😵

jeudi
2. únor 2012

@marhulinka ja taky ne dela je moje mamka a jsou vyborny 🙂

miskadis
2. únor 2012

palačinky s kahudou

zuhur
2. únor 2012

@maybay @marhulinka moje verze je na straně 264 a sestřina na straně 265 😉

kammka
2. únor 2012

mně trefí!!!! uvařila jsem si pytlík rýže, pak vytáhnu omajdu z lednice , hrábnu do toho lžící a ona kyslá!!! takhle rychle mi nikdy nic nezkyslo, dělala jsem ji předevčírem, dneska byla na dojedení, tak dvě porce.. včera absolutně ok... takže si dusím zeleninku na másle a hodím do toho kousek nivy.... 😠

brusinka.pusinka
2. únor 2012

Dneska celerový salátek právě se dělá k večeři k obědu jsme měla česnečku. Karamelka si pocgutnala ve školce měli karbanátek a zelí a brambory , prej si šla přidat..... paní kuchařka ráda přidala 😀, zítra mají její oblíbenou červenou polívku tedy Rajskou to pujde také 2x a kaši bramborovou s vepřovým plátkem a okurkou no už vidím jak přijde domu a bude chtít jěště 😀

kammka
2. únor 2012

brusinka.pusinka co se ti na tom líbí??? 😠 asi zkysla tak rychle, protože ji normálně dělám půl na půl smetana sladká a zakysaná..s tou zakysankou je to nějaký odolnější, protože už to trochu kyselý je... ☹

brusinka.pusinka
2. únor 2012

@kammka Líbí se mi ta druhá varianta zeleninkana másle s nivou 😀 nečerti se Kammko 😉

kammka
2. únor 2012

@brusinka.pusinka tak u nás maj dnes krupičku..tu snad udělaj dobře, že ji moje dítě sní..jinak zítra prázdninový provoz, škola není, a protože dětem ve školce vaří školní jídelna, tak se vždy před prázdninama vyvěsí papír se jmény, kdo má zájem a kdo ne.. a jak tam přibývají ta NE tak má člověk pocit, že bude za krkavčí matku, když tam napíše ANO...nechápu, to ti rodičové nechodí do práce??? jinak tam nehrozí, že by si někdo chtěl přidat, vařej totiž hnusně.. kolikrát malá hlásí, že to bylo hrozně slaný, že JIM to paní učitelka DOVOLILA odnýst... dost si stěžují i dospělí strávníci ve škole.. ach jo, cesta jak získat zbytky pro prase a zároveň znechutit dětem normální jídlo.. ☹ 😢

kammka
2. únor 2012

@brusinka.pusinka neber si to osobně, já mám prostě vždycky takovej vztek, když se mi něco zkazí..tohle je ještě ve stavu, že to můžu dát prasatům.. kdybych to měla spláchnout, tak mám zkaženej celej den, nesnáším vyhazování jídla..hlavně jsem s tím počítala k obědu..

brusinka.pusinka
2. únor 2012

@kammka tak to mě mrzí žže u Vás ve školce vaří hnusně , u nás vaří paní kuchyřka a dovolili mi první jídlo i ochutnat měli tehdá celerovou omáčku s knedlíkem a masem no nedivila jsme se že malá snědla dva velké knedle byla vinikajíci...No u nich ve školce také moc děti nejí malá jak vypraví že to nechají a nechcou a kuchařka říkala že takových jedlíku jako je naše tam mají do jedné ruky 😀 😀 😀 Prej uplně ukázkově 😀 Jsem ráda že vaří přímo ve školce a né v jídelně pro mnoho dětí a lidí 🙂 3koda že to tak není ve všech školkách

kammka
2. únor 2012

@brusinka.pusinka já si právě myslím, že buď by měla mít školka vlastní kuchyň, kde bude paní, která bude vařit ze základních surovin, co dětem chutná a je to zdravé, nebo ať vaří dvoje jídlo..jenže mám dojem, že ty kuchařky si s tím moc práce nedají, ono je jednoduchý vyndat zmražený bramborový placky, nebo pytel s kaší...nemluvě o polívkách, jsem si naprosto jistá, že nejsou z vývaru, ale z kostek, možná i celé pytlíkové...

zuhur
2. únor 2012

A ještě jsme upekli jogurtovou bábovku.

falca1
2. únor 2012

@marhulinka
@maybay recept jsem psala na str.265 😀

gab7
2. únor 2012

u nás se dnes nevaří 😉 v týdnu pracuju,a vařím téměř denně ....a občas se na to vyprdnu 😀 jako dnes... 😀 takže frčíme s klukama na keramiku a z keramiky do pizerie pro pizzu 😀 .Kluci na půl se sýrem a žampióny a já s taťkou se čtyřmi druhy sýrů 😀 😀 😀
to bude mňamka 😉

gab7
2. únor 2012

@zuhur vypadá velice dobře 😉 a smíšek ještě líp 😉 je kouzelný 🙂