Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

boban
16. únor 2012

@zuhur já tady taky sbírám spoustu rad,ale my taky spoutu věcí nejíme 😅 takže to je potom kumšt něco vybrat 😀 😀

brusinka.pusinka
16. únor 2012

@zuhur díky moc a i já občas načerpám inspirejšn a vyzkouším něco od holek většinou to má uspěch:-d

pelenka
16. únor 2012

Tak i u nás už se peče perník podle @pitruskaskarolinkou 🙂 . Za hoďku jdu na alpinning, tak si musím dát do těla, abych ho pak mohla náležitě vychutnat. Už aby ta zima skončila, já salátožrout mám teď období, že bych snědla krávu i s rohama. 😝

1983hr
16. únor 2012

Holky jak dlouho my vydrží v lednici utopenci?Ja je nezavařuju

kammka
16. únor 2012

@1983hr já netušila, že je někdo zavařuje.. hlavně musí být převařený ten lák.. a musí to být sále ponořené..pak to vydrží určo několik týdnů..myslím..

brusinka.pusinka
16. únor 2012

@1983hr v láku vydrží i 8 týdnu po 6 týdnech jsou nejlepší😀 já je schovávám ztakto naložené na chalupě a jakmile je to 6 týdnu dovezu domů pak se jen mlaská 😀

1983hr
16. únor 2012

@brusinka.pusinka holky a máte nejakej receptík?

brusinka.pusinka
16. únor 2012

@1983hr na straně 307 jsou recepty😀

aaadus
16. únor 2012

Housky podle @falca1 a jsou naprosto luxusní 😵 Kde se hrabou kupované

mikkisek
16. únor 2012

@aaadus teda ty vypadají super - jdu hledat recept 😉

nikiii
16. únor 2012

Tak já jdu ještě teď péct bábovku, nemáme co ke snídani, a nějaká rychlobuchta (nebo ten perníček kterýho už se nemůžu dočkat) mi neprošla, malá potřebuje nutně bábovku s hrozinkama a brusinkama 😀

nikiii
16. únor 2012

@aaadus Naprosto souhlasím, jen jsem je dneska už nestihla, tak budou až zítra.

aaadus
16. únor 2012

@nikiii aspoň k něčemu je dobrá sněhová kalamita když jsem pořád neměla "čas" je upéct. Zítra peču znovu, už jsou tam jen 3 pro mm na sváču

nikiii
16. únor 2012

@aaadus Přesně tak, trvá to chviličku, ale to chvilku na to urvat je občas těžký, teď to počasí tomu naštěstí nahrává, na zítra mám i uvařeno, takže pletýnečky budou, mňááááám, jen myslím, že nám asi nezůstanou zas ani k večeři 😀

aaadus
16. únor 2012

@nikiii jo jo, těsto umíchá pekárna, upletené to je raz dva a trouba peče sama 🙂 Já zase tajně doufám, že mi aspoň jedna zbyde na snídani s máslem a medem 😵

nikiii
16. únor 2012

@aaadus Já raděj ani nedoufám, protože holky je ujídají ještě teplý přímo z plechu, takže že by zbylo asi nehrozí 😀 😀

Jinak bábovka se peče, jen mě pořád nebaví péct světlý, protože manželovi kakaový nechutný, tak jsem do trošky zamíchala místo kakaa povidla, tak jsem zvědavá, jaký to v tom bude...

zuhur
16. únor 2012

@aaadus @nikiii taky budu asi zase zítra péct houstičky. Vždycky si vzpomenu na tetu od které recept máme a která už s námi bohužel není.

nikiii
16. únor 2012

@zuhur Tak další kolo bude nejspíš houstičkyáda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sarunatko
16. únor 2012

@nikiii
@zuhur Mě neštvěte! Kde je ten recept? Víte, že musím mít všechno, co vidím 😀

reruna
16. únor 2012

@aaadus na které straně prosímtě jsou ty houstičky, že bych zítra upekla... 😀

sarunatko
16. únor 2012

@reruna jojo, je to nakažlivý!

nikiii
16. únor 2012

@sarunatko
@reruna str. 293 😉

reruna
16. únor 2012

na oplátku přidám pár našich oblíbených receptů, vše vyzkoušené a moc dobré -
čokoládový moučník s avokádem a květákem.
1 šálek avokádového pyré
1 1/2 šálku cukru
1 šálek mléka
2 lžičky vanilkového cukru
1/2 lžičky octa
1 vejce
2 šálky hladké mouky
1/2 šálku kakaa
1 lžička jedlé sody
1/2 lžičky soli Pečeme asi 15-20 minut
krém : 250 g smetanového sýra
1/2 šálku moučkového cukru
1/2 šálku květákového pyré
2 lžíce vanilkového cukru
1/8 lžičky soli

Čokoládové muffiny s dýňovým pyré (dýni pečeme v troubě řezem dolů asi 50 minut při 200 st, pak vydlabeme dužinu a rozmixujeme)
1 a 1/2 šálku dýňového pyré
1/2 šálku tmavého cukru
1/2 šálku vody
1/3 šálku oleje
1 lžička vanilkového extraktu
2 1/4 šálku hladké mouky
1 1/2 lžičky jedlé sody
1/2 lžičky soli
1/2 šálku čokoládových lupínků . Pečeme 20-25 minut

Čokoládové řezy se špenátem a mrkví:
90 g hořké čokolády
1/2 šálku mrkvového pyré
1/2 šálku špenátového pyré
1/2 šálku tmavého cukru
1/4 šálku kakaa
1 lžíce rostlinného tuku
2 lžičky vanilkového extraktu
1 vejce
3/4 šálku hladké mouky
1/2 lžičky prdopeče
1 lžička soli
pečeme 40 minut

reruna
16. únor 2012

ty řezy se špenátem jezte až opravdu vychládnou, jinak bude cítit ten špenát

falca1
16. únor 2012

@aaadus to jsem ráda že chutnají 😀

monivo
16. únor 2012

Dost často se tu zmiňujete o sekané, tak bych ráda přidala výborný recept na karbanátky (já to někdy udělám i jako sekanou), je to recept z časopisu Apetit.

Karbanátky dědy Bohouše

1,5 kg mletého masa (směs vepřového a hovězího)
2 cibule, pokrájené najemno
4 lžíce francouzské nebo plnotučné hořčice
1 lžíci majoránky
2 vejce
4 lžíce ostrého kečupu
5 stroužků česneku, prolisovaných
strouhanku z čerstvého toustového chleba
na zahuštění
2 lžičky koření na mleté maso
sůl a pepř
olej na smažení

1. Do mísy dejte mleté maso, vajíčka, cibuli, česnek, hořčici, kečup a koření. Podle chuti osolte, opepřete a pečlivě prohněťte. Nakonec postupně přisypávejte strouhanku. Výsledkem by měla být směs, ze které se vám budou dobře dělat kuličky – tedy ani moc řídká, ani příliš tuhá.

2. Tvarujte placky zhruba o velikosti dlaně. Na pánvi rozpalte olej a karbanátky na něm opečte. Před každou dávkou karbanátků nechte olej pořádně rozpálit.

falca1
16. únor 2012

@zuhur taky na ni myslím ☹

zuhur
16. únor 2012

@reruna @sarunatko a jsou fakt skvělý 😉
@nikiii klidně - další téma vyplyne časem 😀 😀 😀 😀

zuhur
17. únor 2012

Jůůůůůůůůůůů dneska vařím první 😀 - budou řízky s bramborovým salátem

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@zuhur 😀 Já dneska nevařímmm jdu k prababince😀 😀 😀 😀 v sobotu udělám nadívané kuře se zelím a bramorem, v neděli pečená krkovice se špenátem a bramborovými noky, polívku asi jeden den oblíbenou rajskou a druhý den uděláme bramboračku 😀 😀 pečeme mrkvové šátečky a jablkovou buchtu 😀