Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ia.
17. únor 2012

ahoj holky, pls nemáte některá dobrý recept na Míša řezy? díky

kammka
17. únor 2012

@falca1 díky 🙂 po taténkově nájezdu zbyl jeden rohlík..

zuhur
17. únor 2012

@nikiii no a to ještě salát zbyl 😀
@kammka kdo nepeče s námi, peče proti nám 😀 😀 😀

Já teda netuším co bude zítra, to budu stresovat až večer. Navíc zítra jdeme na farmářský trhy (i se zabijačkou), tak se to možná vyřeší samo.
Ale dnes to vidím ještě na houstičky a pravděpodobně ten úžasný perník.

nikiii
17. únor 2012

@zuhur Neříkej dvakrát nebo jedu 😀 😀 😀 😀 U nás jím salát jen já, tak je to pro mě vvzácnost když si ho někde dám, protože jen pro mě ho dělat mě nebaví.

Já zítra budu dělat asi to maso s horčicí a cibulí jak se tu objevil recept nedávno a na neděli asi svíčkovou, už dlouho nebyla.

zuhur
17. únor 2012

@nikiii klidně dojeď. Ale tentokrát je to taková "z nouze ctnost". Neměla jsem chuť na klasický brambory, ale neměla jsem všechnu zeleninku co tam běžně dávám.

reruna
17. únor 2012

@berenika39 a nemáš možnost chodit někam na obědy? nepřispívá vám zaměstnavatel? já už se na naši školní jídelnu docela těším 🙂 ale do práce ani tak ne 😅 A pěkná fotka 🙂

berenika39
17. únor 2012

@reruna bych si musela přispívat sama sobě 😀 . já si nestěžuju, rozhodla jsem se ubrat na váze lehce dvě tři kilča, která se na mě lepí od péti a souvisí prostě s věkem a metabolismem na menší obrátky, neobědvám dobrovolně, jen 5x za den sním něco, abych dala ty špíčky pryč, no 😀 . ono za rok nabrané kilo a za pět let je to pět kilo, na malé postavě bléééé...takže to je moje volba, jen tu slintám, když vás čtu.-))))

reruna
17. únor 2012

@berenika39 aháááá....no taky bych potřebovala tak 5 kg dolů... 😖

zuhur
17. únor 2012

@berenika39 @reruna takových je nás tu víc, ale to bych nemohla do téhle diskuze vůbec chodit 😀

berenika39
17. únor 2012

@zuhur se tu duševně ukájím... a vařím doma, to je jasný, akorát to skoro nejím...takže inspirace trvá 😀 . a je tu veselo🙂. nejdřív kdo nehrká s námi, hrká proti nám, ted zase ty housky - jen jsem se na ty fotky podívala a slina mi ukápla 😀

nikiii
17. únor 2012

@berenika39 A to počkej až je upečeš a ochutnáš, to se hned přidáš do houskovýho klubu 😉

kammka
17. únor 2012

tak kila jsem řešila na konci léta, pak těhu - potrat, za necelé měsíce zase těhu, to se drží, nezdá se mi , že bych nějak moc přibírala, takže otázku váhy hodlám řešit nejdřív za rok a půl..a to jen pokud budem spát celou noc :-P

zuhur
17. únor 2012

@berenika39 já právě už chodím skoro jenom sem, protože je to tu strašně fajn a člověk se tu zasměje. No jídlo mám asi příliš ráda, budu muset hubnout pohybem 😀 😀 😀 Každopádně - hrkání bylo super (a pořád je) a krom housek tu taky hodně lidí zkouší ten povidlový perník - dnes se na něj chystám. Každý tu na něj pěje chválu tak jsem zvědavá. Pro mě s falca1 jsou ty housky trošku srdcová záležitost - máme recept do tety, kterou máme spojenou hlavně s úžasnýma prázdinama v Německu a nebýt hnusný nemoci tak tu mohla ještě několik let být s námi.

zuhur
17. únor 2012

@nikiii mě už pekárnička "hňácá" těsto, tak studuju ten perník.

nikiii
17. únor 2012

@zuhur Děláš v pekárně? Já jsem ještě zatím nenašla odvahu, zatím jsem to dělala vždycky v ruce (vždycky tříkrát 😀 😀 😀 ), říkala jsem si, že když se to tak příšerně lepí na mě, tak co teprv na pekárnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kammka
17. únor 2012

@nikiii rukama už jen těsto na cukroví 😀 😀 všechno buď šlehačem, nebo pekárnou 😎

zuhur
17. únor 2012

@nikiii jo, dělám a úplně v pohodě. Hezky to tam naházím a za hodinku a půl mám krásně vykynuté těsto. Pak to jen trošku propracuju, uválím (tentokrát fakt udělám místo rohlíků houstičky) a peču.
Čím je vůbec sypeš? Já sezamem a kmínem a na ty celozný jsem dávala slunečnicová a dýňová semínka.

nikiii
17. únor 2012

@zuhur Já tak dělám na loupáčky a na pizzu, je to super, tak takhle zkusím příště i pletýnečky. Já je sypu hrubou solí a kmínem.

petrajavor
17. únor 2012

tak u nás byla dneska čína s hranolkami a zeleninou 🙂 přemýšlím,že upeču bábovku,ale zatím se mi moc nechce...

nikiii
17. únor 2012

@kammka A to já právě speciálně těsto na cukroví jedině v pekárně 😉

kammka
17. únor 2012

@nikiii já na to myslela, ale pak jsem si říkala, že nevím, jak to zvládnu zpracovat, bylo mi furt zle.. nakonec mně poslední Vánoce ani moc to pečení nebavilo...ale příště.. 😉

zuzi82
17. únor 2012

Ahojky, tak my dnes španělské ptáčky s rýží a jak vás tak dočítám, tak se asi během příštího týdne pustím do houstiček. 😀 jestli teda nezapomenu číslo stránky, ale kdyžtak se zeptám, že? 😀

brusinka.pusinka
17. únor 2012

Babinka uvařila frankfurtskou polévku,Staročeský kuthan s knedlíkem😀 🙂 jsem si pochutnala mňam 😝

kammka
17. únor 2012

@brusinka.pusinka co je to ten kuthan???? máme knkížku s básničkama.. bába sedí za kamny, vylizuje kuthany... ☹ já si do dneška myslela, že je to pekáč.. 😖

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@kammka jo je to jídlo z pekáče 😀
Staročeský kuthan
V jednom pekáči upečená směs hovězího a vepřového masa, klobásek, anglické slaniny a dalších
500 g zadního hovězího masa
500 g vepřového bůčku
200 g anglické slaniny
200 g plnotučné hořčice
200 g kremžské hořčice
3 ks různé pikantní klobásy
1 ks větší cibule
2 kelímky smetany 12 %
mletý černý pepř
mletá sladká papika
voda
sůl
1. Hovězí i vepřové maso omyjeme, osušíme a nakrájíme se slaninou na kostičky, klobásy na kolečka
2. Směs osolíme a okořeníme pepřem a paprikou, přidáme obě hořčice, důkladně vše promícháme a necháme nejlépe do druhého dne odležet
3. Připravené maso i s marinádou přendáme do pekáče, mírně podlijeme vodou a v troubě vyhřáté tak na 190 °C pečeme asi 90 minut, až změkne i hovězí maso
4. V této fázi do pokrmu přidáme oloupanou, na kolečka nakrájenou cibuli, promícháme a pečeme dalších 20 minut
5. Nakonec přilijeme smetanu, promícháme a vše ještě chvíli pečeme, až směs zrůžoví, dle chuti pokrm případně dosolíme a dochutíme pepřem a paprikou.
Doporučení:
Jako přílohu podáváme houskový knedlík nebo čerstvý chléb.

kammka
17. únor 2012

@brusinka.pusinka díky jsem moudřejší... 😉

nikiii
17. únor 2012

@brusinka.pusinka Tak to zní víc než dobře, to si hned píšu. A nezahušťuje se to ničím?

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@nikiii ne to udělá smetana 😀
@kammka 😀

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@nikiii mám jěště jeden oblíbený recept z jednoho pekáče 😀 od Kamoše ze Znojma 😝
Klasická lódna
6-8 kg větší kusy vepřové kýty, králíci a kuřata
0,5 kg žampionů
3-4 paličky česneku
6 ks cibule
6 ks velkých čerstvých paprik
1/2 ks středně velkého hlávkového zelí
grilovací koření
mletá červená peprika
pivo
pepř
sůl
olej
voda na podlití
1. Do lódny (velká plechová nádoba) s rozpáleným olejem vložíme kusy masa
2. Zprudka je restujeme ze všech stran
3. Přidáme na plátky pokrájenou cibuli, na jemno pokrájené zelí, na kousky pokrájenou papriku, na plátky pokrájený česnek a na půlky pokrájené žampiony a ještě krátce orestujeme
4. Dochutíme kořením, podlijeme pivem a vodou
5. Za občasného míchání podusíme do změknutí masa
6. Podáváme horké s čerstvým pečivem.
Množství koření a zeleniny dle vaší chuti. Králíky ani kuře nevykošťujeme.

paja1975
17. únor 2012

@brusinka.pusinka bomba recept, ale u nás se hov maso moc nepěstuje☹ asi zkusím jen s vepřovým....