Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
10. čer 2011

@berenika39 já jsem díky téhle diskuzi začala mít vaření i ráda, takže se nemůžu dočkat až budeme bydlet v novém a já budu mít svoji krásnou kuchyni, kde budu moci zkoušet samé mňamky 😵 😵 😵

aemmi
10. čer 2011

Holky, já se musím podělit o recept na cuketovou polévku:
Nakrájím na kostičky cuketu, tak 2 rajčata a 2 brambory + cibuli. Zaleju vodou, osolím a opepřím a vařím do změknutí. Pak to všechno rozmixuju a většinou dochutím česnekem. Na talíři docutím smetanou. Je to fakt dobrý a snědí to i ti, co cuketu jinak nemusí.

weri1
10. čer 2011

@hary pizza šneky dělám, ale dělám to jako roládu, nekrájím 😉
holky tady je tolik receptů, jste fakt dobrý

jitafol
10. čer 2011

@weri takže to nakrájíš až když je to hotové upečené?

weri1
10. čer 2011

@jitafol já to udělám jako štrůdl a pak to krájím jako štrůdl 😉

weri1
10. čer 2011

@jitafol jj až je to upečené 🙂

reruna
11. čer 2011

@petule33 sekanou dělám podle tohoto receptu http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 ale místo masoxu dávám koření (Solčanka) a přidám ještě trošku kečupu a hořčice. Z 0,5 kg masa nám vystačí na 2X, peče se hodinu, Z 1 kg masa péct 1,5 h - upraviit si samozřejmě dávky, když recept je za 1,5 kg masa, to nedělám, to bysme měli na 2 týdny, ale u brusiny by to snědli asi na posezení 🙂
A jinak dneska já nevařím, jdeme se najíst na svatbu 🙂

deyana
11. čer 2011

my dneska budeme frankfurtskou polívku a smažák s bramborem

petrusam
11. čer 2011

dnes - kuře na smetaně + knedl, zítra - řízek + brambor + zeleninový salát

vojtisek2007
11. čer 2011

čevapčiči, brambor,hořčice,cibule, na odpolední svačinku pizza šneky a k večeři buřty na pivě s rajčaty a paprikou 🙂

veru23
11. čer 2011

dneska hovězí vývar, rajská a knedlík a na odpoledne taky ty šneky, nechala jsem se inspirovat 🙂 já je teda krájím před pečením...po zavinutí si je dám na chvíli ztuhnout do lednice a pak je nakrájím, dám na pečící papír, potřu vajíčkem a dám péct

kammka
11. čer 2011

Brusinka,udělala jsem kuřecí kari bulgur dle návodu na sáčku, jen bez kari a rozinek, namíchala jsem koření ze zbytků a k jednomu kuřecímu prsnímu řízku přihodila i králíka...mňamka veliká, jen mi to ale hooodně připommíná rýži, lepší rýži ovšem. ještě zbylo na dnešek, vzhledem k hicu bude květáková polévka. zkusím místo krupičky klasické tu kukuřičnou.

vojtisek2007
11. čer 2011

@babulinkab
@brusinka.pusinka
holky prosím vy co pečete ty karboše v troubě, jak dlouho tak, takovej střední karboš - v průměru 10cm / výška tak 3-4cm....stačí hoďku ??? nebo je to na dýl ????

luuciee83
11. čer 2011

tak u nás dneska bude kuřecí vývar + segedín + houskový knedlík 😉 😝

babulinkab
11. čer 2011

dnes smažený květák, brambory, ledový salát

@vojtisek2007 já to peču tak maximálně 3/4 hodiny, ale zase záleží kolik dáš stupňů, a taky každá trouba je jiná

hary
11. čer 2011

Dnes bude u nás rychlý oběd, kuřecí plátek zapečený šunkou a sýrem, brambor a okurkorajčatový salátek k tomu.

@weri1 díky za tip, taky mě to tedy původně napadlo, že bych to tak mohla udělat, ale protože jsem to dělala prvně a navíc naostro, jinak bych do té školky nic neměla, tak jsem to neriskovala, ale příště určo zkusím tvůj tip. Díky 😉

skurinka
11. čer 2011

maroinovana kureci krydelka a ryze a konecne okurkovej salatek manm
zitra rizecky s brm kasi a salatek
v pondeli mame tady svatek a to faaaaaaaaaaakt nevim co ale mozna bramborovej gulas a nebo hodolanskou omacku

boobinka
11. čer 2011

Dnes rybí prsty s brambory a dojídáme včerejší čočkovou polévku 😉

janca_dobi
11. čer 2011

Zapečené plněné žampiony, opečené brambůrky a salát. 🙂

bufina
11. čer 2011

Hovězí maso s omáčkou a těstoviny 🙂

1luciferka1
11. čer 2011

fazolková polévka, vepřová roláda s bramborem, okurek

dendaz
11. čer 2011

@vojtisek2007 @hary Holky, šneci super! Velký úspěch! 🙂 Jedno těsto jsem udělala se šunkou, druhé s anglickou slaninou a za chvíli po nich zbyla prázdná miska... 😀

Dneska jelikož zavařuju a dělám marmelády, jsem odložila lasagne na jindy, byla rychlovka- šunkafleky... 🙂

vojtisek2007
11. čer 2011

ahoj holky, přikládám foto z dnešního kuchtění - nakonec nebyli čevabčiči, ale karbanátky z trouby a bramborová kaše s oblohou, ke sváče šnečci a zeleninka a k véče buřty na pivě s domácím chlebíkem z pekárny 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aaadus
11. čer 2011

Já jsem dnes byla s našima na zvěřinové hody, dala jsem si zelňačku (výborná) a dančí medailonky na mandlích a brusinkách (bezkonkurenční).
Zítra bude hrášková polévka podle kristi a krůtí maso se zeleninou a těstoviny.

eriska
11. čer 2011

@medvide1 tak abych ti ještě receptík s cuketkou přidala, já ji miluju🙂

zapečená cuketa
cuketa se vydlabe, naplní směsí (směs - mleté masko se osmahne na cibulce, přidá se sůl, pepř, česnek, rajčátka), posype strouhaným sýrem, dáme do pekáčku, trošku podlijeme vodou a pečeme..je to mňamina

cuketa s těstovinami
na másle osmažíme cibulku, kuřecí masko, osolíme, opepříme, můžeme přidat koření dle chuti - já mám ráda třeba adžiku-, ke konci přidáme cuketu nakrájenou na kostičky a prohřejeme, aby změkla..tuto směs smícháme s těstovinami a podáváme s dresinkem z jogurtíku a kari koření🙂

cuketové řízečky
cuketu oloupeme, nakrájíme na širší kolečka. Připravíme si těstíčko z vajíčka, mouky, česneku, hořčice, osolíme, přidáme vegetku a namáčíme cuketu a obalíme ve strouhance a smažíme.vynikající s bramborovou kaší

my dneska byli na grilovaném prasátku, na mě bylo hodně kořeněný, ale dobrý..dělala jsem s sebou medové řezy, rychle se po nich zaprášilo, k večeři pizza a zítra si manža poručil přírodní kuřecí steak

babulinkab
11. čer 2011

@eriska jakou děláš přílohu k té zapečené cuketě

handm
11. čer 2011

Ahoj, my dneska měli řemeslníky z rodiny, takže guláš z vepřové plece s knedlíkem či těstovinou, ke sváče párky😉 a ke kávě řezy margot 😝 Zítra asi budeme dojídat zbytky 😀

eriska
11. čer 2011

@babulinkab no, my měli hodně cuket, tak to bylo bez přílohy 😅 ale myslím, že vařený nový brambůrek by byl dobrý🙂i třeba bramborová kaše, ale nám to vyšlo tak půl cuketky na osoby a jak byla plná maska, tak to stačilo..i manža si pochutnal..asi je budu muset zase udělat😉 jak to tak píšu, mám na ně chuť

babulinkab
11. čer 2011

@eriska a to co z té cukety vydlabeš tak to vyhodíš, nebo se to může přidat do té směsi (když teda není nějaká velká a nejsou tam velký ty semínka nebo co to tam je)

eriska
11. čer 2011

@babulinkab promiň, to jsem zapomněla napsat, když tam nejsou velká semínka, tak to dám do té směsi