Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

vendulka
11. črc 2011

hovězí maso,rýže a znojemská omáčka

andrissek
11. črc 2011

hovězí guláš s knedlíkem 😉

ivanavorlickova
11. črc 2011

špenátová polévka a palačinky s čím kdo chce (ovoce, marmeláda, tvaroh...) 🙂

samik2008
11. črc 2011

těstoviny s tuňákem a okurek

aaadus
11. črc 2011

neapolský plátek s bramborem

ciocca
11. črc 2011

květák na kari s rýží...

babulinkab
11. črc 2011

polévka ze zahradní zeleniny
kuře pečené s brambory, mrkví, hráškem v římském hrnci, ledový salát s opraženým špekem

petrusam
11. črc 2011

bramborkaše, párek, opražená cibulka a kyselá okurka

kajulka001
11. črc 2011

dneska rychlovka vytahnu z mrazaku domaci jahodovy knedliky 😀

mikkisek
11. črc 2011

pečená kuřecí stehna + bramborová kaše, kompot a jako dezert meruňkový koláč

dendaz
12. črc 2011

Holky, prosím o radu... Nějaký rychlý, chutný recept z cukety.. ? 🙂 Díky za typy... 🙂

miriska
12. črc 2011

pečené kuře na houbách, rýže, salát a koprová polívka

miriska
12. črc 2011

@dendaz cuketové zelí, cuketová buchta, lasagne s cuketou, smažená...?nic jinýho vyzkoušený nemám, ještě se dělává cuketová polívka, ale tu jsem nezkoušela

petrusam
12. črc 2011

rizeto a zeleninový salát 🙂

ivanavorlickova
12. črc 2011

znojemská omáčka s rýží 🙂

samik2008
12. črc 2011

já dneska dělám plněnou cuketu a nové brambory

ivanavorlickova
12. črc 2011

tak změna, nad chutí na znojemskou zvítězil záchvat lenosti, takže znojemská nejspíš až zítra, dneska to jistí špagety s omáčkou ze Špagetky 😀

andrissek
12. črc 2011

Děti si objednaly řízek s bramborem a okur. salát 🙂

aaadus
12. črc 2011

bryndzová polévka, těstoviny se špenátem

zuzi82
12. črc 2011

Ahojky, tak my dnes máme Vepřové kotletky s haluškami. 😉

peroli
12. črc 2011

mi dnes "jen" sekanou... dneska jsem zavařovala kunovjanku a vyráběla zmrzky - meruňkovou dřeň a ruskou zmrzlinu... na tu dřeň se mi už teď honí sliny 😀 tu ZBOŽŇUJU!!!! už od mala 😵 😵 😵

vojtisek2007
12. črc 2011

My taky dnes nic světobornýho, mám tam naložený kuřecí, tak to hodním asi na pánev se zeleninkou a osmahnu k tomu hranolky....jak člověk chodí do práce, tak mi přijde,že ani na to vaření není čas ☹ ☹ ☹ ☹

zuhur
12. črc 2011

@peroli tu dřeň děláš jak?
Nemáte někdo náhodou představu jak se dělají zmrzliny typu Calipo? (teda nevím jestli jsem ten název napsala dobře, ale snad jo 😅 )

peroli
12. črc 2011

@zuhur dřeň je úúplně jednoduchá 😉
Meruňky vypeckovat, umýt, zvážit, (můžeš pokrájet na menší kousky) dát do kastrolku, přisypat cukr krystal (polovina váhy meruněk, 1kg meruněk = 0,5 kg cukru, ale může být i míň), nechat rozvařit, pak nechat vychladnout dát do misky a šupnout do mražáku
samože cukr se dá i upravit podle chuti (nebo vynechat úplně) 😉 záleží i na tom jaký meruňky jsou - když jsou už hodně měkký (a tím pádem sladší), tak dát cukru míň nebo nedávat vůbec a když jsou tvrdší tak dát tu polovinu váhy meruněk 😉 ale... víc už bych asi nedávala, ta polovina váhy je tak strop
stejně tak se můžou po rozvaření rozmixovat ale já to třeba nedělám... to to radši o trošku dýl povařím a ty nějaký kousíčky co tam zůstanou jsou na tom právě že mooooc dobrý 😵

peroli
12. črc 2011

@zuhur jinak něco podobnýho jak Calipo je když dáš zmrznout třeba pomerančovej džus 😉
a když chceš mixovanej tak dáš do třetiny tvořítka třeba ten pomerančovej džus, necháš trochu zmrznout, naliješ do další třetiny třeba jablečnej, zase necháš zmrznout a doliješ třeba zase pomerančovým a zase nechat zmrznout... 😉

zuhur
12. črc 2011

@peroli děkuju.
Mě jenom štve, že meruňky (teď myslím stromy) našim pomrzly a posledních pár let musíme jen kupovat ☹

peroli
12. črc 2011

@zuhur nebo ještě:
ovoce (podle druhu) buď rozmixuješ (třeba borůvky) nebo rozvaříš (například třešně/višně), přidáš podle chuti cukr, citronovou šťávu (nebo kyselinu citronovou), a trochu smetany (nebo bílého jogurtu, ale může být i tvaroh) a dáš zamrazit... 😉

zuhur
12. črc 2011

@peroli já právě mám tvořítka na zmrzlinu, ale když jsem si tam namíchala sirup s vodou tak to nechce pořádně zmrznout.

zuhur
12. črc 2011

@peroli a teď už můžu jenom zmrzlinovat 😀

peroli
12. črc 2011

@zuhur 😀 😀 za sebe doporučuju tu dřeň... já ji MILUJU!!! už do mala, nejednou jsem kvůli ni dostala přes čuňu.. mamka ji občas dělávala, já ji vždycky zežrala (samozřejmě sama) a pak jsem už dostávala jen jednu dršťkovou za druhou 😝 😖 😀