Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
3. říj 2011

@brusinka.pusinka já si pro něco teď doběhnu, ale už zas vážně uvažuju, že najedu zpět na bílkovinnou stravu, nějak jsem si během toho velmi krátce trvajícího těhu odvykla a teď ty střevní obtíže...už mně to drží dýl, ale včera jsem do toho asi ještě chytla i nějakej vir... takže syrovou zeleninu asi nerisknu. spíš banány a čokoládu 😀
doma budu dnes po půl sedmé, tak nevím, jak s vařením...

brusinka.pusinka
3. říj 2011

@kammka no však nemusíš stát u vaření stačí rychlovka né , uvař rýži podus zeleninku na páře třeba mrkev a cuketu a pak na pávničce spojíš na másle zeleninu v páře a rýži přidáš koření a zaliješ kapkou rajského protlaku a máš za 20 minut hotové a je to mňam klidně přidej i kousek uzeniny 😉

petrajavor
3. říj 2011

Holky ráda peču tak jsem si říkala,že se taky podělím o recept...
Tvarohová jednoduchost
POUŽITÉ INGREDIENCE
2 vejce
1/2 hrnku mléka
1/2 hrnku oleje
1 hrnek cukru
2 hrnky polohrubé mouky
2 vanilkové cukry
1 prášek do pečiva
1 měkký tvaroh
1 ztužovač šlehačky
500g jahod
želatinu
NÁVOD K PŘÍPRAVĚ
Do misky vyklepneme 2 vece,přidáme hrnek cukr, 1x vanilkový cukr a prášek do pečiva,pak šlehačem promícháme. Do misky přidáme mléko,olej a mouku,opět promícháme. Do vymazané dortové formy těsto nalijeme a dáme péct do předehřáté formy asi 20min při 180°. Než dort vychladne utřeme si tvaroh s cukrem a ztužovačem. Tím potřeme celý dort a do něj pak zapichujeme jahody,čím víc jahod tím líp. Pokud chcete dort skladovat víc jak jeden den v lednici je dobré ovoce potřít želatinou. Nejen,že se krásně leskne ale i dlouho vydrží dobré.

kammka
3. říj 2011

@brusinka.pusinka no jo no.. ale když má být dítko do osmi v pelechu, sebrat vejce, zkontrolovat drůbež, něco jim sypnout, aby na to ještě ti ptáci viděli...něco pro nás určo udělám, ale malá se spokojí s krupičkou, to by měla večeři v devět...

brusinka.pusinka
3. říj 2011

@kammka no jasně chápu také mám občas hodně napilno a bude hůř zatím pracuji z domu ale za 10 měsíců už budu v práci 😉 užívám si to 😉

zuzi82
3. říj 2011

Ahojky, tak my si dnes k obědu dáme pečené vepřové kolínko, mrkvičku a hrášek dušený na másle a šťouchané brambory s cibulkou. Už teď se těším, jak to tu voní. 😀

zuzi82
3. říj 2011

@brusinka.pusinka Práci ani nevzpomínej, strašně si to doma užívám a vůbec si neumím představit, že za rok a půl mi to skončí. 😒

brusinka.pusinka
3. říj 2011

@zuzi82 já jsem v práci 4x-5x v měsíci naplno a jinak doma 😉 jěště že jsou PC a už se i těším mezi své kolegy a bude mi zase chybět ten klid doma kdy jsme si organizovali čas jen my dvě holky 😉 protože kluci jsou celý den včudu. Ale také to rychle uběhlo 😉 už jen 10 měsíců 😉

sabcav
3. říj 2011

My už jsme po obědě 🙂 , bylo kuře po zahradnicku a bramborová kaše. Andrejka snědla téměř tak velkou porci jak já 😲 😀 a Terka, ač snědla 200g svého, visela mi na noze a vztekala se, že jí nedám taky ochutnat 😀 . Už se těším, až bude moci jíst s námi 😎 , jen potom budu muset asi vařit v prádelním hrnci 😕 .

kammka
3. říj 2011

@zuzi82
@brusinka.pusinka já snad jenom kvůli tomu klídku doma, času pro sebe a dítě (děti) se těším na druhé.. po těch kotrmelcích loni a letos si skoro nedovedu představit, že bych byla zase těhule, zas ty nervy, nevolnosti a vše s nejistým výsledkem..ale chci sourozence pro tu naši holku, a zase si pochovat svoje malinký miminko, ta naše kráčmera už má tak dlouhý nohy, že se mi na klín skoro neposkládá..
já šla do práce na cca 1/4 úvazek jenom noční, když bylo malý 11 měsíců.. a při dalším děcku radši budu chroustat vločky a hrách a chodit do lesa na klacíky do kotle, než se o ten čas s prckem připravit.. tehdy to ale bylo o kopě nezaplacených účtů všech možných řemeslníků..

brusinka.pusinka
4. říj 2011

dneska vločková polévka s mrkvičkou a rybka(amur filety 😉 na másle s kaparovo-smetanovou omáčkou a brambory

petrusam
4. říj 2011

knedlovepřozelo 😉

kammka
4. říj 2011

já včera dělala to lečo, bylo to za chvilku, ale malá to odmítla a chlap běžel za zvířátkama a pak už jíst nechtěl. pak jsem ráno našla slupku od banánu takže hlad na něj přišel.. mně lečo chutnalo, ale pak bohužel začalo vadit mýžmu trávení, nějak nejsem poslední dobou ok, tak nevím, kdo ho bude dnes jíst, já se asi budu bát, nejspíš si udělám brokolici s bramborem...a tak se mi to lečo povedlo..chjooo
@petrusam jaj to bych si taky dala.. ale asi bych pak wc neopustila..
😢 😢 ☹

kammka
4. říj 2011

@brusinka.pusinka ale vločková polévka by mi vadit nemusela, viď???

brusinka.pusinka
4. říj 2011

@kammka je to mňam polévka ale moji ji milují chceš recept? 😉

1 cibule
olej
1 stroužek česneku
1 velká lžíce slaniny nakrájené na kostičky
1 mrkev
stejně velký kousek celeru
1 litr vody nebo vývaru klidně pro ty co dělají i z kostky 😉
1 hrnek ovesných vloček
1 lžička majoránky
sůl
Recept Vločková polévka
Recept Vločková polévka

Do hrnce dáme olej, na kterém lehce osmahneme cibuli, přidáme na kolečka nakrájený česnek a po chvilce ještě slaninu nakrájenou na velmi malé kostičky. Když slanina pustí šťávu, přidáme nastrouhanou kořenovou zeleninu a restujeme asi 10 minut. Zalijeme vodou a přidáme hrnek ovesných vloček a bujon. Polévku vaříme asi 20 minut, dochutíme solí a majoránkou a necháme ji v pokojové teplotě před podáváním odstát, vločky potřebují čas. Kdo má rád i jinou zeleninu, např. brokolici, květák, pórek, kedlubnu, může si ji do polévky také přidat.

moudivlacek
4. říj 2011

udelam zeleninou kremovou polevku (mrkev,brokolice,kvetak) s druhemu spagetky

kammka
4. říj 2011

@brusinka.pusinka tu slaniku riskovat nebudu, jinak by to šlo...díky 😀

brusinka.pusinka
4. říj 2011

@kammka klidně vynechej 😉

kammka
4. říj 2011

@moudivlacek my milujeme polévku kríémovou s červenou čočkou, když se to rozmixuje, má to oranžovočervenou barvu..malá si pravidelně přidává, když je k obědu, tak ani nechce druhé 😀

eyael
4. říj 2011

hovězí vývar se zeleninkou a petržilkovým svítkem, koprovka-vejce-brambor (kdo bude chtít, může k tomu vařené hovězí z polévky) 😉 ke kafíčku tříbarevný koláč s citronovou polevou

kristi
4. říj 2011

květákovou a lečo

moudivlacek
4. říj 2011

@kammka my mame prvni pred spanima druhe treba az ve tri po polednim spanku 😀

kammka
4. říj 2011

@moudivlacek jenže když malá ještě spala po o, tak spala klidně do čtyř, to by pak nesnědla žádnou večeři, ona není moc jedlík.. takže jsem vždycky šťastná, když najdu jídlo, ketré miluje vždy za všech okolností, to je u nás polévka rajská a tahle čočkovozeleninová, pak svíčková a koprová omáčka a špagety s kečupem..a chleba s medem...

moudivlacek
4. říj 2011

@kammka tak ja mam jedlika,neni problem obed ve 4 a vecere v 7 😀

aaadus
4. říj 2011

bramboračka

kammka
4. říj 2011

@moudivlacek tou dobou chodila v sedm do postele, teď chodí kolem osmé, když je ve školce, tak tam i spí, ale doma o víkendech už ne....leda když se jí únava o prázdninách nakupí...

brusinka.pusinka
4. říj 2011

dnešní rybka 😉

zuzi82
4. říj 2011

My dnes vídeňské srdce na smetaně a houskový knedlík. 😉

jitafol
4. říj 2011

My jsme přišli odpo ze školky a z nákupu - ve školce odpolední svačinka chlebík s pomazánkou, v krámu rohlík a doma mi povídá "maminko já chci kašičku a masíčko!" žrout můj milovanej....tak byla bramborová kaše a zbytek pečenýho králíka od včera.

mamkamarketa
4. říj 2011

@brusinka.pusinka jee to vypada vyborne 😵