Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka 😀 😀 😀 😀 teď jsi mě dostala. Ale tak ten příští rok...... možná si vzpomenu 😀 😀 😀
@berenika39 @beruskanula tak jo, skočím ještě dneska nakoupit a zítra nahlásím účast

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka já jsem taky buchtová, ale tohle se mi líbí, že je fakt za pár minut hotové. Prima i pro nečekanou návštěvu.

berenika39
27. říj 2011

kdo nehrká s námi, hrká proti nám🙂. tak hezký prodloužený víkend.

anieanne
27. říj 2011

Slaný štrůdl, a chystám se péct Bebe řezy.

Chtěla jsem se zeptat - kdy se začíná péct cukroví, aby pěkně změklo a natáhlo se ? Ne perníčky, ty jsem pekla loni začátkem listopadu podle nějakého zaručeného receptu, že budou měkké už za týden, a nebyly měkké ještě v únoru 😀 Hlavně linecké, rohlíčky, išelské... Díky 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@zuhur jj to jo, ale u nás by se muselo dělat minimálně ze 2 litrů smetany 😉 hihihi bo jedná dávka málo jen se zaprášilo 😉 a to jsme ni neochutnala 😉
Jinak receptík na dnešní buchtu

tvarohová buchta bez těsta 😉
Jako těsto: 3 hrnky pol. mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 prášek do pečiva Nádivka: 3 tvarohy v kostce (nééé vanička), 3 celá vejce, 350ml mléka, cukr - dle chuti (spíš aby to bylo sladší), 25ml rumu, 1 vanilkový pudink (JEN prášek) a může být i citrónová kůra... Vršek buchty poklademe plátky Hery nebo másla
Suroviny na těsto smícháme (bude to sypká hmota).
Potom si ručním šlehačem vyšleháme nádivku (měl by to být "řidší" tvaroh, ale ne zase aby tekl). Množství mléka odpovídá na 3 kostky tvarohu. Pokud budete nádivku dělat z tvarohu v krabičce, tak ho bude méně.
Těsto si rozdělíme na dvě poloviny. Jednu polovinu vysypeme na máslem vymazaný plech, na to nalijeme tvarohovou nádivku a navrch zase sypké těsto. Nahoře buchtu poklademe plátky Hery ( asi půl centimetrové) a pečeme v předehřáté troubě na 180°C dokud vršek buchty není krásně zlatavý.
Do druhého dne se buchta uleží, tvaroh ztuhne a je to opravdu dobrotka. Pokud je tvaroh hodně řídký, buchta potom bude mokřejší.

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@anieanne já peču od začátku listopadu a dávám do mražáku a pak jsou křehké jedna radost 😉

zuzi82
27. říj 2011

Pečené kuře s bramborovou kaší 😉

elviie
27. říj 2011

@brusinka.pusinka brusí, nemáš nějaký zaručeně dobrý recept na perníčky? 😉

kammka
27. říj 2011

hrk hrk dobré odpoledne,
já se chystám taky a abyste věděly, zkusím krém do sklenic z plnotučnýho mlíka z kravína, určo to půjde taky i bez ztužovače.. ale pokud dojedí ti moji švestkový koláč a nahlásí se návštěva , tak jdu do hrk hrk buchty, navrch strouhaná čokoška, mňam..
to totiž jednou ten můj koupil OMYLEM ty pudingy bez vaření, já měla vztek... no ne zas tak moc..

andreasek82
27. říj 2011

masíčko po boloňsku a gnocchi 😉 😝

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@elviie mám

Perníčky bez uležení ihned měkké
2 vejce
20 dkg cukru
125 g rozpuštěného másla
125 g medu
1 lžíce sody
1 lžíce perníkového koření
0.5 kg hladké mouky

Vejce a cukr ušleháme do pěny. Přidáme vlažné máslo, a med. Nakonec vmícháme vše ostatní a vytvoříme těsto. Necháme odležet (já nechala 2 hodiny a pak pekla) Pečeme na 150-170 stupňů. Vytažené se mají potírat vejcem, ale já nepotírala a myslím že jsou pěkné.
Doba pečení je tak 6-10 min, opravdu záleží na troubě, ale raději pomaleji než rychleji 🙂
a takto mizí jěště před vánocemi 😉

handm
27. říj 2011

ahoj, hrkalky! my dneska francouzské brambory
a tu buchtu, co psala @brusinka.pusinka jsem ochutnávala zrovna minulý týden, přivezla ji kámoška, byla super! 🙂akorát to měla ještě s ovocem a říkala tomu "pečený pacholík! 😀😀😀

elviie
27. říj 2011

@brusinka.pusinka já věděla, že budeš mít 😵 a čím zdobíš? Krásné! 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@elviie cukrovou polevou a lentilkami 😉

elviie
27. říj 2011

@brusinka.pusinka díky 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@elviie není zač tady je má poleva 😉
zdobící poleva na perníčky
Na přípravu polevy potřebuji 1 vaječný bílek, 150-180g moučkového cukru (já osobně dávám 170g), trochu citronové šťávy a 1 lžičku solamylu nebo jiného potravinářského škrobu.

Do šlehací misky dám bílek.Pomocí síta si na bílek prosiju moučkový cukr, aby v něm nebyly žádné hrudky,Citronovou šťávu do vaření nebo pečení používám z koncentrátu. Aspoň se vyvaruji nevítaných pecek.
Do misky jednou stříknu z lahvičky citronku.Do směsi přidám jednu vrchovatou lžičku solamylu nebo jiného potravinářského škrobu.
Pomocí ručního mixéru se šlehacími metlami vyšlehám všechny suroviny do hladké a husté hmoty.Ušlehanou polevu použiji na zdobení perníčků. V chladu vydrží klidně několik hodin, jen se na jejím povrchu utvoří tužší slupka. a barvy na případné obarvení směsi dle chuti a fantazie 😉

zuhur
27. říj 2011

@anieanne nám se doma osvědčilo dát k perníčkům jablko nakrájené na čtvrtky - samozřejmě měnit, aby neplesnivělo - ale perníčky byly vždy krásně měkké

renatuss
27. říj 2011

Dnes kuře na zelí a bramborový knedlík 🙂 😉 🙂

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka teda perníčky máš nazdobené nádherně. U nás zas až tak moc oblíbené nejsou. Děláme trošku jiné, ale taky super. Jdu pohledat recept 😉
@kammka na hrk hrk buchtu je tu taky receptík? Jdu hledat a pokud ne - dej ho prosím sem 🙂

reruna
27. říj 2011

@zuhur s jablíčkem se nám to taky osvědčilo k perníčkům
My včera měli těstoviny a kuřecí nudličky s hořčicovo - smetanovou omáčkou, dnes byla i zeleninová polívka a pečené vepřové s rýží

peroli
27. říj 2011

@zuzkkkaaa neporodilas už? 😕 😀 co bramborák? povedl se nebo zase ne?

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@zuhur díky a receptík dala @falca1 na straně 182 na hrk hrk desert 😉

zuzkkkaaa
27. říj 2011

@peroli Peroli neee neporodila, včera jsem si dělala bramboráček a byl luxusní 😵 😵 😵 Teda jak se pekl, tak jsem si říkala, doufám, že teď nebudu rodit 😀 . Pač bych o ten bramborák přišla víš 😀 😀 Bramborák je totiž můj nejoblíbenější. Díky za tip. 😉

reruna
27. říj 2011

@brusinka.pusinka takže ty perníčky pečeš na začátku listopadu, po upečení je dáš hned do mražáku a pak vytáhneš kdy?

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@zuhur omluvám se to byl krém ale také mám receptík na hrk hrk buchtu dělala jsem kdysi dávno 😀
HRK-HRK OLÉ buchta s ovocem
Přísady:
Na těsto:
1,5 hrnku polohrubé mouky
1 balíček Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
1 hrnek cukru krupice
1 balíček Vanilínového cukru Dr.Oetker
1 hrnku mléka
1 hrnku oleje
2 vejce
Na krém:
1 kompot broskvový nebo meruňkový (hmotnost 750g)
200 – 250 ml smetany ke šlehání
1 balíček Créme Olé pudingu bez vaření s vanilkovou příchutí Dr.Oetker
1 balíček Smeta-fixu Dr.Oetker
Na ozdobení:
1 balení Šlehačky v prášku Dr.Oetker
150 ml studeného mléka
1 balíček Polevy tmavé Dr.Oetker
Ještě potřebujeme:
plecha na pečení (30 x 40 cm)
Příprava:
1. Na těsto smícháme mouku s kypřicím práškem, přidáme cukr, vanilínový cukr, mléko, olej a vejce. Ručně vymícháme hladké těsto. Těsto nalijeme na vymazaný a moukou vysypaný, vložíme do předehřáté trouby a pečeme.
Elektrická trouba: 200 °C
Horkovzdušná trouba: 180 °C
Plynová trouba: stupeň 3
Doba pečení: asi 12 minut
2. Do uzavřené nádoby vlijeme kompot i se šťávou, přilijeme šlehačku a přidáme créme Olé a smeta-fix. Nádobu pevně uzavřeme a "hrkáme" (třeseme) dokud se suroviny nespojí v krém. .
3. Vzniklý krém nalijeme na korpus a rovnoměrně rozetřeme na vychladlý korpus. Šlehačku připravíme s mlékem podle návodu na obale. Šlehakou potřeme krém. Polevu připravíme podle návodu na obale a buchtu ozdobíme.
TIP: Buchta HRK-HRK chutná výborně i Créme Olé s kokosovou příchutí Dr.Oetker. Každá HRK-HRK buchta Vás překvapí výbornou chutí a jednoduchostí přípravy.

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka to já vím - to je ten krém. Já vím, že se tu mluvilo i o hrkhrk buchtě, tak nevím jestli je to teda něco jiného, nebo tomu každý říká jinak.

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka 😀 jsi rychlejší

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@reruna no perníčky vytahuji pak 14 dní předem ozdobím a nechám na chladném míste v krabici ..... nejlépe na chlupě na 4 schodu do sklepa 😉 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@reruna ale perníčky jsou užasné hned děláme z několika dávek 😉 obě moje děti je milují a i můj muž 😉

peroli
27. říj 2011

@zuzkkkaaa fakt se povedl? mám radost 😵 a že to s tím sádlem nebylo vůbec mastný?