Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brisalek
10. lis 2011

teda holky nektere vas fakt obdivuju, obcas sem nahlidnu, ale varit kazdy den polevku a druhe jidlo to se mi fakt nechce. My jsme byli vzdy hrozne zrava a varici rodina( na vanoce 24 druhu cukrovi a ne nejake obyc, vse lepene zdobene...kdyz se delaji rizky tak 20 je malo atd.) takze varit umim a i me to bavilo(buchty uz tolik ne), ale nejak jak se u nas doma vse tocilo jen okolo jidlo...bud se varilo, peklo smazilo nebo zase uklizelo a jedlo se a bylo se precpany, tak mi to nekdy prislo jako cas, ktery by se dal stravit jinak a lepe. A ted co mam malou varim asi okolo 10 jidel porad dokola🙂(sekana, svickova, rajska, ryba s kasi ...). Ale jak je vetsi a je vice casu a sil, tak uz zacinam pokukovat po receptech a mozna take zacnu zace delat takove dobrutky o kterych pisete.

zuhur
10. lis 2011

@mamkamarketa jaká byla ta zapečná kaše? Uvažuju o ní na zítra 🙂

peroli
10. lis 2011

domácí hospodskej guláš i s domácí knedlou 😵

sabcav
10. lis 2011

na oběd rajská, vařené hovězí maso, kupovaný knedlík 🙂 , Andrejce očividně chutnalo, snědla 2,5 knedlíku 😲 😎.

zuzi82
10. lis 2011

Ten seznam receptů už je nekonečný, tak jsem se pokusila pro lepší orientaci to trochu srovnat. Snad vám to částečně pomůže při hledání v receptech. Pokud by to byla změna k horšímu,tak dejte vědět, ať se zbytečně neangažuju:
😀 😀 😀
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

karela
10. lis 2011

Halušky ze zelím... 🙂

zuhur
10. lis 2011

@zuzi82 klobouk dolů - tohle jsem vzdala po půl hodině práce 😀 Je to naprosto skvělý

aaadus
10. lis 2011

@zuzi82 výborný seznam 😉

mamkamarketa
10. lis 2011

@zuzi82 skvela prace!

berenika39
10. lis 2011

@zuzi82 chytrý!!!!!

zuhur
10. lis 2011

@zuzi82 když o tom tak uvažuju - klidně ti to seznamování přenechám 😀 😀 😀

sarihy
11. lis 2011

Ahoj holky, mohla bych vás poprosit o radu ? Dcerka bude mít v školce besídku a je zvykem, že maminky něco vytvoří na mls pro děti...a já nemám anung, co rychlýho dobrýho relativně zdravýho "jednohubkového" připravit...Mohly byste mi prosím poradit ? Napadl mě akorát vláček z miňonek, ale to má ke zdraví hodně daleko (já tohle dcerce vůbec nedávám...a navíc si myslím, že tam těch nezdravých vcí bude požehnaně)...Vím, že tenhle dotaz nepatří tak úplně sem k vám, ale vy jste tady všechny zběhlé, tak pevně věřím, že mi poradíte. Děkuju !!!

nikiii
11. lis 2011

U nás dnes rychlá klasika - špenát, vajíčko a bramborový knedlíky. A na odpo medovník.

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka prosím tě, do toho babiččina houskového knedlíku se nedává ani prášek do pečiva ani kvasnice?

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko né to je prostě knedlík z housek či rohlíku , tam se nedavá 😉 😉

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarihy co tak mrkvové šátečky 😉 a nebo banánové jednohubky z pišotů polité čokoládkou 😉 😀

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@zuzi82 užasná práce 😉

nikiii
11. lis 2011

@sarihy Já bych možná udělala nějaký pidimuffiny do malých košíčků, moc zdravý to sice není, ale dětem určtiě radost udělají. 🙂

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka děkuju. tak já jdu na to 🙂

mikkisek
11. lis 2011

@sarihy Já jsem dělala pro Ondráška do školky "zdravé" mlsání a nezbyl ani kousek: nastrouhat jablíčka, rozdusit, přidat trošku skořice, trošku třtinového cukru a pak přidat želatinu (já používám agar). Na plech dát potravinářskou folii, nalít "hmotu" a nechat ztuhnout - po ztuhnutí jsem použila malá vánoční vykrajovátka (tvary hvězdička, kolečkat atd.) a obalila část v kokose, část v namaletých oříšcích...co kdo má rád. Taky jsem do části jablíček kápla trochu štávy z borůvkového kompotu, bylo to hezky barevné.

kammka
11. lis 2011

ahojky, máma včera udělala kachní polívku - vývar a v něm kachní maso, žaludky a srdíčka, zelenina, těstoviny..a druhé z větší části masa takové to české rizoto.. ona ho umí, prostě super.. ta kachní prsa jsou nedodělaná v lednici, asi budou až zítra k obědu, aspoň to bude uleželé.. večer totiž jedem nejspíš pryč, tak váhám, co s sebou, nejspíš párečky v listovém těstě nebo cibulák.. podle toho, v kolik dorazím dom, aby se stihlo umíchat v pekárně těsto..no ono to vyjde asi časově vlastně nastejno, vzhledem k tomu, že těsto je zas zmražené...chjo.. tak asi budu muset vymyslet něco jiného , já se picnu....

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka tak knedlík se vaří, ale už to vidím, že se nepovedl ☹

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko klidek nech ho uvařit držím palušky 😉

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka jo jo, počkám. potřebovala bych odvážit, kolik asi je ta "hrst mouky". aspoň přibližně.

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko prostě co se vejde do tvé hrsti úokud se ti zdá málo trošku při míchání přidáš 😉 😀

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka 🙂 🙂 😀

sarihy
11. lis 2011

@mikkisek - no to je bomba !! Díky moc !!!

sarihy
11. lis 2011

@brusinka.pusinka - hmmm, mrkvové šátečky...ty jo, nakonec nebudu vědět, co vybrat...díky moc !!

@nikii - mufiny zní taky dobře...tohle taky zase tak moc nezdravý není...Děkuju !!!

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka teda kdybych tou knedlou udeřila někoho do hlavy, tak je mrtvej. zkusím to znovu, asi jsem dala moc mouky, že? nebo kde je chyba?

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko asi jo hlavně pozor aby byli houstičky rovnoměrně nasákle 😉 doporučím do mléka dát jen žloutek a z bílku sníh který nakonec přimýcháš , zkus to 😉