Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
1. lis 2012

@handm co tak vařenou pohanku nebo jáhly to je míst rýže a je to výborné🙂 nebo špercle , gnochi.... nebo klasické nočky🙂 dají se dělat i z pohankové či kukuřičné mouky🙂

nikiii
1. lis 2012

@handm U nás frčí halušky (ke všem smetanovým omáčkám, se zeleninou a vajíčkem) a gnocchi 🙂

handm
1. lis 2012

@brusinka.pusinka @nikiii jé, díky, gnocchi má rád, na ty jsem uplně zapomněla. Zkusím večer vyrobit 😉🙂 vařenou pohanku ani jáhly jsem snad nikdy nejedla ani já 😲 Ale vyzkouíšm, díky!

jita32
1. lis 2012

@nikiii děkuji moc,vyzkouším🙂

zuzi82
1. lis 2012

Dnes jsme si dali krůtí stehení masíčko ala výpečky se špenátem a br. knedlíkem a na večeři bylinkový chlebíček se šunkou a sýrem.

kammka
1. lis 2012

@audi1986 jasně, uplácám, obalím v trojobalu, pak si dám na plech nebo tác pečící papír, rozložím řízky vedle sebe aby se nedotýkaly a šoupnu do mrazáku přes noc a pak odlepím od papíru a nasypu do igelitovýho pytle.. pak můžu vyndavat třeba po jednom kousku.. já do mrazáku dávám dost, neumím vařit pro tři, to spíš trefím množství pro třicet, vařila jsem na táborech..tak mám nasyslený krabky od zmrzlin z lidlu, a když t přeženu s množstvím, tak si namrazim a nemusim pro sebe v tejdnu vařit. chlap má oběd ve škole, holka ve školce, ti se spokojí večer s chlebem s něčim, krupičkou, omeletou...na večer vařím fakt málokdy..

nadja73
1. lis 2012

Dostala jsem srnci kytu, nevite co z ni udelat? Gulas uz jsem delala, neco jineho🙂 Dekuju

ined77
2. lis 2012

dnes brokolicový krém s krutonkami a rybí filé na zelenině s br.kaší. k večeři zapékané špagety 🙂

marhulinka
2. lis 2012

dnes brambory,sekaná a zelí

ia.
2. lis 2012

malý má koprovku s bramborem a telecím, já se odbydu, večer máme návštěvu, takže v lednici se chladí Tiramisu podle Emanuelle Ridiho, budu smažit vepřové miniřízečky, péct šneky z listového těsta a dělat chuťovky z čabajské klobásy, goudy, sušených rajčat, oliv, pancetty atd...

1luciferka1
2. lis 2012

polévka z červené čočky,vrstvený salát, straciatella řezy

zizala79
2. lis 2012

@nadja73 svíčkovou? ze srnce mňááááááám 😵

jaja01k
2. lis 2012

Vepřové nudličky s hráškem, k tomu rýže a salát

kristi
2. lis 2012

meli jsme bramboracku a ted kridylka v troube peceny s chlebikem a salatem

pajenka
2. lis 2012

Šunkofleky a teď ještě rychlou hráškovou polévku

kristi
2. lis 2012

a jsem prase a udelala jsem pomazanku z Nivy jeste a tu si dam vecer pekne na rohlik

pelenka
2. lis 2012

Dneska rajská s plněnýma paprikama a těstoviny. Na zítra jsem právě dovařila svíčkovou - ochucovala jsem a dávám chutnat manželovi, co mám přídat "sůl, pepř, citron?" a on na to "svíčku". Fakt to nechutná svíčkově, proč já to neumím, je podle klasických receptů, ale prostě jí něco chybí. Snad to ráno dorovnám alespoň domácím knedlíkem zítra.

yesu
2. lis 2012

Dnes sme dojídali včerejší guláš a zítra bude znojemská s rýží...a na véču lívanečky🙂

babulinkab
2. lis 2012

zítra se chystám na bramboračku a špagety s omáčkou s mletým masem a sýrem

zizala79
2. lis 2012

já mám k večeři suchý rohlík a heřmánkový čaj 😔 MM se obsloužil v lednici

monyliny
3. lis 2012

drožďovová polévka s vločkami a zeleninou,šunkofleky a piškot se šlehačkou a zakysankou🙂 a k véče těstovinový salát nebo palačinky-co si rodina bude přát 🙂

lenam
3. lis 2012

Holky, ráda bych vás poprosila o recept na makovec nebo něco dobrého z máku. Děkuji! 🙂

kristi
3. lis 2012

a ja dneska ani zitra nevarim, pac jdeme na tenis fandit nasim devcatum 😉

monyliny
3. lis 2012

@lenam 50 dkg polohr.mouky,30 dkg cukru krupice,25 dkg mlet.máku,13 dkg fozpuštěného vlaž.tuku,2 vejce,1/2 l mléka, 1 pr.do peč., 1 van.cukr,nastrouhaná kůra z 1 citronu-vše smíchat a upéct.Hotové pocukrovat 🙂

nikiii
3. lis 2012

Smažený květák a bramborová kaše. A štrůdlík.

lenam
3. lis 2012

@monyliny Můžu se ještě zeptat, jaký tuk dáváš? Máslo? Děkuji! 🙂

tina1506
3. lis 2012

včera brambory s cibulkou a podmáslím na přání tatínka, dneska špenát, bramborový knedlík plněný uzeným a zítra se jede na oběd k našim, bude řízek a bramborový salát 😉

simculajs
3. lis 2012

Dneska k obědu tortily, k večeři čína aby jsme měli oba něco do práce a zítra halušky 😀

monyliny
3. lis 2012

@lenam Promiň,lítala jsem kolem dětí a sporáku🙂Dej co chceš-máslo,heru .Můžeš i rostlinný olej. 🙂

hanicinka
3. lis 2012

My dnes máme br. kaši a květákové placičky, okurkový salát. Tvarohovou buchtu, kde se sype mouka s cukrem na plech a na to tvarohová směs a na vrch opět mouka, ale nevim jak se buchta přesně jmenuje, ale je výborná. 😉