Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
8. lis 2011

my jsme měli dneska "jen" boršč... a zítra bude rizoto

anieanne
8. lis 2011

@berenika39 Já to v něm teď pekla, ale nevím, jestli to není důvod, proč to nezhoustlo.. Babi dělá v pekáči, co fakt utemuje alobalem, a s houstnutím nemá problém.. Ale co, jíška to jistí 😀

berenika39
8. lis 2011

@anieanne no právě, ono to netěsní úplně. tak alobal to jistí. o víkendu jdu na to🙂

anieanne
8. lis 2011

@berenika39 Tak snad bude chutnat 🙂

nikiii
8. lis 2011

@berenika39
@anieanne
Taky guláš dělávám pod názvem GULÁŠ BEZ MÍCHÁNÍ

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
1 kg vepř. masa - nejlepší je z plecka,
3 větší cibule,
5 stroužků česneku,
2 čaj. lžičky guláš koření (může být i kari),
3 čaj. lžičky sladké ml. papriky,
3 polévkové lžíce solamylu,
sůl,
pepř,
2 masoxy ,
feferonka,
0,75-1 l vody.

POSTUP PŘÍPRAVY
Maso a cibuli nakrájet, smíchat ostatní suroviny, pořádně promíchat (masoxy rozpustit v malém hrníčku a pak dolít do 1 l vodu), dát vše do pekáče, je lepší do simaxové misky, přikrýt alobalem a péct na 250 °C asi 1,5 hodiny. NEDOLÍVAT VODU, NEMÍCHAT, NESUNDÁVAT ALOBAL. Výborné s chlebem, těstovinami, rýží, knedlíkem.

reninecka17
8. lis 2011

PROSÍM POMOC HOLKY...
V prostřeno dělala paní brambory,papriku,maso,klobásu,plátkový sýr,anglickou a nivu a dělala to vše v alobalu.Jak to mám udělat,aby se mi ten sýr nepřilepil k alobalu?

jitka213
8. lis 2011

@reninecka17 Nesmíš ho dát navrch 🙂 Dát sýr a jako poslední vrstvu třeba tu anglickou slaninu 🙂

mochenkaa
8. lis 2011

já dnes suchý rohlík 😝 ale tak ráda bych něco dobrého uvařila a hlavně snědla 🙂

reninecka17
8. lis 2011

@jitka213 já jsem právě dala brambory na to maso na to papriku mezi ní klobás a nivu na to plátkový sýr a na to anglickou a stejně se to přilepilo

jitka213
8. lis 2011

@reninecka17 Aha, tak ten sýr ještě víc obložit a schovat dovnitř 🙂 Jinak nevím.

aaadus
8. lis 2011

@handm malý jí s námi od roku, jen jsem ze začátku míň kořenila. A jasně, že jsem nedělala brambory, guláš, zelí atd.
@mochenkaa to znám moc dobře, mě to přešlo teprve před cca 14 dny 😝

mochenkaa
8. lis 2011

@aaadus hmm tos mě nepotěšila 😉

anieanne
8. lis 2011

@aaadus Nedělala brambory ? Myslíš asi nějak ochucené, nebo francouzské, že ?

aaadus
8. lis 2011

@anieanne ehm, mělo tam být bramboráky. Myslím rychleji než píšu 🙂
@mochenkaa samozřejmě bych ti to nepřála, byly to muka

monako3
8. lis 2011

Ahojky, tak já dneska vařila kuře na paprice s těstovinami a zítra budu dělat zapékané brambory se smetanou, anglickou a kukuřicí 🙂 a nevím co tam ještě hodím 🙂
Holky chtěla bych vařit zdravěji, ale pro mě je nejhroší vymýšlet, ráda uvařím, ale to vymýšlení mě fakt štve. Máte nějaké tipy?

aaadus
8. lis 2011

@monako3 zkus kuknout do seznamu receptu, jsou tam recepty z jáhlů, kuskusu atd.

zuzilinka
8. lis 2011

Ahoj holky, nemáte prosím osvědčený recept ná Zázvorky? 😅

falca1
8. lis 2011

dneska zbytky - polívka zeleninová s krupicovýma nočkama a šrouby s hořčičnou omáčkou, manža bramborový placky 😀

handm
8. lis 2011

@anieanne @brusinka.pusinka díky holky! Já mu právě taky dělám ty porce neslaný, nekořeněný, tak to jsem moc ráda, že je to v pohodě..sem tam mu právě dělám ty zeleninové dny, protože třeba nevím, co dělat nám, tak se nějak odbydeme a jemu uvařím zeleninku anebo polívku, on je polívkový typ - ty dělám furt 🙂 tak díky moc!🙂

handm
8. lis 2011

@aaadus
@anieanne taky mě zmátly ty brambory😉 🙂 😀 Ale už jsem se chytla 🙂 Tak bezva! JInak zapečený věci náš malej miluje.. zítra dělám uzené s kaší, tak mu dám kaši a nějaké jiné maso k tomu a polívku. a mám jablečný rychlý dort nepečený s piškoty!

nikiii
9. lis 2011

Holandský řízek, brambory s cibulkou a rajčatovej salát. A na odpoledne udělám nějakou bábovku.

aaadus
9. lis 2011

dýňová polévka, uzené s br. kaší a nějaký salát

aaadus
9. lis 2011

změna - nakonec k uzenému udělám povidlovou omáčku a br. knedlík

zuzi82
9. lis 2011

Hovězí po katalanásku s rýží

laloona
9. lis 2011

@brusinkapusinka
Tak a kdy tě uvidíme v Prostřeno? 🙂 včera jsem dělala ty ptáčky z mletého..........mňamka 🙂 Dneska Chilli con carne s rýží 🙂

zuhur
9. lis 2011

Já mám dneska bramborový knedlíky plněný uzeným a zelí a manžel si udělal šulánky 🙂

aaadus
9. lis 2011

Dneska se musím pochválit, že se oběd povedl. Až na to, že polévka po rozmixování začala strašně bublat a poprskala mi ruce, au au

aaadus
9. lis 2011

@zuzi82 gratulace k mimi 😵

petrajavor
9. lis 2011

Pro mě hrachovku a pro drahého česneková polévka s bramborem a vejcem,boloňské špagety

terryfox
9. lis 2011

u nás dnes pro dospěláky zeleninové rizoto z natural rýže, pro prcka brambory, cuketa, květák, mrkev a kuřecí maso 😉