Co k obědu na Štědrý den pro roční dítě?

michamicha
11. pro 2011

Ahoj, zakládám tuhle "vánoční" diskuzi, abych načerpala inspiraci od ostatních 🙂 Synek je alergik a už baští s námi, tak hledám nějaké recepty na Štědrý den. K večeři pro něj mám vymyšleného lososa s brambůrkem (toho může), ale s obědem si nějak nevím rady ☹ My jíme čočku, ale tu malej nemůže. Co se jí u vás k obědu na Štědrý den? Nebo spíš co jí vaše děti?

monivo
11. pro 2011

@michamicha my to s obědem na Štědrý den moc nepřeháníme. Máme vždy jen čočkovou polévku. Pokud to máte takto "omezené" kvůli alergii, tak bych se tím netrápila, že je zrovna Štědrý den a dala malému to co obvykle 😉 Jistě mu to vadit nebude 🙂

marrei
11. pro 2011

@michamicha - my nikdy na štědrý den neobědváme 😀 Drží se půst (kterej si ovšem vylepšujeme cukrovím a jednohubkama 😅 ), dětem bych ale dala to, co obvykle....

gabka32
11. pro 2011

u nás se taky moc nejí, kdo chce drží půst a kdo nechce, tak má hrachovku. ted už ji snad bude dcerka s námi, ale dříve jedla to co kterýkoli jiný den... 😉

dana3262
11. pro 2011

@michamicha Ahoj! Nemuze ani cervenou, loupanou cocku? Je moc dobra 🙂 Malymu (Teda skoro 2 roky) davam jen tu. Zkousela jsi ji?

stvura
11. pro 2011

Preco by rocne dieta nemohlo sosovicovu polievku? Kludne moze...ak sa fakt bojis, tak daj cervenu sosovicu, rychlejsie sa uvari, je lahsia, bez supiek. Ale moja princezna bude jest s nami sosovicovu mliecnu na sladko so slivkami, varene zemiaky a rybu na masle. Okrem toho schrume orechy, oplatky a pravdepodobne si da i makove pupaky (to dieta zje vsetko co mu dame na tanier, i ked na to vobecn nevyzera, lebo je utla a drobnucka). Ja mam skor problem so starsim, lebo hoci ma 3r, neje mi polovicu veci co by mohol. Inac som nepocula ze by dietata bolo alergicke na strukoviny, to ma aku alergiu?

benne
11. pro 2011
crca
11. pro 2011

My děláme jen polévku-zelňačku,ale ještě loni to bylo dětem 1 a 8 měsíců jsem to neřešila,polívku mě nechtěli to jsem jim udělala vývar s nudlema a skleničku 😀 Jediné co mě jedli jsou ty lasaně od Sunarky 😀 a večer měli br.kaši s bílou klobásou-děláme domácí,takže vím,že je to jen z čistých surovin a bez Eček a všeho 😉 Jinak jsme jeli jako každý jiný den 😀

michamicha
autor
11. pro 2011

@dana3262 červenou taky nemůže, defacto žádný sušený luštěniny, protože se po nich vždycky osype ☹ čerstvý hrášek a fazolky mu nevadí, ale všechno co je sušený a musí se namočit a uvařit, tak jo ☹

michamicha
autor
11. pro 2011

@stvura čočku (normální i červenou) máme vyzkoušenou, osypává se po ní 😔

michamicha
autor
11. pro 2011

@benne díky za odkazy, bohužel mi nejde přihlásit se na SK verzi Modrého koníka, adminům jsem to psala před několika týdny a nic se neděje ☹

michamicha
autor
11. pro 2011

@crca tak já asi ten oběd pro malýho udělám jako kterýkoliv jiný den, my s manželem si dáme čočku a večer bude ten losos a krůtí řízečky 😎

smardik
11. pro 2011

když byli kluci menší měli naparosto normální oběd jako ve všední den, i ted budeme dodržovat jejich režim tak jak jsou zvyklí a podle toho se bude spát i jíst. Na oběd bude hrachová polívka a večer bramborovou kaší, asi s lososem to si ještě nejsem jistá jaká ryba to bude pro kluky ale losos.

pokud je malý alergik neřešila bych to to a udělala mu jídlo na kterýé je zvyklý, jí ho a je to

stvura
11. pro 2011

@michamicha tak skus normalnu mliekovu zemiakovu...rybu na prirodno s pyrem alebo varenymi zemiackami vsak mozes urcite dat 😉 ...inac chudatko, takto obmedzeny v stravovani 😔

amallie
11. pro 2011

Dala bych co obvykle, u nas se neji nic moc, polivka a slus, ale mala mela vzdy jidlo jako jine dny

opica
18. pro 2011

my mame vzdy zemiaky ;) bud pecene alebo kulasu ;) teda, inde sa to vola aj fucka ;) a to mal aj pred rokom, ked mal nieco cez rok 🙂

ee.liska
21. pro 2011

Obědvat bude kubu jako my, jen mu vyndám houby 🙂