Co k večeři pro 18 měsíčního kluka?

esleranda
27. srp 2013

Ahoj, mám doma 18 měsíců starého klučinu a doteď dostával k večeři Sunar a stačilo mu to. Ale poslední dobou se v noci často budí, tak asi nadešel čas hledat něco co lépe zasytí. Proto pych se chtěla zeptat maminek co mají podobně staré dítko, co jim k večeři dávají. 🙂

blahova_andrea
27. srp 2013

u nás vždy proběhne klasická pevná večeře a až před spaním dostane flašku mlíčka. ale stejně v noci věčně vstáváme. buď nemůže najít dudlík nebo má žízeň. zkoušela jsem i sytící fialové hami, ale mlíčkem to u nás prostě není.

esleranda
autor
27. srp 2013

@blahova_andrea A co tak bývá tou klasickou pevnou večeří? Možná to vypadá hloupě že se ptám, ale já vůbec nemám představu ☹ Tak jestli by jste mohla uvést několik příkladů 🙂

mamkamarketa
27. srp 2013

@esleranda co kasi? Pecivo s lucinou, tvrdym syrem, k tomu zelenina. Pokud ma rad, tak huste polevky zasyti.

blahova_andrea
27. srp 2013

@esleranda no v podstatě to co popisuje @mamkamarketa, ale náš Miška už jí s námi více méně běžnou stravu, takže někdy je to stejné jako oběd a jindy pečivo s lučinou, sýrem, pomazánkou, zeleninu miluje. dětské kaše moc nemusí, takže tu máme jen výjimečně na zpestření a pro můj pocit, že nemá pokaždé těžké a nezdravé.

petrusew
27. srp 2013

u nás malá jí prakticky to, co jíme všichni. Malá má občas jogurt, občas přesnídávku, pečivo se šunkou nebo lučinou, sýr, zeleninu, ovoce, kaše na noc nedáváme už dlouho, nechce je.

esleranda
autor
27. srp 2013

On je Honzík docela mlsnej :D Ovoce baští jedině když ho propašuju do jogurtu nebo tvarohu a se zeleninou je to podobný. Děkuju za tipy, určitě něco vyzkouším. 🙂

Psali jste že dáváte pečivo. Normální rohlíky a kmínovej chleba? Nebo něco spešl? 😝

diniki
27. srp 2013

Já už mám malou starší, ale v tomto období jsem dávala normální pečivo - rohlík i chleba. Celozrnné pečivo ještě tak dobře nestráví. Pomazánka je dobrá z lučiny s nastrouhanou mrkví, kdyžtak trošičku soli. Nebo do lučiny rozmixovat šunku. Také to máme jako ostatní holky, tuhá večeře a později před spaním mléko. Kaši Nikča moc nemusela. Husté polévky jsme taky dost baštili.

lucidela
27. srp 2013

U nás vedou různé kaše (mléčné i zeleninové) a husté zeleninové polévky. Když není čas, tak jogurt a klasický chleba s lučinou nebo pomazánkou.

blahova_andrea
27. srp 2013

@esleranda normální pečivo. prcek prostě baští s námi. má rád třeba slunečnicovej chleba, nebo když táta upeče nějakej domácí, ale nejčastěji je to bílej rohlík a obyč chleba. je mu jedno jestli je to hustá polévka, "zbytky" od oběda nebo pomazánka na chlebu. hlavně, aby to baštili i rodiče, protože to musí být zaručeně dobrota 😀