Co na oslavu třetích narozenin pro prcky?

monad
1. kvě 2013

ahoj maminky,
máme v sobotu oslavu. Malá Karolína se už nemůže dočkat a pan otec pozval na oslavu pár dětí i s jejich rodiči... ☹ chtěla bych se zeptat, co jste prckům na oslavě dávali vy, co by jim (krom dortu) mohlo chutnat..
*ještě má přijet babička, která je na dietě, vůbec nevím, co jí mam uvařit nebo udělat. jestli budete mít nějaký typy a nápady, budu moc ráda. JSEM NA NERVY.. 😒 🙂

lucyvivien
1. kvě 2013

tak jednohubky nejake aj vegetaríankse, zmrzlinové poháre, detské šampanské, možeš urobit napr zapekane plnené rajčata alebo žampinony , pizzu ( tu moja uplne miluje :D) domácu samozrejme, nejaký lahký cestoviný šalátik , ovocný šalátik so šlahačkou...urob niečo na sposob švedskeho stolu a každý si vezme čo bude chciet , ale deti su nenáročne, skor tí dospelí :D ak býváš na dome je super grilovačka

veruska007
1. kvě 2013

Tyčinky, křupky, popcorn, piškoty, dětské sušenky, bezlepkové křupky, dětské jednohubky (třeba s nutelou a ovocem) - záleží, co vaši prckové jedí. Poháry (našlehaný tvaroh s cukrem, příp. šlehačkou, pudink). Sýrovou a salámovou mísu, mísu se zeleninou, pečivo, ...
Já mívám dvě varianty občerstvení - dětskou v umělohnotných miskách a talířích a dospělou ve skle a porcelánu.
Taktéž s pitím.

llluckaaa
1. kvě 2013

@monad A na jaké dietě je babička?
Já bych se přikláněla k tomu, aby tam byla i zelenina 😉 Nešla by třeba nakrájet na slabé plátky mrkev, okurka, ... a pak z toho vykrájet nějaké kytičky, zvířátka nebo prostě zajímavé tvary? A taky bych tam dala nějaké oříšky (nesolené, nepražené, třeba kešu), rozinky. Jako občerstvení naše děti mají hrozně rádi zapečené toasty, tak třeba něco v tom stylu, aspoň se to bude jednoduše jíst a nebude to padat jako z chlebíčků. A ze sladkostí bych třeba upekla pár perníčků nebo pusinek, ale jinak bych to s tím moc nepřeháněla.

monad
autor
1. kvě 2013

@llluckaaa
@veruska007
@lucyvivien jééé díky alespoň mám nějakou inspiraci.. TO ZAS BUDE ....

monad
autor
1. kvě 2013

@llluckaaa no to ti přesně neřeknu, byla na operaci rozšiřovali jí žíly či - co.. tak jsem myslela že bych jí udělala jako všem nějaký zeleninový salát, bagetu a nějaké maso.. vůbec nevím.. ☹

llluckaaa
1. kvě 2013

@monad Aha, já jen, že ze mě bude už brzy dietní sestra a při zadání diety bych měla ze sebe chrlit suroviny i s recepty 😉 Ale co se ordinuje po operaci žil, to netuším ☹ (jestli se berou prášky na ředění krve nebo tak něco....)

monad
autor
1. kvě 2013

@llluckaaa no nesmí nic kořeněného a tak jakoby obecně myslím..☹ ani snad cukry atd..

llluckaaa
1. kvě 2013

@monad Aha, tak to mi moc neřeklo... Ale bagetou, kuřecím masem připraveném na sucho a dušenou mladou zeleninou (bez tuhých kousků) politou rostlinným olejem určitě nic nezkazíš, to se smí skoro u všech diet 😉

monad
autor
1. kvě 2013

@llluckaaa no já taky přesně nevím co vše nemůže.. ☹ chtěla jsem dělat ptáčky, ale to asi nee noo.. nojooo zase ten hnusík, kuřecí na přírodno...to si moc nepochutná.. radši se jí zeptám..ale jinak díky 😉 😉

llluckaaa
1. kvě 2013

@monad Ale to nemusí být zrovna kuřecí, klidně vepřová panenka nebo netučné hovězí jako závitek, ryba, .... Spíš aby to nebylo dělané na tuku, ale na sucho a bez cibule, a to maso aby nebylo moc tučné 😉
Ale nejlepší opravdu bude, když se jí zeptáš 😉
Já na to kuřecí taky moc nejsem - leda jako řízečky nebo pečené čtvrtky pořádně kořeněné a s křupavou kůžičkou. Ale to se do moc diet nacpat nedá 😀

monad
autor
3. kvě 2013

holky můžu udělat chlebíčky den dopředu?? 😒 nebudou hnusný??

lucyvivien
3. kvě 2013

ja to tiež tak robím zakryjem ich sáčkom a su uplne v pohode 🙂