Co uvařit z kojeneckého mléka? Máte recept?

sisstin
7. srp 2008

čus baby 😝 jelikož náš Tygr nerad pije z flašky a moc nemusí mlíčko, potřebovala bych poradit nějaký recept, kde se to mlíko zakamufluje 😉 já dávám mléčné příkrmy, kaše..ale potřebovala bych něco na noc..a právě nechci tu kaši...máte někdo nějaký dobrý receptík? 😉

kasis
7. srp 2008

Ahoj skus polievky, uvaris napr zeleninovu, spenatovu, zemiakovu, nechas trosku vychladnut a potom pridas UM, davam tak od oka. Ja tak robievam doteraz,lebo ani moj nechce mlieko 😒

sisstin
autor
7. srp 2008

kasis: no, já nevařim, jenom skleničkuju 😉 , ale nezní to špatně...já jsem spíš myslela něco, co se dělá za studena..např. já dávám banán s jogurtem, dětskejma sušenkama a do toho UM..., a nic jinýho mě nenapadá 😕 ale díky..až se někdy odhodlám vařit, tak to vyzkoušim 😝

sisstin
autor
7. srp 2008

nikdo nif? 😒

denisocka
7. srp 2008

ja som skušala ryžu s mliekom -uvarila ryžua dala asi 50-70ml MM a pomixovala ponorným-len sa tak zaprášilo

lenkazdenek
7. srp 2008

Sis a co třeba domácí puding,nebo trochu um,přidej do toho hotového příkrmu,třeba do mrkve a tadá máš mléčnou mrkvovou polévku 😉

erikasadek
11. srp 2008

ahojte tak ja Vam prihodim jeden z mnohych receptov

CAKE
200ml detskeho mlieka
60g cukru
1-2 kvapky vanilkoveho extraktu
100g muky
2 lyz.kavove prasku do peciva
50g margarinu bez mlieka ( pre alergikov) ak nie tak maslo
2 vajcia

zapnut ruru na 180 C
vo velkej mise zmiesat muku prasok do peciva a cukor a nakoniec mlieko
pridat roztopene maslo, vajcia, vsetko premiesat a pridat vanilku
vsetko vyliat do pripravenej formy a piect 40 min.
tento kolac je od 9 mesiaca.
mozte robit rozne konbinacie napriklad namiesto 30g muky dat 30g cacaa cisteo a mate cokoladovy kolac

bilushka
21. srp 2008

Erika a aka muka tam ide?

A do akej formy to ide, asi do nejakej mensej, na plechu by sa to stratilo 😅

erikasadek
21. srp 2008

normalna hladka muka, mala forma, alebo obdlznikova, ja som dala do 13x24cm malemu to chutilo a ja som spokojna , ze napapa potraviny plne konzervacnch latok, moj muz aj starsi syn pomahali kvarit.
pridam vam aj recepty slane.

zuzu13
27. srp 2008

ja som malej varila detskú sviečkovú 😀 hovadzinku som uvarila so zeleninou, trochu som odobrala na polievku a zvyšok som pomixovala a zahustila koj. ml. k tomu som dala zemiak a neskôr aj knedlík 😀 , alebo som urobila klasický perkelt s kolienkami, taktiež mala rada tekvicový prívarok s koj. ml. 🙂

tannawe
27. srp 2008

Ahoj Sis...ja jsem misto kase nekde rozmixovala s UM detske susenky /HIPP nebo Hero,ruzne, maji hodne druhu.../a smakovalo jim to. Jinak s UM jsem delala i puding, polivcicky, mixovanou zeleninu, bramborovou kasi...ale ja mam oba dva mlicnaky od narozeni, takze v tom problem nebyl 😅

frog
15. zář 2008

Holky jak děláte z UM rýžový nákyp.Nejsem zrovna kuchařka a tak jsem to dneska zkusila a katastrofa.Nechápu jak se může rýže vařit v kojen. mléku,když se mlíko jednoznačně srazí.. 😠

junovka
15. zář 2008

frog, zrazi?? 😕 ...mne sa nezrazilo 😒

sveva
16. zář 2008

Baby a niečo sladké:

3 dcl vody
25 dkg cukor
1 vanilka

Rozvariť, pridať 1 Iva, 1 sunár. Polovicu vyliať na plech, dať stuhnúť do chladničky. Do druhej polovice pridať kakao 5 dkg. Rozmiešať a vyliať na prvú dávku. Dať stuhnúť.

deina
27. říj 2008

Oprasim tuto temu... Puding z UM sa da ako uvarit? Alebo ryza v mlieku - moze sa UM varit?

libka1
14. lis 2008

Uvaríš s vodou a následne primiešaš mlieko do hotového 😉 Nemám odskúšané, naša ešte také nepapá, ale čítala som to tu kdesi... A prišiel mi domov z Nutricie taký katalóg a tam píšu že sa môže s Nutrilonom klasika variť, ja by som ale volila radšej tú cestu primiešavania dodatočne 😅