Co varit pro nás co múže i dítě?

dafenka
18. srp 2011

ahojky, poradíte? nemusí to být pouze z jednoho hrnce, ale aby to bylo jedno jídlo a nemusela jsem vařit pro naši Klárku zvlášť a zvlášť pro nás. dcerka má 13 měsíců a teoreticky už může skoro vše, ale dochází mi inspirace ☹

bianca
18. srp 2011

rizoto,spagety,franc.zemiaky,polievku varime stalejednu akurat ze nedochucujem,granadir...

tunylyk
18. srp 2011

@dafenka taktiez odporucam rozne privarky,kapusticka,sosovica,hrasok,zemiackovy,tekvicovy,moji drobci to miluju,rozne cestoviny

bubelko
18. srp 2011

kuraci perkelt alebo paprikas, akurat nedas stiplavu ale sladku papriku, k tomu halusky.
spenatovy kolac alebo klasicky spenat, zemiakova kasa a vajicko na tvrdo
file na masle, zemiaky, dusena zeleninka
hovadzi gulas - menej koreneny a pikantny, pre deti do neho este pridavam mrazeny hrasok a mrkvu (maso mozes pouzit v podstate kazde 😉 )

dafenka
autor
18. srp 2011

no když vidím to naše dítě, tak jí dneska stačí pelest od postýlky, šňůrky od teplákčků a mobil 🙂 co já si vůbec lámu hlavu 😀

k_a_j_k_a
18. srp 2011

Ahoj. Podla mna mozes smotanove omacky (tekvicovy privarok, spenat...), cestoviny so smotanou, s rajcinovou omackou, masove omacky (oprazena cibulka, masko-mlete, bravcove, hydinove kusky k tomu kopec zeleniny- mrkva, petrzlen, hrasok, brokolica, karfiol, proste, co mate a podusit). Niekedy do toho davam aj smotanu na varenie. Pripadne aj hovadzie v tlakovom hrnci, tiez na cibulke a s vodou a kopcom zeleniny. Tieto omacky potom len zahustis bud klasickou mukou alebo kukuricnou krupicou. K tomu ryza, zemiaky, cestoviny, halusky. U nas ficia aj doma spravena pizza (len cesto, rajcinovy zaklad, bazalka), pripadne lazane.
Polievky sa u nas jedia hlavne zeleninove, mam spraveny vyvar v mraznicke a vzdy vytiahnem kolko potrebujem a nahadzem zeleninu, co mame doma, niekedy dam aj cestoviny. Obcas mame aj mliecne, alebo robievam aj strukovinove.
Mozes skusit aj nejake sladke jedla.
Heh, napisala som Ti takmer cely nas jedalny listok 😀

lena27
18. srp 2011

já jsem vařila jako pro nás, jen jsem to málo solila a nekořenila. třeba když jsem restovala maso tak jsem mu to tam dala jako první. pokud ti jí vše tak v tomj nevidím problém. první syn mi snědl vše tak jsem to neřešila. druhému synovi ještě v 16 m mixuju, kousky mi plive. co bych za to dala kdyby jedl jako první

dafenka
autor
18. srp 2011

Klárka jí prakticky všechno co dostane do zobáčku. zatím jsme se setkali jenom s jedním jídlem, který teda neobstálo a to koprovka a když se zeptám mojeho co mám vařit, tak pokaždé odpoví, že je mu to jedno 😒 příjde mi, že vařím a peču pořád dokola, ale to asi vesměs každá 🙂

berenika39
18. srp 2011

Všechno "zapékané", naházím do teflonového pekáčku co mám (brambory, zeleninu, zbylé maso, šunku....), zaleju smetanou s vajíčkem a zapeču. Je to rychlé, dobré, nezávadné 😀 .
A rozhodně polévky - pet je večeří od roka, nemá v noci žízeň, dělám husté, tak se tím i dost nají....

dafenka
autor
18. srp 2011

dneska jsem ji odbyla skleničkou 😅 ,ale napadly mě ještě kynuté knedlíky. myslíte, že bych to mohla Klárce taky dát? mám plný košík trnek 😵

lenajsek
18. srp 2011

Tak u nás naštěstí jak manžel, tak malý sní skoro vše, tak s tím není takový problém, jen teda nedělám moc smažených věcí (i když, malý měl už i smažený kuřecí řízek, ale až tak v roce a půl), ale vařím většinou nějaké maso na kousky (krůtí, kuřecí) se zeleninou, někdy víc na sucho, někdy víc v omáčce (dávám už i kravské mlíko do jídla od roku, nebo zakysanou smetanu), nebo hovězí maso v papiňáku se zeleninou, příloha jakákoli. Nejvíc má úspěch rajská, špenát, zapečené brambory se zeleninou, sýrová omáčka s masem, pečený kuře na jakýkoli způsob, fazolky nakyselo, ryby pečené nebo podušené, už měl i hovězí guláš (oddělala jsem samozřejmě před úplným dochucením). Vše se snažím dělat trošku se zeleninou, bo malý mi nechce jíst zeleninu v syrovém stavu, tak aby to měl aspoň v jídle. K bramborám přidávám většinou mrkev (dělám v páře), tak aspoň tak.
Nebo zapečený květák, brokolice, zapečené těstoviny, zkus se podívat na mimibazar, tam je kategorie receptů a tam když už nevím co, hledám inspiraci... 😉
A polívky moc nedělám, ale když, tak mají úspěch všechny, nejvíc asi rajská a zeleninová, kam přidávám i ovesné vločky a vajíčko...

Ad kynuté knedlíky, záleží, jestli nemá problémy s bříškem, my měli šílený, upravilo se to až jak začal chodit (16měs), takže v tomhle věku já bych určitě neuspěla s kynutýma knedlíkama, ale dají se udělat bramborový, to se i k těm švestkám myslím víc hodí... 😉