Co vařit ročnímu dítěti?

ppavlusa
7. led 2014

Ahoj, nemáte někdo odkaz na recepty (od 1 roku věku dítěte)? Nevím pořád, co vařit. Malá taky všechno nesní,je taková nimra.
My moc zdravě nejíme, tak vařím pro malou i pro nás zvlášť. Ale už mi dochází nápady. Budu ráda za každý recept 😉

luckaviki
7. led 2014

mi jsme od 1.roku najížděli na běžnou stravu -jenom méně soli, koření, jinak jsme dávali ochutnávat nové ovoce prostě aby si dítko zvykalo a nevybíralo...

lv
7. led 2014

zkus kouknout tady na wiki, jsou tam popsané příkrmy, recepty..a skupinka o příkrmech. Jinak souhlasím, od roku už se strava podobá té pro dospělé, mimo soli a koření, a věcí co se vyloženě nemají dávat, jako houby, plísňové sýry...

maruja
7. led 2014

@ppavlusa naši od roku taky jedí co my- nám se snažím taky nesolit a kořenit bylinkama. Takže co vařím sobě to dostanou taky 😉

ek_
7. led 2014

Od 1 roku už možno všehno, enom min soli, a nepečený. Polevki s zeleniny, testovin, kroupy. Pokud nedostatočně pŘežvykuje, možna roztlouct do pyré. Všichni kaše, jen tekute než pro sobě vaříš. Maso možna taky, uvařit a roztlouct.

pajenka
7. led 2014

Mrkni na tabulky na kojení.net je tam i jídelníček.Na netu je určitě taky spousta receptů a i tady na koníkovi jsou alba s inspirací.

ppavlusa
autor
7. led 2014

@luckaviki
@pajenka
@lv
@maruja
@ek_
Malá je docela pipla.opravdu baští minimálně.Jsem docela zoufala....

pajenka
7. led 2014

@ppavlusa To mě mrzí, s tím nemám zkušenost, malá by zas snědla vše, co najde. Ale taky vařím pořád dokola ta samá jídla. Je to i tím, že je zima, tak jsou omezené možnosti.

marlenee
7. led 2014

@ppavlusa - úplně ti rozumím řeším stejný problém,mám ročního chlapečka zatím je na skleničkách a tu 250g sní kolikrát na 3x.Všichni mi říkají,že jsem pohodlná vařit jenže cokoliv jsem mu uvařila snědl jednu nebo dvě lžičky a vše vyplivl.Takže mě to vůbec nebaví vařit. Rajská nebo svíčková vůbec 😠 Poslední dobou začal papat vývar se zeleninou a nudlemi i kousek masa sní tak mám velikou radost.Snad se to tím rokem prolomilo.Takže taky sháním info a zkouším vařit.

maruja
7. led 2014

@ppavlusa moje první je taky pipla, do dneška má několik oblíbených jídel, zeleninu do ní dostanu jen podfukem v koktejlech a tak. Snažím se vařit tak aby to jedla- sekanou na několik způsobů-plněný papriky, čevabčiči..., kuře 100x stejně 😝

ek_
7. led 2014

@ppavlusa, ročni dite, ještě nedospělo do Normálného jídla, protože ma problém na hut´ k jídlu 😉 ještě kousek dospěje a bude všechno jíst 🙂

ppavlusa
autor
8. led 2014

@maruja U nás je taky kuře 100x jinak.ještě tak králík.Do v šeho musím rvát mrkev,jinak to nesní.Vepové a ani hovezí maso nechce vůbec 😖

@marlenee taky jsem si za skleničky vyslechla.přesně jak píšeš,kvulí 4 lžíčkám nemá cenu vařit....i když ted co dáváme všude mrkev,tak něco poji,max 5 lžiček....

jiita81
18. led 2014

tak náš malý jí něco s námi i skleničky....třeba vezmu skleničku zeleninu s hovězím a na dvakrát ji rozdělím a uvařím do ní krupky, jáhly, kuskus, vločky, rýži, těstoviny atd. a přimíchám na střídačku. Batáty brambory ty malej baští, jsou měkčí než brambory a sladký a k tomu úplně na drobno uvařím kuřecí maso, obyč rizoto, br.kaši s UM, brambory,rajče a cottage sýr smíchat, červenou čočku a k ní nějakou zeleninu nebo uvařený vajíčko, králíka s bramborem, jinak chlebíky, rohlík atd. gervais, šunka, cottage, marmeláda, k snídani má rád vánočku a k ní vypije lahvičku UM, mezitím baštíme syrové mandarinky, banány, jablíčko, hrušku, ochutnáváme okurek, rajče, papriku..to nám moc nejede 🙂 a ještě mnoho dalších...zkus dycky něčeho malinko z toho co vaříš vám a uvidíš, případně mu do toho přimíchej něco co víš že jí...náš malej nechtěl vývar, ale má rád krupky perličky, tak jsem je tam nahusto přidala a to byla najednou mňamka 🙂 🙂