Recepty
luccy1313
23. zář 2013

Co vaříte těžkému atopikovi s alergiemi na vše?

Ahoj mam chlapeka těžkýho atopika. Alergie snad na vše mléko, vajíčko, arašídy, hovězí, vepřové, kuřecí. Už nemam ideu co vařit. Jsme na králíkovi, holouběti a rýži. Děkuji
hojda
23. zář 2013
Co ovesné vločky? Přeju vám, aby se alergie zlepšila!
kay
24. zář 2013
ahoj, zkusila bych vegetariánské věci - soju, ikdyž to je docela alergen, ale robi maso, tofu se dá upravit taky místo masa.. dají se sehnat docela dobré náhražky masa.. a co ryby? těstoviny bezvaječné?
llluckaaa
24. zář 2013
Poradila bych se s odborníkem. Tady na MK by ti mohla pomoci třeba @luthien.k 🙂
aliw
11. říj 2013
Doporučuji stránky www.jimejinak.cz . Kromě jiného obsahují spoustu výborných receptů bez mléka, vajec, masa, ale i pšenice nebo cukru. Malá tyhle jídla miluje a já taky. Taky jsme se tak zbavily opravdu ošklivého ekzému nadobro.
ficekova
12. říj 2013
Máme stejný problém. Obě 2 děti reagují snáď na vše atopickým ekzémem. Stejně jako aliw doporučuju jimejinak.cz. Ze začátku to bylo opravdu náročné, ale na dietě jsem i já (malého kojim) a zvykli jsme si. Všichni jenom koukají jak úžasně a chutně se dá uvařit z pár věcí v bio kvalitě. Teď je sezona na dýně, řepu, zelí atď. Hodně vařím rizota, quinou, pohanku (nepsala jsi, že reagujete na lepek). My máme maso pouze 1x týdně a jinak nahrazujeme seitanem, výborné je robi maso. Sóju bych rozhodně nedávala. Při takové polyvalentní alegii je sója obrovský risk. Jinak ujíždím na domácí výrobě potravin - musím vědět, že je to čisté. Malá chodí do školky - jídlo není problém, vaří tam dle zásad makrobiotiky. Pevné nervy přeju a nestrácej naději. Vzpoměla jsem si jak jsem se cítila a jsem ráda, že to mám za sebou. Držím palce. Hrozně nám pomohla luthien, tak ji kdyžtak zkus. Taky katyxq má spoustu zkušeností. Nebo se můžeš ozvat. Co budu umět, pomůžu.