Co vaříte těžkému atopikovi s alergiemi na vše?

luccy1313
23. zář 2013

Ahoj mam chlapeka těžkýho atopika. Alergie snad na vše mléko, vajíčko, arašídy, hovězí, vepřové, kuřecí. Už nemam ideu co vařit. Jsme na králíkovi, holouběti a rýži. Děkuji

hojda
23. zář 2013

Co ovesné vločky? Přeju vám, aby se alergie zlepšila!

kay
24. zář 2013

ahoj, zkusila bych vegetariánské věci - soju, ikdyž to je docela alergen, ale robi maso, tofu se dá upravit taky místo masa.. dají se sehnat docela dobré náhražky masa.. a co ryby? těstoviny bezvaječné?

llluckaaa
24. zář 2013

Poradila bych se s odborníkem. Tady na MK by ti mohla pomoci třeba @luthien.k 🙂

aliw
11. říj 2013

Doporučuji stránky www.jimejinak.cz . Kromě jiného obsahují spoustu výborných receptů bez mléka, vajec, masa, ale i pšenice nebo cukru. Malá tyhle jídla miluje a já taky. Taky jsme se tak zbavily opravdu ošklivého ekzému nadobro.

ficekova
12. říj 2013

Máme stejný problém. Obě 2 děti reagují snáď na vše atopickým ekzémem. Stejně jako aliw doporučuju jimejinak.cz. Ze začátku to bylo opravdu náročné, ale na dietě jsem i já (malého kojim) a zvykli jsme si. Všichni jenom koukají jak úžasně a chutně se dá uvařit z pár věcí v bio kvalitě. Teď je sezona na dýně, řepu, zelí atď. Hodně vařím rizota, quinou, pohanku (nepsala jsi, že reagujete na lepek). My máme maso pouze 1x týdně a jinak nahrazujeme seitanem, výborné je robi maso. Sóju bych rozhodně nedávala. Při takové polyvalentní alegii je sója obrovský risk. Jinak ujíždím na domácí výrobě potravin - musím vědět, že je to čisté. Malá chodí do školky - jídlo není problém, vaří tam dle zásad makrobiotiky. Pevné nervy přeju a nestrácej naději. Vzpoměla jsem si jak jsem se cítila a jsem ráda, že to mám za sebou. Držím palce. Hrozně nám pomohla luthien, tak ji kdyžtak zkus. Taky katyxq má spoustu zkušeností. Nebo se můžeš ozvat. Co budu umět, pomůžu.