Co vašim dětem nejvíc chutná? Cca 1.5 - 2 roky

veeeraf
26. srp 2014

Ahoj mamky,
dneska jsem se rozhodla zakládat diskuze🙂, ale už končím.
Zajímá mě po čem se můžou vaše děti utlouct 🙂 . Napřiklad oblíbené jogurty, hlavní jídla, večeře, pamlsky (mléčný řez, brumík) .Mě totiž dochází inspirace: dcerka mi jí jen boloňský špagety, rizoto a nějaké polévky, takže jsem zoufalá..z jogurtů nechce skoro nic, objevila jsem mléčnou krupici od kunína, to je ochotná sníst půlku 150g..Občas si dá rajče a sýr (méďa), mléčný řez... 😒 dokonce ani hranolky skoro nechce.

klidopido
27. srp 2014

Ahoj, to je dobré téma, taky bych potřebovala nějaké typy, co by moje nejedlá madam s chutí zblajzla. 😉 U nás jednoznačně vede nakrájené jablko nebo broskev. Pak takové ty bebe sušenky. Měli jsme okurkové období, ale to už jí přešlo. No a k obědu má nejraději jakoukoliv omáčku z hovězího, třeba guláš, s rýží. Jo a na svačinu tvrdý sýr eidam to taky většinou sní s chutí. Lipánky a Bobíky nechce.

eldrag
27. srp 2014

ten náš sní skoro vše, kromě hlavních jídel tam si vybírá. Ale miluje sýr (jakýkoliv 45%) pribináčka z takové té pojizdné mléčné farmy. krupicovou kaši. jo a matyldu má moc rád.

ayenkas
27. srp 2014

Mě dcera nedávno začla konečně jíst docela pěkně, na snídani do ní většinou nacpu celý 140g Bobík nebo Lipánek. Ale jednoznačně nejoblíbenější jídlo jsou těstoviny, klidně i suché🙂 Vývar s nudlemi taky miluje. Nejlíp jí ty obědy. Nejraději teda sama rukama, což je peklo, protože je všude bordel🙂 Přesnídávky a kaše moc nechtěla nikdy. Ovoce a zeleninu jí v podstatě vše. Ještě má ráda vajíčko natvrdo. Jí i suchý chleba. Jak ho něčím namažu, tak to nechce. A pije ti mlíko? Jestli jo, tak to je super. J. mi veškeré mléko odmítá, takže má pouze jednou denně ještě tak symbolicky kojení, ale s tím už taky pomalu chci končit. Prostě se tím netrap, nabízej vše a ona se rozjí určitě časem... Joanna má rok a čtvrt a jen 8,5kg. Nejdřív jsem byla nervózní, že bych toho do ní měla nacpat víc, ať přibere, ale teď už to neřeším.

hohe
27. srp 2014

My to máme jak kdy... teď jsme byli na víkend v Čechách a bylo mi řečeno, že jí strašně málo... mě to nepříjde, papá tak pořád...

Snídaně - většinou si 3x kousne do rohlíku... někdy sní ostraváček - celý (pak ještě snídá se mnou)
Svačina - plná barevná mistička ovoce (jakékoliv) - ovoce miluje
Oběd - vedou taky boloňské špagety, vývar s nudličkama, cokoliv s brokolicí nebo mrkvičkou
Svačina - většinou nějaké ovoce nebo zelenina - někdy kousek rohlíku, občas sušenku
Večeře - pečivo s šunkou, lučinou nebo sýrem a rajčátkem nebo okurkem
Večeře 2 - 240ml mléka - prostě ho musí mít... občas chce mléko i v noci cca ve 3 ráno

CO u nás nesmí chybět - ovoce, zelenina, šunka, jáhlové křupky, rýžové chlebíky a lízátka od Nims 😀

kamino
27. srp 2014

U nas frci Matylda,bohuzel je tak vycurany,ze jeji chut pozna,takze nahrazky prendane do kelimku vzdy odhali. Omacky nemusi,jen kure na paprice,koprovku a rajskou. Ma hodne rad spenat. Neji brambory,ani zadne knedliky,ale sni halusky,testoviny,cervenou cocku,obcas nejakou fazoli a ryzi. Miluje ovoce a zeleninu,ale ma obdobi..treba tyden ma okurkove,pak rajcatove,jablecne,hroznove...syry ma take rad. Kdyz uz nevim,co mu dat,tak nakrajim na kousky na talirek kousky zeleniny a ovoce,trochu syra,uvarene vejce a on si zobe dle libosti. A jako pamlsek miluje tatovu 90% cokoladu. Nechapu 😉😉
Jo a ma rad polevky,vyvar obcas,jinak kvetakovou,porkovou,kulajdu...

novina
27. srp 2014

Miluje kuřecí maso, uzené maso, šunku, lososa, špenát, rajskou omáčku, boloňské špagety, svíčkovou,
všechny polévky - nejvíc s knedlíčkama,
zeleninu - nejvíc rajčata a papriku
ovoce - jahody, banán, jablko
jogurty, pudink, krupičnou kaši
Sní skoro vše co mu dám, není vybíravý.
Z pamlsků vede Kinder mléčný řez, Brumík, lentilky

kajalka
27. srp 2014

Nejvíc lesní ovoce, ostružiny, maliny, borůvky. Pak jakýkoliv další ovoce, ze zelniny nejvíc rajčata. Na oběd má nejradši dušenou zeleninu na másle nebo bramboračku či polívku s játr. knedlíčkama. Z masa má nejradši krůtu nebo rybu. Sladkosti nedávám a dávat nebudu, peču doma s minimem cukru a nejvíc ze špaldy. Vždycky na to dávám co nejvíc ovoce. Z takových těch pochutin dávám pohankový nebo jáhelný křupky. Podle mě je to o zvyku. Já s přechodem na zdravější stravu bojovala, chci, aby to dítě mělo v sobě zakotvený už od narození. Bude mlsat zdravě.

lenicka07
27. srp 2014

u nás taky rajská a svíčková, těstoviny k čemukoliv, knedlík, vývarové i zeleninové polévky, sýry, dále přesnídávky (ale pouze domácí ! ), pudink, krupičná kaše, banán, jahody, piškoty. pamlsky: šlehačka, zmrzlina, čokoláda...

katyxq
27. srp 2014

Viz moje alba - miluje ryby, avokádo, okurky, kukuřici (a obecně zeleninu), hrušky, jablka, banány, třešně, oříšky, vysokoprocentní čokoládu, těstoviny (střídám špaldové, kukuřičné a nebo rýžové), občas křupky nebo zdravějśí verze sušenek ... a hranolky (radši dělám domáci pečené v troubě), škvarky a slaninu (kupuju jen takovou, co obsahuje maso a sůl, uzenou pravým kouřem).

petrusew
27. srp 2014

v téhle době malá milovala ovoce, zeleninu, oříšky, ryby, maso, sýry, vlastně všechno 🙂 to jí zůstalo do teď

katka_brno
27. srp 2014

😀 promiň ale to cos napsala bych nejedla ani já, ani moje dítě, navíc v tomhle věkovém období, z jídel v tomhle věku milovala pohanku, jáhly, červenou čočku, žěstoviny, hrášek, kukuřici, ovoce, zeleninu, domácí nanuky bez cukru (rozmixované ovoce oslazené jablečnou š´távou), sem tam hořkou čokoládu...rozhodně ne brumíky a jiná svinstva

jirka1985
27. srp 2014

ahoj lidi ma dceru se dnes uhodila do prstu je ji 5 let naprste se ji udelali dva puchyrky fialove nemate stim prosim nekdo skusenosti ?? dekuji za odpovedi predem 😢

lucienj
24. zář 2014

Dcera má 15 měsíců a sní všechno, co jí nachystám, jen co jí zatím moc nejede, tak je to rajská. Nedávám nic smaženého, žádné hranolky! Na to má myslím času ještě dost! Hodně zeleniny, ovoce, jogurty (miluje bílý jogurt s nakrájeným banánem). Sladké jako brumíky atd. jsem jí taky ještě nezačla dávat. Sem tam dětskou sušenku do přesnídávky, piškoty mi moc nechce. Někdy si pocucá kousek čokolády ode mě, ale takové sladkosti zatím nijak nevyhledává. Radši si vezme jablko, nektarinku (tu zbožňuje!). Jinak brambory, těstoviny, rýže, knedlík...je jí to jedno, zblajzne všechno, stejně tak i polévky.

edeltraut
24. zář 2014

Adélka má k snídani nejradši Lipánek a rohlík 🙂. K svačince mléčný řez nebo něco podobného, někdy jí stačí piškoty 😉. K obědu je jí jedno co dostane, pokud tam je i polévka 😀. S jídlem opravdu problém nemáme, ale má ráda polévky (hlavně zeleninové) a brambory s masíčkem - to je to nejlepší 🙂. Nemusí šunku a uzeniny, má ráda sýry a máslíčko a kvůli jogurtům by se prala 😀. K pití nejradši mlíčko nebo kakao. Z ovoce má nejradši banány, meloun, pomeranče a broskve. Ze zeleniny mrkev, okurku, rajče a papriku. Nevím o ničem, co by jí nechutnalo.... 😉. Takového jedlíka přeji všem maminkám 😉.

janinka1090
24. zář 2014

My už jsme sice dva roky měli, ale snad to nevadí. Syn je taky docela jedlík. Má rád ovoce a zeleninu všeho druhu - sní i celerovou bulvu 🙂 Z hlavních jídel u nás vedou omáčky a knedlíky /houskový i bramborový), těstoviny, rýže, málo oblíbený jsou brambory, hodně oblíbený jsou fazolový lusky a taky ryby. Jen tak maso a brambory nesní prakticky vůbec, u knedlíků není problém spořádat i dva houskový nebo tři bramborový. Cokoliv smaženýho jako řízky, květák (a dokonce i ty oblíbený ryby) atd. nechce. Snídaně je u nás většinou pečivo se sýrem a k tomu rajčata nebo chleba s marmeládou nebo medem. Svačinky jsou bílý jogurt, ovoce, nebo nějaká domácí buchta, výjimečně brumík. Lipánky a podobný věci malej ještě neměl, teď akorát náhodou ochutnal smetanovýho floriana s čokokuličkama a ten mu jel hodně. Na večeři má rád tousty zapečený jen s pomazánkovým máslem, nebo nějaký namazaný pečivo a sýr+zelenina, někdy má znovu i to co měl na oběd, nebo polívku. Taky máme rádi palačinky 🙂 K pití má nejradši teplý neslazený čaj, potom čistou vodu, teď si oblíbil k snídani kakao. Džusy a cokoliv sladkého nebo bublinkovýho nechce, jediný co má rád tak doma vymačkanou mrkvovou šťávu. Tak nějak sám od sebe preferuje to, co je celkem zdravý, uvidíme, jak se to změní, až půjde do školky 🙂

hanka208
25. zář 2014

My máme nejraději:

snídaně: chleba s máslem a pl. sýr nebo místo síru s žervé. a k tomů jablíčko.
svačina: převážně ovoce.
oběd: vede kuskus ale rizoto a pak rajská
svačina: jogurt nebo něco mléčného + ovoce
večře: polévka či zbytek obědu.

Jinak z ovoce a zeleniny vedou: rajčata, maliny, ostružiny, jabka, pomeranč, mandarinky....