Cukroví pro naše nejmenší ratolesti 🙂 Recepty

makelka
20. lis 2007

AHojte,

můj syn bude mít na Vánoce 11 měsíců, zajímalo by mě zda nemáte některá recepty na nějaké cukroví i pro ně 😉 Co třeba nějaká lehčí verze perníčků???

makelka
autor
20. lis 2007

Vy nebudete péct? 😉

makelka
autor
22. lis 2007

Nikdo nemáte žádnej receptík? 😖

zany
23. lis 2007

Nemám 🙂
Nechám se inspirovat 🙂

kulimka
11. říj 2009

Ahoj, oživuji toto téma. Nemáte nějaký tip?

beruska2x
13. říj 2009

ja uz se ptala vsudemozne.. 😀 nam teda uz bude 16m ale asi upecu nejake to mrkvove nebo neco takoveho... 😅 a pernicky..
klidne privitam i recept na domaci susenky..

pepibubu
24. říj 2009

No, taky už to začínám řešit, ale myslím, že přípustné je cokoliv kde nejsou ořechy či oříšky. Takže klidně linecké, perníčky, něco s kokosem....

dukie
12. lis 2009

Abych se přiznala, perníčky, neperníčky, u všeho cukroví mě děsí ty hromady másla, co se do toho dávají... 😕 Dyť to není dobrý ani pro nás, natož pro ty prcky... Nicméně tak nějak s nadhledem... snad můžou všechno, akorát je tím nesmíme cpát... spíš prostě jen tak ochutnat a hotovo. 😕

No a stran perníčků... dává se do toho med... což může údajně být veliký alergen... takže bych asi taky byla zpočátku opatrná. Prvně malinko odzkoušet... ostatně jako se vším.

beruska2x
12. lis 2009

no ja myslim ze kdyz sni 2 kousky tak se maslem nezahlti 😀 jednou za rok... ale je tezky najit recept bez orechu 😅

dukie
12. lis 2009

beruska2x: Přesně tak. No bez ořechů mě napadá klasika - linecký. A pak moje mamka dělávala vždycky cosi z "pudinkovýho" těsta, vždycky se to protlačovalo přes taková tvarovátka na mlýnku do různých tvarů (jakože rovné tyčinky nebo třeba z toho vykouzlila zakulacený rohlíček), pak to upekla a nechala tak nebo slepovala rybízovou marmeládou a konce máčela v hořké čokoládě. Ale recept si nevzpomenu ani za nic. V případě zájmu od mamči zjistím. 😎

beruska2x
12. lis 2009

jojo to je strojkove, to delala babicka taky 😉 ja udelam bez orechu linecke, mrkvove a vinne.. pak kosicky ty jsou s orechy a jedno nepecene a rozmyslim vanilkove tvary (rohlicky mi nejdou tak je bojkotuju 😝 ) a na stromek asi udelam to nejedle slane, pernicky se mi nechteji delat 😅 😀

tymothy
18. lis 2009

Napadlo mě, že pokud někdo nechce dávat do perníčků med, dá se pořídit třeba datlový sirup (nebo tapiokový,...těch druhů je fakt hodně), konzistenci to má medu podobnou, takže by to neměl být problém.

eldenisa
2. pro 2009

Já si myslím že třeba dát jeden kousek lineckého bez marmelády jen tak na ožužlání by určitě nevadilo.Samozřejmě že jí to nebudu cpát ale jedna malá kytička nebo zvoneček určitě nikomu neublíží 😀

helcenka
4. pro 2009

náš malej si pomlaskával na lineckým, taky mrkvové cukroví je fajn a mamka ještě malýmu upekla z ovesných vloček, všechno je super, teda loni, to mu bylo 11 měsíců. Letos to zopakujeme a přidáme i nějaké klasické cukroví, tedy vynecháme oříškové a bohužel kakaové, protože má malej na kakao alergii.
Doufám, že na to mrkvové a z ovecných vloček vyštrachám někde recept, protože jsme se přestěhovali a máme všechno v krabicích. 🤐

ilci
5. pro 2009

nedávno bylo v pořadu Kluci v akci "zdravé" cukroví bez tuku

mamkamarketa
12. lis 2010

ahoj. tak o rok pozdeji ozivuju tuto debatu 😉 jak ste dopadly loni? Ja letos urcite udelam ty mrkvovy. btw. jak chutnaly? Ja treba mam reda mrkvoby kolac,ale nejsem si jista kombinaci s marmeladou?

bekulkamama
2. pro 2010

ahojky poradíte? můžu malému místo čokošky dát polevu z carobu? zkoušel to někdo?

bekulkamama
2. pro 2010

@makelka určitě peču linecké a rohlíčky jen mu to neobalím v cukru a takové ty jednoduché, mimo velké kusy ořechů, žádná čokoláda a marmoška sladká z jahod... myslím že se dá vymyslet spoutu věcí už ti malej může 🙂

bekulkamama
2. pro 2010

@dukie třené těsto, skoro jako ůlinecký to taky znám, nebo tlačené cukroví se tomu u nás říká 🙂

benjik
2. pro 2010

Já dělala letos dcerce to mrkvové pečivo( chut žádná 😀 ) a zázvorky a ty jsou vynikající.

bekulkamama
2. pro 2010

@benjik zázvorky u nás nikdo nejí x let tak to nepečem a to mrkový neznám 😝 😅

benjik
2. pro 2010

@bekulkamama http://recepty.vareni.cz/mrkvove-obalovane-suse... Jen je neobaluju v cukru.
Vím,že právě tyhle dva druhy byly doporučovaný v nějakým článku i pro prcky.

bekulkamama
2. pro 2010

@benjik juuu děkujuuu 😵

benjik
2. pro 2010

@bekulkamama ale fakt jsou bez chuti 😝

bekulkamama
2. pro 2010

@benjik třeba to nějak upravím hi hi 😀

benjik
2. pro 2010

@bekulkamama já tam příště dám med,u Nel už nevadí

bekulkamama
2. pro 2010

já med nezkoušela, nepočítám-li takové ty kaše krupička s medem pro děti.. ale hnědej cukr, hroznovej apod. dle mě nemůže uškodit a určo udělá bájo chuť..

benjik
2. pro 2010

@bekulkamama hroznovej u nás ne,to by byla až moc hyper 😀 Ale ten hnědý není špatný nápad.

smecka
13. pro 2010

Já se s dcerkou pustím do tohohle experimentu: 😀
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=63947&ord...

a k svátku jsem jí dělala tyhle sušenky, byly moc dobré:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=23261

bekulkamama
16. pro 2010

@smecka povedlo se to? na hraní dětí dobrý 😀